Strona główna

Europejskie Dziedzictwo Kulturowe w Jaśle

24
Napisany dnia: 11.10.2018, 14:00 , Tagi: Brak

Drugi weekend października br. upłynie w Jaśle pod znakiem kultury. Jasielski Dom Kultury realizuje projekt „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość”, dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury. W ramach projektu odbędą się: Targi Miast Partnerskich – Festiwal Jesiennych Klimatów oraz warsztaty i debata, poświęcone dziedzictwu kulturowemu. Do miasta przyjadą przedstawiciele instytucji kultury oraz wystawcy, rękodzielnicy i artyści z Polski, Węgier i Słowacji.

Głównym celem projektu „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość” jest wzmocnienie i podkreślenie wartości kultury i tradycji lokalnej, poprzez realizację warsztatów, targów i debaty, poświęconych wartościom w sferze kultury materialnej i niematerialnej.

Targom Miast Partnerskich towarzyszyć będą koncerty, natomiast w ramach warsztatów odbędą się prelekcje i wykłady, poprowadzone przez przedstawicieli instytucji kultury z Polski i Słowacji. Jednym z działań warsztatowych będzie pokaz z zastosowaniem nowoczesnych metod w dziedzinie kultury – VR 360. Z kolei podczas sobotniej debaty w JDK, zostanie podpisana międzynarodowa deklaracja, określająca kierunki działań wykorzystania dziedzictwa kulturowego jako czynnika stymulującego rozwój miast i jednoczącego społeczność międzynarodową.

Projekt „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Pamięć i Tożsamość”, dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

(JDK)

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ ytre
dnia 11.10.2018, 14:21
Ocena
komentarza:
3
Wszystko widać na tym plakacie..
@ tez
dnia 11.10.2018, 17:17
Ocena
komentarza:
1
Prawda.ciężko się doczytać
@ nick
dnia 11.10.2018, 20:24
Ocena
komentarza:
-2
Rusz cztery litery w miasto i poczytaj na tablicach albo wejdź na stronę jdk lub facebooka.
@ j
dnia 12.10.2018, 14:01
Ocena
komentarza:
4
jak zamieszczają plakat to powinien być czytelny
@ Pewnie
dnia 11.10.2018, 14:35
Ocena
komentarza:
4
Kto chce to widzi i znajdzie coś dla siebie. Fajny na pewno będzie koncert Maleo i piknik na Błoniach:-)
@ Kierowca
dnia 13.10.2018, 16:17
Ocena
komentarza:
8
Ostatnie dni pięknego babiego lata.
Korzystajcie z tego Jaślanie ruszcie się z domu na ten piękny świat.
Jeszcze nasiedzicie się w domu dość przez te długie zimowe wieczory.
@ Damian
dnia 14.10.2018, 14:19
Ocena
komentarza:
2
Impreza taka sobie bez rewelacji
@ Tak
dnia 14.10.2018, 19:04
Ocena
komentarza:
4
Byłam na imprezie na polach Hubalowych, pogoda piękna , fajna atmosfera, super piknik z konikami dzieciaki szczęśliwe, fajny zespół , piękne zakończenie lata, niech żałuje kto nie był :-)
@ salsa
dnia 15.10.2018, 09:20
Ocena
komentarza:
0
Taaa... koniki były. Dwa. Stragany p.t. jarmark towarów regionalnych też. Znaczy też dwa. Muzyka albo z taśmy, albo z męczącej się pani. Jednym słowem zajefajna impreza w metropolii. Aha, nie wszyscy mają internet, a wystawianie ogloszeń w sobotę, gdy impreza zaczyna się w piątek świadczy o impotencji organizatorów. Jeśli tydzień przed wyborami planuje się taką imprezę, to należy ją zaplanować, a nie pójść na żywioł, promując dodatkowo "zdrowy" tryb życia w postaci rodziny zrewolucjonizowanej kuchennie. Jedyny dzień wart wspomnienia to piątek, na rynku. Reszta to organizacyjna porażka.
@ Zo
dnia 15.10.2018, 21:38
Ocena
komentarza:
1
Może zamiast krytykować sam/sama coś zorganizuj skoro twierdzisz że wszystko to klapa. Ludzie byli zadowoleni dzieci również. W tym mieście nikomu nikt jeszcze nie dogodził i chyba taki się nie narodzi.
@ salsa
dnia 16.10.2018, 10:21
Ocena
komentarza:
-1
Misiaczku. Jeszcze mam prawo do wyrażenia opinii. Kolejny zonk; stoisko z pamiątkami z Jasła. Osoby prowadzące sklep z takimi pamiątkami dowiedziały się o imprezie z plakatów. Miasto życzy sobie, aby za promocję mu jeszcze płacić. Tak było na Dniach Wina. Dlaczego mam być zadowolony z bylejactwa? A gdybym przypadkiem zaprosił kogoś spoza miasta, to obciach byłby nad obciachy.
@ Zo
dnia 17.10.2018, 07:29
Ocena
komentarza:
1
Misiaczku ?? No cóż nie dziwią mnie Twoje komentarze skoro Misie Ci w głowie.
@ salsa
dnia 17.10.2018, 09:38
Ocena
komentarza:
0
Ot i argument na temat. Nic dziwnego, że zadowoliły cię dwa namioty z pierdółkami, dwa koniki, rozwodnione piwo i kiełbasa. Ciemny lud łyknie wszystko.
@ Niestety
dnia 17.10.2018, 13:04
Ocena
komentarza:
0
Wszystkie plakaty o imprezie przykryte były plakatami wyborczymi, cóż taki czas:-) na rynku jednak stały cały czas. A o gustach szkoda dyskutować bo każdy lubi co innego. Po co tyle agresji i złośliwości, nie szkoda zdrowia i życia.
@ salsa
dnia 17.10.2018, 17:51
Ocena
komentarza:
0
Ten czas plakatów był od piątku po południu. Faktycznie z wyprzedzeniem. To nie zlośliwość, tylko obiektywne stwierdzenie faktu przez kogoś, kto był na rynku w sobotę, na Bloniach w niedzielę i oczy przecierał ze zdziwienia i zażenowania. Rozmawiał ze znajomymi, których odczucia były podobne. Prawda was wyzwoli, mówi Pismo Św., więc kochany pracowniku JDKu, zamiast się obrażać, proszę się zastanowić, czy naprawdę takie traktowanie wyborców przysporzy głosów pracodawcy.
@ jdk
dnia 18.10.2018, 08:44
Ocena
komentarza:
2
Typowa kiepska organizacja JDK
@ salsa
dnia 18.10.2018, 10:55
Ocena
komentarza:
1
Z jakich względów, można wiedzieć? I co z tego, co zostało napisane NIE jest prawdą? Jeżeli się nie ma szacunku dla wyborców, to się przełoży na glosy. jeśli wyborcy zadowolą się takim guanem, to zasłużą na wszystko co ich potem spotka.
@ salsa
dnia 18.10.2018, 18:37
Ocena
komentarza:
-1
Ot, ciekawostka, komentarze znikają, wstyd się komuś zrobiło?
@ Jaślanka
dnia 18.10.2018, 11:13
Ocena
komentarza:
0
Z tego co wiem to jdk robił imprezę w piątek i w sobotę na rynku, występował Maleo. W niedzielę imprezę organizowało jakieś stowarzyszenie (od koników) a jdk tylko nagłaśniał. Po co tyle jadu, często jestem na imprezacb w domu kultury i wszystko jest perfekcyjnie przygotowane.
@ salsa
dnia 18.10.2018, 17:22
Ocena
komentarza:
-2
Ja też jestem często na imprezach w JDK, tych cyklicznych i nie mam zastrzeżeń. Natomiast tu chodziło o kiełbaskę wyborczą, no i niestety, zbyt późno ktoś wpadł na pomysł, no i nie wyszło. Usuwanie postu świadczy o tym, że piszę prawdę.
@ ja
dnia 18.10.2018, 14:09
Ocena
komentarza:
1
byłam na rynku w sobotę...porażka...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Grozi nam smród i plaga szczurów?"

