Strona główna

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 - Zapowiedź

5
Napisany dnia: 01.04.2019, 11:17 , Tagi: Brak

Już po raz czwarty, z klasztoru jasielskich Franciszkanów w Jaśle wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, ogólnopolska inicjatywa przeżywania męki i śmierci Jezusa w sposób ekstremalny.

12 kwietnia wieczorną Mszą świętą w Sanktuarium św. Antoniego pątnicy rozpoczną nabożeństwo drogi krzyżowej na trasach: św. Franciszka Jasło - Liwocz – Jasło – 41 km, św. Antoniego Jasło – Dukla – 43 km, św. Maksymiliana  Jasło - Tarnowiec – Jasło – 41 km i bł. Michała i Zbigniewa Jasło - Gorlice – 40 km i nowej trasie bł. Jakuba Strzemię Jasło - Góra Grzywacka 31 km.
 
W ubiegłym roku w jasielskiej EDK wzięło udział ponad 600 osób. Zapisu można dokonać tylko poprzez formularz na stronie EDK. Prosimy o zapisanie się przed 8 kwietnia ze względu na konieczność zamówienia pakietów dla uczestnika (rozważania, opaska na nadgarstek, odblask, opis trasy). Koszt pakietu to 12 zł, płatne podczas spotkania informacyjnego (3 kwietnia) lub w dniu wyruszenia na EDK, przy odbiorze pakietu. Po 8 kwietnia nie gwarantujemy otrzymania pełnego pakietu. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy 3 kwietnia o godzinie 19:00, w kaplicy św. Maksymiliana w kościele Franciszkanów w Jaśle. Limit uczestników na wszystkie trasy to około 600 osób i może ulec zmianie. Szczegóły tego ekstremalnego wydarzenia na plakacie.

Jasielscy Franciszkanie nie są organizatorami EDK, są jedynie koordynatorami idei. Z racji na spore ryzyko i ekstremalny charakter EDK każdy uczestnik bierze udział w tym nabożeństwie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Dzieci i osoby niepełnoletnie wychodzące na trasy powinny być pod opieką osób dorosłych.  Koordynatorzy EDK dołożą wszelkich starań by przeżycie tego nabożeństwa było bezpieczne, stąd prośby o modlitewną opiekę nad uczestnikami EDK i pomoc służb, które zostaną poinformowane o wydarzeniu. 
 
Zapisy na oficjalnej stronie EDK: http://www.edk.org.pl/
Więcej informacji na: https://www.facebook.com/JASLO.EDK/
 
Lider EDK Jasło
o. Łukasz Pazgan
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Marcin
dnia 01.04.2019, 14:36
Ocena
komentarza:
-17
Jaki sens ma łażenie nocą, po wertepach??? Gdzie w tym jest bóg?
@ sss3
dnia 02.04.2019, 18:13
Ocena
komentarza:
11
Bóg jest wszędzie ale czasami w nocy na wertepach łatwiej Go odnaleźć.
@ Marcin
dnia 03.04.2019, 07:56
Ocena
komentarza:
-12
Łatwiej odnaleźć boga poprzez pomoc potrzebującym niż urządzaniem spacerów na pokaz.
@ Mysz
dnia 04.04.2019, 16:04
Ocena
komentarza:
9
To przede wszystkim nie spacer...to dluga,wyczerpująca wędrówka z rozważaniem i odprawianiem drogi krzyżowej.Trud można pokonywac w intencji kogoś potrzebującego, nie tylko przelanie kwoty na konto się liczy...Poprzez pomoc potrzebującym,towarzyszenie tym ktorych inni odrzucają ,poprzez modlitwę w kościele,post - to wszystko zbliża nas do Boga -kazdy ma inną drogę.
@ bercik
dnia 04.04.2019, 18:13
Ocena
komentarza:
7
Co wam przeszkadza, czy ktoś idzie, czy nie?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105