Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Czteromiesięczna Nadia wciąż przebywa na OIOM-ie. Jej stan jest ciężki

27

W miniony czwartek do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie trafiło czteromiesięczne niemowlę ze złamaniami rączki i nóżki oraz licznymi obrażeniami ciała. Stan dziecka wskazywał na przemoc stosowaną wobec maleńkiej Nadii. Obecnie dziewczynka jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej ze względu na ciężki stan zdrowia.

Dziewczynka trafiła do rzeszowskiego szpitala z obrażeniami w różnych fazach gojenia łącznie ze złamaniem rączki, nóżki oraz krwiakiem przymózgowym. Zdaniem lekarzy mogą one świadczyć o stosowanej przemocy wobec maleńkiej Nadii. Stan zdrowia niemowlęcia początkiem tygodnia pogorszył się, dlatego dziewczynka trafiła na Oddział Intensywnej Terapii Noworodkowej i jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

- Stan dziewczynki jest ciężki, stabilny. Na chwilę obecną jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej, a więc czekamy na dobry moment na wybudzanie. Dziewczynka przeszła jedną operację ortopedyczną – powiedział Tomasz Warchoł, rzecznik prasowy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Lekarze nie chcą się wypowiadać co do rokowań, natomiast są dobrej myśli. - My zawsze myślimy pozytywnie przy dzieciach, ale wszystko się może zdarzyć, więc tutaj drogi są dwie dodał T. Warchoł.

Obrażenia u czteromiesięcznej Nadii powstały w różnym okresie czasu. Ustalenie, kiedy dokładnie mogło do nich dojść, zdaniem śledczych jest mało prawdopodobne. - To jest za wcześnie, żeby mówić o okresie powstawania obrażeń. Myślę, że to będzie niemożliwe do ustalenia w jakim okresie powstały konkretne obrażenia, ale biorąc pod uwagę to, że dziecko ma cztery miesiące, przez pewien czas po urodzeniu również przebywało w szpitalu, więc jest to krótki okres do rozwagi – poinformowała Katarzyna Skrudlik-Rączka, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Jaśle.

Maleńka Nadia nie wróci już do rodziców. Jeśli stan zdrowia niemowlęcia ulegnie poprawie i będzie mogło zostać wypisane ze szpitala, wówczas trafi do wskazanej przez PCPR rodziny zastępczej.

Więcej na ten temat:

<Rodzice są podejrzani o znęcanie się nad czteromiesięczną córką. Niemowlę trafiło na OIOM>

<Rodzice mieli znęcać się nad własnym dzieckiem. Czteromiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala>

