Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Garaże zastąpią szpecące komórki

19
JASŁO. Wszystko wskazuje na to, że problem komórek gospodarczych na osiedlu Gamrat w Jaśle będzie rozwiązany. Nieestetyczne kurniki zastąpią blaszane garaże


O problemie komórek gospodarczych na osiedlu Gamrat w Jaśle pisaliśmy w numerze 14 NP z 7 kwietnia br. Tuż obok bloków, w prowizorycznych komórkach mieszkańcy hodują kury, króliki, gołębie. Tak jest od 30 lat. Zdania na temat komórek oczywiście są podzielone. Ich właścicielom się podobają, natomiast pozostali mieszkańcy mają dość smrodu, szczurów, budynków, które szpecą osiedle. W sumie na osiedlu jest 37 komórek. Zdaniem przeciwników już dawno powinny być zlikwidowane, żeby teren wyglądał estetycznie. A najgorzej jest na wiosnę, kiedy właściciele komórek wypuszczą kury, indyki. Oczywiście zupełnie odmiennego zdania są właściciele komórek. Jedni hodują w nich drobny inwentarz, a inni przeznaczyli je na garaże lub stoją puste. Dla nich to bardzo potrzebne budynki.

Propozycje Spółdzielni

Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, właściciel terenu, ma pomysł na zagospodarowanie tego terenu. W tym roku zarząd podjął kolejną próbę rozwiązania problemu. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie właścicieli komórek z zarządem. – Chcemy zmienić sposób wykorzystania tego terenu, którego jesteśmy właścicielem. Mamy kilka propozycji do wyboru: garaże murowane albo blaszane, parkingi lub nowe komórki gospodarcze – Janusz Przetacznik, prezes JSM przedstawił propozycje zagospodarowania tego terenu. (...)


/mm/ - Więcej w Nowym Podkarpaciu
Napisany dnia: 30.04.2010, 08:57
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ f
dnia 30.04.2010, 10:08
Ocena
komentarza:
0
gdzie takie cos jest???????????
@ jaaa
dnia 30.04.2010, 14:02
Ocena
komentarza:
0
zrobiliście zdjęcie jednej komórki i to tej ktora jest najbardziej zasyfiona a jest ich mnóstwo czystych
@ blokers
dnia 30.04.2010, 16:17
Ocena
komentarza:
0
Więc jednak kurniki bedą musiały zniknąć - sądze że hodowane w nich zwierzątka nie zanieczyszczały i nie szpeciły otoczenia tak bardzo jak znajdujące sie przy nich kontenery na śmieci do których ściągają sie szczury i które śmierdza w ciepłe dni bo ich zawartości nie ma kto opróźnić czasem nawet przez kilka tygodni ale tym władze spółdzielni już sie nie zajęły!!! Żal tylko błupoty tych którym tych kilka zwierzaków przeszkadzało. Ciekawe czy z powstaniem garaży zniknie smród i gryzonie - szczerze w to wątpie!!!!!
@ abc
dnia 30.04.2010, 16:56
Ocena
komentarza:
0
przejdzcie sie jeszcze kolo 2lo, tam też o poranku kogut pieje ...
@ ja:(
dnia 30.04.2010, 21:53
Ocena
komentarza:
0
W Gamracie-tylko tam może być takie coś....:D:D
@ długoletni mieszkani
dnia 30.04.2010, 22:19
Ocena
komentarza:
0
nowe komórki!!! na gamracie kury stały się już elementem krajobrazu :D
@ :)
dnia 01.05.2010, 09:56
Ocena
komentarza:
0
Całkowicie popieram. W lecie można się zrzygać przechodząc obok.
@ osco
dnia 01.05.2010, 12:58
Ocena
komentarza:
0
Tera beda cześki na balkonach trzode hodować
@ xxx
dnia 03.05.2010, 00:09
Ocena
komentarza:
0
najbardziej przeszkadza to tym co to sie ze wsi do miasta przeprowadzili a jsm chce tylko na ty kase zbić
@ jaślanin
dnia 04.05.2010, 16:38
Ocena
komentarza:
0
czy Gamrat to miasto ?,bardziej szpeci miasto rudera przy ul. Dworcwej od lat wyglądem straszy,brak okien i drzwi jak po wybuchu.Tym bardziej że ta wizytówka znajduje się bezpośrednio przy dworcu.
@ lola
dnia 05.05.2010, 12:44
Ocena
komentarza:
0
a mi tam komórki nawet nie przeszkadzaja bo tak naprawde smierzi nie z komórek ale z kontynerów na smieci czasem nie da rade przejsc!!kto to pomyslał zeby kontynery na smieci znajdowaly sie jeszczce w poblizu placu zabaw dla dzieci,a plac zabaw jest jedyna atrakcja dla dzieci na tym osiedlu!!jak sie upał robi to niestety dziecka nie mozna wziasc na plac zabaw bo aż zatyka ten smród!! tagze prosze pomyslec o przeniesieniu kontynerow w inne miejsce..a ten bałagan w komórkach to własciciele powinni sobie o to juz dbac to by moze do tego nie doszło..
@ lola
dnia 06.05.2010, 01:13
Ocena
komentarza:
0
Patologia
Ogrodzić Gamrat murem jak 13 Dzielnice
@ do lola
dnia 06.05.2010, 12:13
Ocena
komentarza:
0
lola za dużo filmów oglądasz :) widzę, że dostatecznie zdążyły CI już zryć beret :) o patologii to możesz się wypowiadać na temat własnej osoby :) ludziom przeszkadzają komórki i to jest dla Cb patologia ?? odejdź od klawiatury na chwile lepiej :)
@ cyberchłop
dnia 07.05.2010, 07:19
Ocena
komentarza:
0
nsjlepiej to by pasowało zburzyć całe to osiedle i zastąpić czymś innym
@ lola!!
dnia 07.05.2010, 21:29
Ocena
komentarza:
0
lola z - ip: 83.31.193.* zastanow sie czasem co piszesz!!!!!!!!!!
@ obserwator
dnia 12.06.2010, 18:59
Ocena
komentarza:
0
Wcale mnie to nie dziwi jak na tym osiedlu to 100%wiesniakow
@ mieszkaniec
dnia 19.06.2010, 11:49
Ocena
komentarza:
0
kiedy w końcu rozwalicie te komórki i przepędzicie kury kaczki i żuli,bo już się nie mogę doczekać.chyba że sam mam to zrobić
@ ktoś
dnia 19.07.2010, 13:31
Ocena
komentarza:
0
do obserwatora: człowieku to co napisałeś świadczy tylko i wyłącznie o twoim drobnomieszczaństwie, kto dał Ci prawo tak mówić o ludziach którzy na osiedlu mieszkają.
pamiętaj o jednym kolego, że o tym jakimi jesteśmy ludźmi świadczy nasz język.
@ bobek
dnia 08.08.2010, 06:16
Ocena
komentarza:
0
Gamrat to dzielnica przyjedz i sam zobaczysz wiesniaku i nawet psiarni niema bo sie wyprowadzili z 13 dzielnicy pozdro Czarni Jasło 1910
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105