Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

II Letnie warsztaty wokalne w JDK - Poznaj swój głos

1

Znana piosenkarka Ewa Błażejczyk i pianista Artur Grudzińskie poprowadzą tegoroczne II Letnie Warsztaty Wokalne „Poznaj swój głos”, zorganizowane przez Jasielski Dom Kultury. Do udziału w warsztatach zgłosiło się osiemnaście osób, nie tylko z Jasła i najbliższych okolic, ale także m.in. z Krosna, Rzeszowa i Krakowa.


Warsztaty rozpoczną się w czwartek (15 bm.), a zakończą następnego dnia (16 bm.), koncertem finałowym w jasielskim parku o godz. 18. Wystąpią w nim uczestnicy warsztatów z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego w składzie: Adrian Faryj – saksofon, Marek Konieczny – gitara, Jerzy Grzesiak – gitara basowa, Bogdan Zimny – perkusja, Wojciech Nowicki – pianino, aranżacje.

- Celem warsztatów jest praca nad emisją głosu, świadomym kreowaniem dźwięku i interpretacją piosenki – mówi Ewa Grzebień, instruktorka muzyki w JDK.

Osoby, które zgłosiły się na warsztaty najczęściej śpiewają na co dzień w domach kultury, różnych ogniskach muzyczno wokalnych lub szkołach, ale rzadko z towarzyszeniem zespołu. Niektóre z nich bywały już na warsztatach, inne pierwszy raz będą miały okazję pracować ze znanymi artystami estradowymi. Danuta Błażejczyk z towarzyszeniem Artura Grudzińskiego prowadzić będzie zarówno grupowe ćwiczenia emisyjne, jak i zajęcia indywidualne, ale otwarte. Można więc będzie dodatkowo nauczyć się czegoś obserwując pracę kolegów. Podczas zaję przygotowywany zostanie koncert finałowy, na który złożą się zgłoszone wcześniej piosenki w nowej aranżacji Wojciecha Nowickiego, muzyka z JDK. – Koncert będzie dla uczestników warsztatów małym sprawdzianem, czego się nauczyli – stwierdziła Ewa Grzebień.



***



Danuta Błażejczyk urodziła się w 1953 r. w Puławach. Studiowała na Wydziale Filologii Rosyjskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie i na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Debiutowała w 1972 roku w amatorskim zespole „31 Mil”. Później współpracowała z formacją „Sly”, z którą śpiewała utwory rockowe i standardy jazzowe. W roku 1976 wygrała VII Przegląd Wokalistów i Zespołów Muzycznych Lubelszczyzny w Świdniku. Mogła w nagrodę wystąpić na festiwalu w Opolu, ale zrezygnowała; przyjęła propozycję śpiewania w zespole Maryli Rodowicz. W 1979 roku z własnym zespołem koncertowała w Szwajcarii i Finlandii.

W1985 r. uzyskała zawodowe uprawnienia estradowe i otrzymała propozycję współpracy z Włodzimierzem Korczem i Wojciechem Młynarskim. Ich piosenką „Taki cud i miód” zadebiutowała w 1985 r. na profesjonalnej scenie piosenki w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. W 1986 r. zdobyła Srebrną Lirę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Bratysławie w Czechosłowacji, nagrodę im. Karola Musiała i Bursztynową Paterę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz nagrodę organizatorów Festiwalu Przebojów w Rostocku (NRD).

Współpracowała z orkiestrami „Big Warsaw Band” i „Alex Band” oraz z muzykami jazzowymi, m.in.: Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Pawłem Perlińskim i Januszem Zabieglińskim.

Danuta Błażejczyk jest też założycielką i prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę (FAnK), mającej status Organizacji Pożytku Publicznego, a zajmującą się m.in. promowaniem młodych artystów.

Artur Grudziński, pianista, instrumentalista studyjny i aranżer pochodzi z Bydgoszczy. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu. Koncertował m.in. z Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Lorą Szafran. Zrealizował setki koncertów i nagrań radiowo-telewizyjnych z czołówką artystów polskiej sceny muzycznej, aktorskiej i reżyserskiej. Napisał 150 piosenek, lustracji filmowych i reklam oraz 2200 aranżacji. Do 2005 roku był współrealizatorem znanego programu „Śpiewające fortepiany”. Od 2006 jest współtwórcą i współprowadzącym nadawanych na żywo muzycznych programów młodzieżowych „Teleranek” i „Songowanie na ekranie”.


JDK

Reklama

Komentarze: 1

Dodaj komentarz Widok:
0
@ alexis
dnia 16.07.2010, 11:43 · Zgłoś
w parku miejskim?? koło jdk ??
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.