Strona główna

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 - Zapowiedź

5
Napisany dnia: 01.04.2019, 11:17 , Tagi: Brak

Już po raz czwarty, z klasztoru jasielskich Franciszkanów w Jaśle wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, ogólnopolska inicjatywa przeżywania męki i śmierci Jezusa w sposób ekstremalny.

12 kwietnia wieczorną Mszą świętą w Sanktuarium św. Antoniego pątnicy rozpoczną nabożeństwo drogi krzyżowej na trasach: św. Franciszka Jasło - Liwocz – Jasło – 41 km, św. Antoniego Jasło – Dukla – 43 km, św. Maksymiliana  Jasło - Tarnowiec – Jasło – 41 km i bł. Michała i Zbigniewa Jasło - Gorlice – 40 km i nowej trasie bł. Jakuba Strzemię Jasło - Góra Grzywacka 31 km.
 
W ubiegłym roku w jasielskiej EDK wzięło udział ponad 600 osób. Zapisu można dokonać tylko poprzez formularz na stronie EDK. Prosimy o zapisanie się przed 8 kwietnia ze względu na konieczność zamówienia pakietów dla uczestnika (rozważania, opaska na nadgarstek, odblask, opis trasy). Koszt pakietu to 12 zł, płatne podczas spotkania informacyjnego (3 kwietnia) lub w dniu wyruszenia na EDK, przy odbiorze pakietu. Po 8 kwietnia nie gwarantujemy otrzymania pełnego pakietu. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy 3 kwietnia o godzinie 19:00, w kaplicy św. Maksymiliana w kościele Franciszkanów w Jaśle. Limit uczestników na wszystkie trasy to około 600 osób i może ulec zmianie. Szczegóły tego ekstremalnego wydarzenia na plakacie.

Jasielscy Franciszkanie nie są organizatorami EDK, są jedynie koordynatorami idei. Z racji na spore ryzyko i ekstremalny charakter EDK każdy uczestnik bierze udział w tym nabożeństwie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Dzieci i osoby niepełnoletnie wychodzące na trasy powinny być pod opieką osób dorosłych.  Koordynatorzy EDK dołożą wszelkich starań by przeżycie tego nabożeństwa było bezpieczne, stąd prośby o modlitewną opiekę nad uczestnikami EDK i pomoc służb, które zostaną poinformowane o wydarzeniu. 
 
Zapisy na oficjalnej stronie EDK: http://www.edk.org.pl/
Więcej informacji na: https://www.facebook.com/JASLO.EDK/
 
Lider EDK Jasło
o. Łukasz Pazgan
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Marcin
dnia 01.04.2019, 14:36
Ocena
komentarza:
-17
Jaki sens ma łażenie nocą, po wertepach??? Gdzie w tym jest bóg?
@ sss3
dnia 02.04.2019, 18:13
Ocena
komentarza:
11
Bóg jest wszędzie ale czasami w nocy na wertepach łatwiej Go odnaleźć.
@ Marcin
dnia 03.04.2019, 07:56
Ocena
komentarza:
-12
Łatwiej odnaleźć boga poprzez pomoc potrzebującym niż urządzaniem spacerów na pokaz.
@ Mysz
dnia 04.04.2019, 16:04
Ocena
komentarza:
9
To przede wszystkim nie spacer...to dluga,wyczerpująca wędrówka z rozważaniem i odprawianiem drogi krzyżowej.Trud można pokonywac w intencji kogoś potrzebującego, nie tylko przelanie kwoty na konto się liczy...Poprzez pomoc potrzebującym,towarzyszenie tym ktorych inni odrzucają ,poprzez modlitwę w kościele,post - to wszystko zbliża nas do Boga -kazdy ma inną drogę.
@ bercik
dnia 04.04.2019, 18:13
Ocena
komentarza:
7
Co wam przeszkadza, czy ktoś idzie, czy nie?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105