  Mieszkańcy gminy Tarnowiec zaniepokojeni są brakiem odbioru odpadów segregowanych. Wszystko na to wskazuje, że problem ten dotknie również inne gminy powiatu jasielskiego. Włodarze gmin i miast obawiają się, że będzie powtórka z ubiegłego roku, kiedy w okresie letnim żadna z instalacji nie była w stanie ich przyjąć...

 • Pracuj za granicą!

   

  Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak. Zmiana godzin otwarcia!

   

  Zgodnie z Państwa życzeniami Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin - Józefów od 24 czerwca będzie czynny codziennie w godzinach 9- 18.

 • Plaga komarów w mieście. Będą opryski

  Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

 • Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!

  Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

 • Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

   

  Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

 • Radna Stasiowska w PUP

  Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

 • Jaślanie chcą pociągu do Krynicy

   

  Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Droga dziurawa? Powiat ją zamyka

  Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

 • Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

 • Czy koszmar mieszkańców z ul. Prusa kiedyś się skończy?

  Mieszkańcy ul. Prusa w Jaśle boją się każdego deszczu, którego skutkiem mogą być podtopienia. Od lat jaślanie czekają na rozwiązanie problemu, który wciąż spędza sen z ich powiek. Nie sądzili, że ostatnie majowe ulewy przyniosą tak dużą wodę, jakiej dotąd nie mieli w domach i na podwórkach.

 • Nowa odsłona sklepu KOMFORT w Krośnie. Wielkie Otwarcie!

   

  Metamorfozę wnętrza zacznij od podłogi! Wiosna i lato to doskonały czas, aby zapoznać się z najlepszą na rynku ofertą podłóg, dywanów i dekoracji. Przyjdź do sklepu Komfort w Krośnie, skorzystaj z rabatu 20% i odmień swoje wnętrze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105