id

Napisany dnia: 25.10.2023, 12:40

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
6
@ Ac
dnia 26.10.2023, 10:28 · Zgłoś
Jak psychol pół życia spędził na grach komputerowych, to czemu się dziwić Dziecko pojawiło się na świecie przez przypadek i niestety nie można kliknąć, żeby je uciszyć. Dzieci w przedszkolach mowia, że mama nie ma czasu bo musi pisać na telefonie. Niestety pokolenie komórkowców i graczy rodzi dzieci, często niechciane.
Odpowiedz
6
@ ORMO
dnia 26.10.2023, 08:22 · Zgłoś
A połom ich po tych głupich łbach i do kolchozu na Białoruś.
Odpowiedz
2
@ Oko za oko
dnia 25.10.2023, 22:49 · Zgłoś
W takich przypadkach powinno się stosować kodeks Hammurabiego i uwierzcie mi że świat byłby chociaż trochę lepszy. Bo jeden czy drugi zwrodnialec 2 razy by się zastanowił zanim dopuściłby sie takich rzeczy.
Odpowiedz
0
@ Taka myśl
dnia 25.10.2023, 21:39 · Zgłoś
Święcone Podkarpacie!!! Mordy pełne Boga (i Łojczyzny) a nienawiść,zło, agresja rządzi życiem.
Odpowiedz
0
@ pis
dnia 25.10.2023, 19:44 · Zgłoś
do janusz @ polak otwórz Katechizm
Odpowiedz
11
@ acc
dnia 25.10.2023, 18:53 · Zgłoś
Młodzież ma w głowach lekkie życie bez obowiazków, same przyjemności, komóry, wypasione auta, używanie życia i źle pojeta wolność. Wszystko od życia im sie należy jak najmniejszym kosztem. niestety ktoś taka młodxzież "wyhodował" i co najgorsze nadal hoduje. Rodzice małych dzieci coraz bardziej roszczeniowi, wiedza wszystko najlepiej, unikaja odowiedzialności . Najlepiej żeby za nich dziecko wychował żłobek, przedszkole i świetlica. Coraz wiecej mlodych u psychiatrów na pewno nie z własnej winy.
Odpowiedz
8
@ xxx
dnia 25.10.2023, 15:54 · Zgłoś
najgorsze że tacy "ludzie" poruszają się między nami na codzień. psychole
Odpowiedz
20
@ To ja 2
dnia 25.10.2023, 14:25 · Zgłoś
U tak małego dziecka nie trzeba wiele żeby doszedł do tragedii.
Słabe, kruche kości ,ciemiączko na to wszystko się uważało żeby dziecku nie zrobić krzywdy.
Mam nadzieję że malutka wyjdzie z tego i trafi do kochającej rodziny.
Odpowiedz
-21
@ POLAK
dnia 25.10.2023, 14:07 · Zgłoś
Mam pytanie do mieszkańców powiatu jasielskiego: Po wynikach wyborów 15.10.2023 mam wolę i chęć wystartować w kolejnych wyborach 2027 przeciwko Tuskowi. Chcę za 4 lata odbić Polskę Tuskowi i Totalnej Opozycji. Jestem mieszkańcem powiatu jasielskiego i chcę wiedzieć czy mielibyście odwagę zagłosować na mnie i na moją partię za 4 lata po to żeby uwolnić się od Tuska, od Komunistów z Lewicy i od LGBT - wców ? Chcę wiedzieć czy jest sens to zrobić ? A sens będzie wówczas gdy będziecie chcieli na mnie zagłosować. Jeśli nie to szkoda czasu i życia na coś czego ludzie nie będą chcieć. Wynik wyborów to fatalna wiadomość dla Polski. Tusk ponownie wraca do rządzenia. Dramat.
Odpowiedz
-12
@ Znawca tematu
dnia 25.10.2023, 14:29 · Zgłoś
Nie zagłosują na ciebie bo im do szczęścia wystarczą otwarte w niedziele sklepy oraz widok klepanego po plecach Tuska.
Odpowiedz
6
@ Do @ Polak
dnia 25.10.2023, 19:26 · Zgłoś
Zanim wystartujesz zgłoś się do specjalisty od głowy. Może jeszcze jest szansa choć czytając wpis chyba mizerna
Odpowiedz
12
@ K
dnia 25.10.2023, 14:02 · Zgłoś
Nie zasługują na nazwę rodzica to zwykli bezduszne katy
Odpowiedz
10
@ Gg
dnia 25.10.2023, 13:45 · Zgłoś
Do kamieniołomu tych rodziców albo do koszenia wałów. Rozumiem dać klapsa dziecku ale żeby tak skatować małe dziecko co potrzebuje tylko miłości i opieki dwojga . rodziców
Odpowiedz
21
@ POLAK
dnia 25.10.2023, 13:12 · Zgłoś
Co najmniej 25 lat albo dożywocie dla matki dziecka. To była próba zabójstwa. Dziecko walczy o życie. Jak przeżyje to mamusia na 25 lat do więzienia a jak nie przeżyje to mamusia na dożywocie do więzienia. Koniec i kropka. O czym tutaj dywagować ? Widzicie Szanowni Państwo co się z Polakami stało i co się z Polakami dzieje ? Już powiat jasielski oraz gmina Tarnowiec jest na ustach całej Polski. Rodzice tak wychowujecie swoje dzieci że wyrastają na morderców bez sumienia. To jest również Wasza wina.
