Festyn Rodzinny pod hasłem: „Mama, tata i ja” we Wróblowej
Przy Zespole Szkół we Wróblowej odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem: „ Mama, tata i ja”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Brzyska – Pan Rafał Papciak. Organizatorzy zapewnili obecnym wiele atrakcji, m. in. pokazy sportowe judo i karate, przejażdżki konne, występ zespołu tanecznego z LO w Kołaczycach, kapela ludowa: „Trzcinicoki”. Uczniowie Zespołu Szkół w Wróblowej zaprezentowali bogaty program artystyczny. Na początku można było podziwiać „Poloneza” w wykonaniu najmłodszych dzieci ZS w Wróblowej. Taniec wykonany został bezbłędnie.



Kolejno odbywały się występy uczniów i trzeba przyznać, że stanęli oni na wysokości zadania. Klasa trzecia gimnazjum zaprezentowała pokaz fizyczny w teatralnej wręcz scenerii. Nie zabrakło śmiesznych skeczy, a także tej, która łagodzi obyczaje - dobrej muzyki. Piosenki w wykonaniu wokalistek ZS w Wróblowej zadowoliły nawet najwybredniejsze uszy.
Wszyscy zebrani „śpiewająco” dopingowali także walczącemu o tytuł zwycięzcy pierwszej polskiej edycji programu X Factor - Michałowi Szpakowi. Temu wydarzeniu towarzyszyła telewizja TVN.
Wieczorem zebrani bawili się przy dźwiękach zespołu METRUM.
Uczestnicy festynu nie wrócili do swych domów z pustymi rękoma – na loterii fantowej można było wygrać odkurzacze, krzesła, frytkownice, szkło dekoracyjne i wiele innych nagród. A największy szczęściarz odjechał spod szkoły nowiutkim rowerem.
Agnieszka Wietecha-Szanduła












