Strona główna

Jak bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego?

0
Napisany dnia: 08.03.2019, 14:14 , Tagi: Brak

Nowe rozwiązania, które stanowią namacalny dowód stale postępującego rozwoju technologii nie tylko ułatwiają codzienne życie, lecz mogą stać się również źródłem wielu problemów. O tym, jak ich uniknąć mogli dowiedzieć się studenci jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas prelekcji przygotowanej przez firmę Telgam.

Problem bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych dotyczy wszystkich użytkowników tego typu urządzeń bez względu na ich wiek. Odmiennie jednak definiowane będą zagrożenia, które czyhają na ludzi młodych, od tych, na które narażone są osoby starsze. W tym kontekście niezwykle istotne okazują się wszelkiego rodzaju kampanie społeczne oraz inicjatywy, których celem jest informowanie o potencjalnym ryzyku, jakie wynika z korzystania z telefonów komórkowych. W trend ten stara się wpisywać jasielska firma Telgam, świadcząca usługi telekomunikacyjne, w tym telefonii komórkowej. Stąd też zespół jej pracowników przygotował prelekcję dla studentów jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle, kilkudziesięcioosobowe audytorium z zainteresowaniem przysłuchiwało się kilkunastominutowemu wykładowi na temat niebezpieczeństw, jakie może z sobą nieść korzystanie z telefonów komórkowych. Oprócz rad dotyczących dobrych praktyk w postępowaniu z telefonami komórkowymi jako takimi, studenci dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie korzystać z możliwości, jakie dają dziś coraz popularniejsze portale społecznościowe. Przede wszystkim zwrócono uwagę na to, aby nie udostępniać publicznie treści, które stanowią informację o wyjazdach np. na zasłużone wakacje, co wykorzystać mogą złodzieje. Szczególnie starsze osoby powinny również wystrzegać się odbierania połączeń telefonicznych z numerów, które nie są im znane. Tym samym uniknąć mogą zagrożenia ze strony oszustów żerujących na łatwowierności swoich ofiar.  

red.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

  • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Dzień decyzji

  • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

     

    Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

  • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

    Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

  • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

    "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

  • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

     

    Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

  • Smród nas zabija!

    Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

  • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

     

    W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

  • Wandalom się upiekło!

    Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

  • Nauczyciele stracą pracę

    W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

  • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

     

    Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

  • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

     

    Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105