Strona główna

Dla tej Miłości Maleńkiej

1
Napisany dnia: 04.02.2019, 08:13 , Tagi: Brak

Kolejny, bo już ósmy raz w dniu 27 stycznia 2019 r. spotkało się około 150 Artystów z Gminy Jasło w osobnickiej świątyni aby pięknym śpiewem kolęd i pastorałek uwielbić Bożą Dziecinę.

Godzinny koncert swą różnorodnością co do melodii i treści zachwycił licznie zebranych Parafian oraz Gości na czele z Wójtem Gminy Jasło Wojciechem Piękosiem wraz z małżonką. Przywitani przez Proboszcza ks. Krzysztofa Szopa a zapowiadani przez Konferansjerów Lucynę Wątroba i Romana Zawadę wystąpili kolejno: Orkiestra Dęta z Osobnicy pod dyrekcją Profesora Jana Zygmunta oraz Solistka Dorota Myśliwiec, Chór Młodzieżowy "Cantate Deo" z Osobnicy wraz dyrygentem Moniką Twarduś, Zespół Pieśni i Tańca "Jaślanie", którego kierownikiem jest Bogdan Banaś, Ewelinka Wątroba reprezentująca Ognisko Muzyczne w Osobnicy, Solistka Katarzyna Ślusarczyk z Organistą Jackiem Dybasiem,, Chór "Laurenti" z Warzyc którym dyryguje Mateusz Gałuszka,  Chór "Misericordia" z Jasła pod dyrekcją Moniki Twarduś, Kapela Ludowa "Trzcinicoki" z kierownikiem Stanisławem Marszałkiem, Chór "Cecylianum" z Osobnicy z dyrygentami Agatą i Mariuszem Delikat.

Sprawowana Eucharystia przez Ks. Proboszcza a uświetniona przez orkiestrę i chóry była cudownym dopełnieniem tego niecodziennego wydarzenia. Tradycyjnie wszyscy Artyści i zaproszeni Goście spotkali się na wspólnym poczęstunku gdzie popłynęły piękne melodie w wykonaniu "Trzcinicoków". Pamiątkowe dyplomy i upominki również zostały wręczone jak co roku przez przedstawicieli Regionalnego Stowarzyszenia Rozwoju Kultury w Osobnicy, Parafię i Gminę Jasło, która dofinansowała to wspólne kolędowanie. Spore podziękowania należą się sponsorom tegorocznego koncertu: Zakładowi Ozdób Choinkowych "Dagmara" z Jasła i Społem PSS Jasło.

Kolędy oraz kolędowanie to bogaty fenomen kulturowy. Kolędy związane są treściowo i funkcjonalnie z jednym i niepowtarzalnym okresem kalendarza, ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas niezwykły, cudowny wręcz święty gdzie sprawy pozaziemskie łączą się z ziemskimi. Śpiewając kolędy cieszyliśmy się obdarowując Jezusa, siebie i bliźnich pięknym darem muzykowania i wspólnego śpiewu. Koncert kolęd z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem dlatego jego ciąg dalszy miał miejsce w dniu 2 lutego gdzie tym razem dzieci i młodzież śpiewem kolęd i pastorałek uwielbiły Bożą Dziecinę.

Lucyna Wątroba

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ RJS
dnia 06.02.2019, 08:53
Ocena
komentarza:
0
Za rocek pojade na to kolendowanie, jak będę wiedzioł kiedy będzie !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105