Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Grand Prix w Rowerach Górskich o Puchar Smoka

3

Po raz czternasty rozpoczęły się zawody o Puchar Smoka. Pierwsza edycja odbyła się 29 kwietnia w Łężynach.W zawodach wzięło udział 137 uczestników. Byli to mieszkańcy: Brzeska, Długiego, Dukli, Folusza, Głogoczowa, Gorlic, Jasła, Jedlicza, Kęt, Komańczy, Krościenka Wyżnego, Lubatowej, Lublina, Łękawicy, Łężyn, Myślenic, Nowego Żmigrodu, Osieka Jasielskiego, Przysiek, Rzeszowa, Rymanowa, Sanoka, Skołyszyna, Tarnowa, Toków, Ustrzyk Dolnych, Warszowic.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

dzieci do 6 lat (trasa: 1 x 150m): I miejsce - Maria Nowak (LKS „Iskra” Głogoczów), II - Oskar Karczyński (MTB MOSiR Sanok), III - Maja Miśkowicz (Toki), IV - Julian Sokół (Lubatowa), V - Arkadiusz Konderak (MTB Rymanów);

dzieci 7 - 8 lat (trasa: 2 x 400m): I - Filip Karczyński (MTB MOSiR Sanok), II - Michał Smoleń
(Łężyny), III - Piotr Wietecha (Jasło), IV - Oliwia Poniatowska (JSC Jasło), V - Jakub Warchoł (JSC Jasło);

dziewczęta do 12 lat (trasa: 1 x 1200m): I - Sandra Krzesińska („Żbik” Komańcza), II - Anna Gryzło (JSC Jasło), III - Magdalena Skwara (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne ), IV - Antonina Serwin (TKKF „Sokół” Brzesko), V - Monika Nowakowska (JSC Jasło);

chłopcy 9 - 10 lat (trasa: 1 x 1200m): I - Michał Janocha (Team Jedlicze), II - Szymon Sudyka (Drużyna Szymona CBR), III - Mikołaj Rak (JSC Jasło), IV - Seweryn Buchała (TKKF „Sokół” Brzesko), V - Dawid Furmanek (Skołyszyn);

chłopcy 11 - 12 lat (trasa: 2 x 1200m): I - Konrad Ziaja (LKS „Iskra” Głogoczów), II - Patryk Tomaszek (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne), III - Jakub Rak (Osiek Jasielski), IV - Lucjan Sokół (Lubatowa), V - Przemysław Filipczak (Rowromania Racing Team Sanok);

młodzik 13 - 14 lat (trasa: 2 x 4500m): I - Michał Zoszczak (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne), II - Patryk Krzesiński („Żbik” Komańcza), III - Dawid Biernat (Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów Ustrzyki Dolne), IV - Bartosz Bożek (Jedlicze), V - Dariusz Kucmierz („Sokół” Tarnów);

młodszy junior 15 - 16 lat (trasa: 3 x 4500m): I - Mateusz Leś (UKS „Sokół” Kęty), II - Paweł Chochołek (Bieniasz Regamet PGNiG Tarnów), III - Michał Żywiec (Rowerowanie PL), IV - Patryk Pobożniak (LKS „Iskra” Głogoczów), V - Krzysztof Staniszewski (Grupetto Gorlice);

kobiety do 16 lat (trasa: 1 x 4500m): I - Klaudia Kułak („Żbik” Komańcza), II - Justyna Tylek (LKS „Iskra” Głogoczów), III - Weronika Leńczowska (LKS „Iskra” Głogoczów), IV - Agnieszka Skalniak (MTB Klimek Team), V - Inga Pękała (Bieniasz Regamet PGNiG Tarnów); 

kobiety powyżej 16 lat (trasa: 2 x 4500m): I - Aleksandra Krulicka (MTB Rymanów), II - Anna Skalniak (MTB Klimek Team), III - Iwona Bednarczyk (LKS „Iskra” Głogoczów), IV - Katarzyna Czepiec - Rak (JSC Jasło), V - Janina Nawój (Roweromania Racing Team Sanok);

junior 17 - 19 lat (trasa: 4 x 4500m): I - Zbigniew Krzesiński („Żbik” Komańcza), II - Radosław Durał (VELONEWS. PL), III - Dawid Ostapowicz (CWKS Resovia Rzeszów ), IV - Arkadiusz Gubała (Grupetto Gorlice); 

senior 20 - 35 lat (trasa: 4 x 4500m): I - Tomasz Sikora (LKS „Iskra” Głogoczów), II - Mirosław Bieniasz (Bieniasz Regamet PGNiG Tarnów), III - Krzysztof Gajda (Team Jedlicze), IV - Arkadiusz Krzesiński („Żbik” Komańcza), V - Tomasz Leśniak (JSC Jasło);

weterani 36 - 45 lat (trasa: 3 x 4500m): I - Adam Poniatowski (JSC Jasło), II - Janusz Zaleśny (JSC Jasło), III - Mariusz Nowak (JSC Jasło), IV - Piotr Zając (Łękawica), V - Łukasz Rak (JSC Jasło);

powyżej 45 lat (trasa: 3 x 4500m): I - Zbigniew Zwoliński (LKS „Iskra” Głogoczów), II - Waldemar Banasiński (JBG2 Warszowice), III - Antoni Brzuski („Sokół” Tarnów), IV - Stanisław Rak (Osiek Jasielski), V - Bogdan Kułak („Żbik” Komańcza).


Wśród uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Głównymi sponsorami
byli: gogle pro active eyewear Poznań, wójt gminy Nowy Żmigród, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie, Firma „Jan – Pol” Łężyny. Zwycięzcom wręczono puchary, medale, koszulki, pamiątkowe dyplomy, słodycze. Każdy uczestnik do 12 lat otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodycze.

Dekoracji zwycięzców dokonał wójt gminy Nowy Żmigród Krzysztof Augustyn oraz
dyrektor GOK Jerzy Dębiec. Zawody prowadził Wiktor Wiśniewicz. Biuro zawodów obsługiwały Magdalena Adamik, Renata Ćwiek, Zofia Bilska. Sędziował Jerzy Dębiec

Zofia Bilska i Andrzej Ciekliński

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
1
@ kibic
dnia 02.05.2012, 07:53 · Zgłoś
GRATULACJE dla wszystkich zawodników i organizatorów!
Rośnie nowe pokolenie jasielskich kolarzy-brawo!
Odpowiedz
3
@ kibic ;;;;;z Jasla
dnia 01.05.2012, 21:48 · Zgłoś
brawo JSC plus dla najmłodszych
Odpowiedz
3
@ jsc jsc jsc !!
dnia 01.05.2012, 11:44 · Zgłoś
brawa dla zawodnikow i zawodniczek z JSC - szczegolnie dla najmlodszych !!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.