Odpowiedz
29
@ Znawca tematu
dnia 25.10.2023, 13:22 · Zgłoś
Spójrz na dzisiejszą młodzież, większość nie ma pojęcia o życiu. Nie chcą brać za nic odpowiedzialności. Roszczeniowi, wychowani w przeświadczeniu, że wszystko im się należy. Media im wmawiają, że najważniejsza jest własna przyjemność. Pokolenie instagrama i tik toka. Seks bez zobowiązań promowany przez media, gdzie patocelebrytki, tzw. autorytety chwalą się, że dokonały aborcji bo nie chciały wychowywać dzieci. Dla polaczków tragedią jest to, że sklep w niedzielę zamknięty i biedactwa nie mają gdzie się podziać.
Odpowiedz
20
@ Znawca tematu
dnia 25.10.2023, 13:23 · Zgłoś
Większość młodych współczesnych młodych kobiet nie nadaje się kompletnie do niczego.
Odpowiedz
4
@ acc
dnia 26.10.2023, 15:30 · Zgłoś
A młodzi faceci zniewieściali, boja się obowiązków i odpowiedzialności, bo brakowało im wzorców ojcowskichj. Eurosieroty wchodza w zycie dorosłe.
Odpowiedz
7
@ taki jeden
dnia 25.10.2023, 13:03 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
34
@ Komentujący
dnia 25.10.2023, 12:53 · Zgłoś
Oby dzieciątko trafiło na kochającą, nową rodzinę. Biedny, niewinny maluszek, który potrzebował jedynie miłości matki. Jak można zadawać ból takiej kruszynie. Mam nadzieję, że biologiczna matka przejdzie kontrolę psychiatryczną. Nikt o zdrowych zmysłach nie znęca się nad drugim człowiekiem. I w ogóle nad żywą istotą. To jest nie do pojęcia.
Odpowiedz
39
@ Anna
dnia 25.10.2023, 12:49 · Zgłoś
Tylko kara bezwzględnego pozbawienia wolności dla zwyrodnialców
Odpowiedz
23
@ Wacek
dnia 25.10.2023, 13:34 · Zgłoś
Niestety,przykre-tragiczne wydarzenie.Kolejne w naszym regionie.Jak nie syn matke-to matka corke-malutkie,bezbronne dzieciatko.Brak odpowiedniej kary skutkuje takimi czynami.Za smierc-smierc.Moze w ten sposob jeden z drugim najpierw pomysli,czy warto.W przypadku tej pseudo matki i ojca-czy powinni miec KIEDYKOLWIEK dzieci?Mysle ze odpowiedz jednoznaczna.
Odpowiedz
-1
@ @Janusz
dnia 25.10.2023, 18:55 · Zgłoś
Dzisiejsze wychowanie bezstresowe , robta co chceta , koalicja osmiu gwiazdek z Draquin i Gender od sasa do lasa bez zadnych zachamowan i wartosci taka jest dzisiejsza mlodzierz. Jeszcze przyjada juz niedlugo mlodzi " inzynierowie " z Lampeduzy zeby nas wzbogacic kulturowo to dopiero przezyjesz szok glupi narodzie glosujacy emocjami a nie rozumem . Bedziemy swiadkami coraz wiecej takich zdarzen , ktore sie nie mieszcza w glowie zdrowemu wychowanemu w normalnej rodzinie chrzescijanskiej czlowiekowi .
Odpowiedz
5
@ Martusia
dnia 25.10.2023, 19:18 · Zgłoś
To nie brak odpowiedniej kary tylko brak wiedzy, brak edukacji seksualnej, brak psychologów, ignorowanie depresji poporodowej. Gdzie są rodzice/ rodzina rodziców maleństwa? Czy nikt ich nie odwiedzał? Nikt nic nie zauważył? Coraz większa patologia z pokolenia na pokolenie. Smutna rzeczywistość polskich wsi…
Odpowiedz
5
@ Do @Janusz
dnia 25.10.2023, 19:24 · Zgłoś
Przestań [...] i mieszać politykę do tej tragedii.
Krzywdę dziecku zrobili chrześcijanie,chodzący na religię i do kościoła
a nie imigranci z Lampeduzy więc nie mieszaj wątków.
Dodam że wydarzyło się to na Podkarpaciu gdzie katolicyzm, chrześcijaństwo
i patriotyzm podobno na tak wysokim poziomie.
Odpowiedz
3
@ @Janusz
dnia 25.10.2023, 22:04 · Zgłoś
Jolka przestań pie...lic
Odpowiedz
3
@ Mecenas
dnia 26.10.2023, 08:46 · Zgłoś
Idealnie odpowiedziałeś na ten komentarz @Janusza !!!
Odpowiedz
1
@ Do Martusia
dnia 26.10.2023, 18:51 · Zgłoś
Smutna rzeczywistość ale nie tylko polskiej wsi bo miast jeszcze w większym stopniu
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657