Grand Prix w Rowerach Górskich o Puchar Smoka – Folusz
Po raz czternasty rozpoczęły się zawody o Puchar Smoka. Trzecia edycja odbyła się 3 czerwca w Foluszu. W zawodach wzięło udział 147 uczestników.
Byli to mieszkańcy: Brzeska, Cieklina, Czystogarbu, Dębowca, Dukli, Folusza, Głogoczowa, Golcowej, Gorlic, Iwonicza Zdroju, Jasła, Jedlicza, Jędrzejowa, Komańczy, Lubatowej, Łękawicy, Łężyn, Nowego Żmigrodu, Osieka Jasielskiego, Podwilka, Przeworska, Przysiek, Rzepedzi, Rzeszowa, Rymanowa, Sanoka, Skołyszyna, Tarnowa, Toków, Ustrzyk Dolnych, Żegiestowa.
Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
dzieci do 6 lat (trasa: 1 x 200m): I miejsce - Julian Sokół (Lubatowa), II - Maja Miśkowicz (Toki), III - Szymon Kułak (Czystogarb), IV - Oskar Karczyński (MTB MOSiR Sanok), V - Jakub Pikuła (JSC Jasło); dzieci 7 - 8 lat (trasa: 2 x 400m): I - Wiktor Twardzik (Cieklin), II - Igor Błażowski (Jasło), III - Piotr Wietecha (Jasło), IV - Filip Karczyński (MTB MOSiR Sanok), V - Michał Smoleń (Łężyny);
dziewczęta do 12 lat (trasa: 1 x 1200m): I - Magdalena Skwara (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne ), II - Anna Gryzło (JSC Jasło), III - Sandra Krzesińska („Żbik” Komańcza), IV - Olga Błażowska (Jasło), V - Aleksandra Ziaja (LKS „Iskra” Głogoczów);
chłopcy 9 - 10 lat (trasa: 1 x 1200m): I - Szymon Sudyka (Drużyna Szymona CBR Nowy Żmigród), II - Michał Janocha (Jedlicze Team), III - Mikołaj Rak (JSC Jasło), IV - Jakub Skiba (Folusz), V - Seweryn Buchała (TKKF „Sokół” Brzesko);
chłopcy 11 - 12 lat (trasa: 2 x 1200m): I - Konrad Ziaja (LKS „Iskra” Głogoczów), II - Patryk Tomaszek (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne), III - Lucjan Sokół (Lubatowa), IV - Mateusz Bernatowicz („Sokół” Tarnów), V - Jan Głowacki (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne);
młodzik 13 - 14 lat (trasa: 2 x 3200m): I - Patryk Krzesiński („Żbik” Komańcza), II - Stanisław Nowak (LKS „Iskra” Głogoczów), III - Marcin Nóżka (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne), IV - Dawid Biernat (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne), V - Szymon Skiba (Roweromania Racing Team Sanok);
młodszy junior 15 - 16 lat (trasa: 3 x 3200m): I - Paweł Chochołek (Bieniasz Regamet PGNiG Tarnów), II - Krzysztof Staniszewski (Grupetto Gorlice), III - Michał Nowakowski (JSC Jasło), IV - Michał Topór (Tarnów), V - Mateusz Bełko (Gorlice);
kobiety do 16 lat (trasa: 1 x 3200m): I - Klaudia Kułak („Żbik” Komańcza), II - Weronika Leńczowska (LKS „Iskra” Głogoczów), III - Justyna Tylek (LKS „Iskra” Głogoczów), IV - Agnieszka Skalniak (MTB Klimek Team Żegiestów), V - Aleksandra Kułak („Żbik” Komańcza);
kobiety powyżej 16 lat (trasa: 2 x 3200m): I - Iwona Bednarczyk (LKS „Iskra” Głogoczów), II - Anna Skalniak (MTB Klimek Team Żegiestów), III - Daria Kułak („Żbik” Komańcza), IV - Aleksandra Królicka (MTB Rymanów), V - Katarzyna Czepiec - Rak (JSC Jasło);
junior 17 - 19 lat (trasa: 4 x 3200m): I - Zbigniew Krzesiński („Żbik” Komańcza), II - Radosław Durał (VELONEWS. PL), III - Dawid Ostapowicz (CWKS Resovia Rzeszów), IV - Arkadiusz Gubała (Grupetto Gorlice), V - Paweł Dołżycki („Żbik” Komańcza);
senior 20 - 35 lat (trasa: 4 x 3200m): I - Arkadiusz Krzesiński („Żbik” Komańcza), II - Mirosław Bieniasz (ELEVEN Regamet Bieniasz Team Tarnów), III - Mateusz Woźniak (Grupetto Gorlice), IV - Mateusz Dachowski (JSC Jasło), V - Piotr Tylek (LKS „Iskra” Głogoczów);
weterani 36 - 45 lat (trasa: 3 x 3200m): I - Janusz Głowacki (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne), II - Janusz Zaleśny (JSC Jasło), III - Piotr Zając (Łękawica), IV - Mariusz Nowak (JSC Jasło), V - Łukasz Rak (JSC Jasło);
powyżej 45 lat (trasa: 3 x 3200m): I - Zbigniew Zwoliński (LKS „Iskra” Głogoczów), II - Marek Gorczyca (JSC Jasło), III - Stanisław Rak (Osiek Jasielski), IV - Antoni Brzuski („Sokół” Tarnów), V - Stefan Krzesiński („Żbik” Komańcza).
W punktacji drużynowej I miejsce - „Żbik” Komańcza (75 pkt.), II - LKS „Iskra” Głogoczów (75 pkt.), III - BTC Ustrzyki Dolne (70 pkt.).
Wśród uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Głównymi sponsorami był wójt gminy Dębowiec. Zwycięzcom wręczono puchary, medale, koszulki, pamiątkowe dyplomy, słodycze. Każdy uczestnik do 12 lat otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodycze. Dekoracji zwycięzców dokonał wójt gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski wraz z pracownikami. Zawody prowadził Wiktor Wiśniewicz. Biuro zawodów obsługiwały Magdalena Adamik, Renata Ćwiek, Zofia Bilska. Sędziował Jerzy Dębiec.
Zofia Bilska i Andrzej Ciekliński
