Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

EnigmaCODE 53 znów powraca z pucharem w League of Legends

4

Jak przystało na ukochanych synów e-sportu nie zapomnieliśmy złożyć życzeń naszym mamom. Dokładnie 26 maja 2020 r. zostaliśmy zaproszeni jako drużyna i sekcja administracyjna EnigmaCODE 53 na uroczyste wręczenie nagród w II edycji turnieju “TURNIEJ O PUCHAR REKTORA KPU W KROŚNIE". Więc czym prędzej pospieszyliśmy z życzeniami dla ukochanych mam, potem krótkie świętowanie, czyli ciacho, uściski od rodzicielek i już musieliśmy się zbierać do wyjazdu do Krosna.

Droga nie rozpieszczała, ulewny deszcz i korki na trasie, już nie mówiąc o tych w mieście. Ale ok, parkujemy w Krośnie. Jeszcze krótkie powitanie przez krośnieńską policję i już naszemu trenerowi przypomniały się stare czasy wyjazdów na derby między Karpatami Krosno, a naszym JKS CZARNI 1910. Więc po drodze do budynku Karpackiej Państwowej Uczelni przekazał nam małą lekcję historii z tamtych wypadów.

Jesteśmy już w najwyżej położonej sali senackiej, w budynku wraz z pozostałymi drużynami, które stanęły na podium II edycji turnieju o Puchar Rektora KPU. Tu krótkie, ale treściwe przyjęcie przez Panów Rektora prof. dr hab. Grzegorza Przebinda oraz Prorektora dr hab. prof. Zbigniew Barabasza i przekazanie głosu przewodniczącemu koła naukowemu NEO Maciejowi Półchłopkowi. Maciej wraz z Rafałem Chudym ze stoickim spokojem, jak przystało na studentów informatyki, przedstawili turniej w liczbach. Nie mogło się odbyć bez informacji, iż cały turniej był rozgrywany online w związku z zaistniałą sytuacją na świecie czyli COVID-19. Pokrótce wyglądało to tak, że turniej był skierowany do drużyn z województwa podkarpackiego i wzięły w nim udział 43 zespoły, czyli 200-u zawodników. Zmagania drużyn można było śledzić na platformie twitch pod adresem https://www.twitch.tv/enigmacode_53. Rozgrywki na summoner swift w League of Legends trwały prawie 2 tygodnie, więc ekipa EnigmaCODE 53 a dokładnie Filip “Flopson” Wójtowicz i Jakub “Koszar” Rączka mieli pełne ręce roboty przygotowując transmisje i komentując spotkania.

Wreszcie nadszedł piątek i po rozegranych półfinałach mamy pary finałowe. W meczu o III miejsce spotkały się ekipy Team Platfus vs Szachy Pod Pachy.

Team Platfus w składzie: Grzegorz “greedy fat” Niemczyk, Dawid “Przegrałem W Grę” Klocek, Patryk “Nàrgi” Faber, Kamil “K4MILEK” Krukar, Przemysław “awizo” Pyter.

Szachy Pod Pachy w składzie: Kacper “FajnyZiom69” Magdziak, Mateusz “4funking” Akslar, Piotr “SennaArdent” Retar, Dariusz “Veary” Pyrcz, Beniamin “Nibbachaser” Dziekan, Marcin “SubozeroPSG” Bartoś.

I tu ekipa Team Platfus okazała się lepsza wygrywając 2:0 z Szachy Pod Pachy, tym samym zajmując III miejsce w turnieju.

Wreszcie przyszedł czas na finał. Widzowie na platformie Twitch już nie mogą się doczekać rywalizacji pomiędzy FIMB vs EnigmaCODE 53.

FIMB w składzie: Piotr "MŁODY PUMBA" Kotowski, Michał "Μichelangelo" Wróbel, Damian "LucίMorningstar" Rosół, Igor "Square Up Hoes" Baran, Wojciech "SheSmellsSoGood" Martoń

EnigmaCODE 53 w składzie: Alan "Soy Un Pendejo" Czech, Artur "BAD KÍD" Sieńkowski, Kacper "Kowal z Jasła" Biernacki, Mateusz "Szybki Mati" Śliwa, i debiutujący w drużynie Sebastian "x Ai3izu X" Rączka.

Zaczęło się, spełnił się cały koszmar organizatorów i komentatorów, łącza internetowe i strumień wysyłany na platformę Twitch padł. Szybka reakcja organizatorów i pomoc Roberta “BlackLeo” Rączki który zamienia swój Gaming Room w studio dla komentatorów i powracamy, ale już na platformie YouTube. Finał wreszcie się rozpoczyna, widzowie z platformy Twitch przeszli już na wskazany kanał i mogą oglądać wspaniałe widowisko stojące na światowym poziomie, jeśli chodzi o rozgrywki League of Legends. Po czterech godzinach zaciętej walki odmłodzona drużyna EnigmaCODE 53 musiała uznać wyższość FIMB, ulegając 1:2 w całym spotkaniu. Tym samym dziś musieliśmy się zadowolić pucharem za II miejsce a zwycięska drużyna FIMB zgarnęła największy za I miejsce w turnieju.

Video relacja: https://www.twitch.tv/enigmacode_53/videos

Finał - https://youtu.be/lzczMLb0bNI

Fotorelacja: https://www.facebook.com/pg/enigmacode53/photos/?tab=album&album_id=2952567461506392

Autor: Enigma CODE 53

Napisany dnia: 28.05.2020, 08:56
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ bill
dnia 28.05.2020, 09:58
Ocena
komentarza:
1
Gratulacje! W przyszłym roku będzie pierwsze miejsce!
@ Pomaleo
dnia 28.05.2020, 12:55
Ocena
komentarza:
1
Ten Flopson to jakis kozak musi byc
@ dragoness
dnia 28.05.2020, 15:26
Ocena
komentarza:
2
Gratuluję wszystkim zawodnikom i oczywiście trenerowi.
@ Proboszczyk
dnia 04.06.2020, 01:42
Ocena
komentarza:
0
Gratulancje
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105