IX Gminny Przegląd Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek – Skołyszyn 2011
Kontynuowanie tradycji wspólnego kolędowania oraz zachowanie od zapomnienia polskich kolęd i pastorałek to główne cele organizowanego przeglądu. Tegoroczna edycja odbyła się w sali audiowizualnej przy parafii p.w. św. Józefa w Skołyszynie, w której zaprezentowało się 27 solistów i 11 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn. Dodatkową atrakcją przeglądu był występ scholi działającej przy Kościele p.w. św. Katarzyny w Sławęcinie.
Rozbrzmiewające kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne dostarczyły niezapomnianych przeżyć, pozwoliły powrócić do wyjątkowego czasu Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.
Nagrodzeni:
kl. 0-III
soliści
I – Patryk Cetnar – kl. II Skołyszyn „Gwiazdeczka”
II – Weronika Wojdyła – kl. III Bączal Dolny „Cudowna noc”
III – Oskar Reczek – kl. 0 Przysieki „Nie płacz Jezu”
zespoły
I – Zespół „Bemolki II” kl. II Święcany „Dudka”
II – Duet – Aneta Gomółka i Daria Wojdyła - kl. II Lisów „Choinkowe całusy”
III – Zespół wokalno-instrumentalny – kl. III Skołyszyn „Hej kolęda, kolęda”
kl. IV-VI
soliści
I Hubert Reczek – kl. VI Przysieki „Kolęda o nadziei”
II Oliwia Potykanowicz – kl. V Skołyszyn „Leżysz Chryste”
III Monika Furmanek – kl. VI Lisów „Znak pokoju”
zespoły
I zespół wokalny – kl. IV i V Kunowa „Mizerna cicha”
II zespół wokalny – kl. V Przysieki „Dumna nocka”
III zespół wokalno-instrumentalny - kl. V Skołyszyn „Lulajże Jezuniu”
gimnazja
soliści
I Monika Idzik – kl. III Skołyszyn „Kolęda dla nieobecnych”
II Judyta Podraza – kl. III Kunowa „Kolęda dla nieobecnych”
III Karolina Rogowska – kl. II Skołyszyn „Mroźna cisza”
zespoły
I – zespół „SkoliczClub” – kl. II i III Skołyszyn „ Złota Jerozolima, biedne Betlejem”
Organizatorami przeglądu byli: Referat Kultury, Oświaty i Sportu Urzędu Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.
Władysława Kołodziej
