Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasielscy karatecy w Japonii

44

Bez medali wrócili zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate z Japonii, gdzie brali udział w „ IX MEMORIALE MAS OYAMA KARATE KYOKUSHIN.

Do Tokio, wraz z trenerem i jednocześnie sędzią zawodów sensei Tadeuszem Krygowskim wyjechało 5 zawodników : Kamil Mastaj, Angelika Jarecka, Dawid Nguyen Quang, Weronika Czajka oraz Kamil Świerk. Wszyscy w swych pierwszych pojedynkach trafili na zawodników kraju „kwitnącej wiśni” i niestety musieli uznać ich wyższość. Kamil Mastaj i Kamil Świerk przegrali swoje walki poprzez „wazari”. Bardzo dobry pojedynek – z o wiele starszą od siebie Japonką - stoczyła Angelika Jarecka. W regulaminowym czasie był remis a dogrywka  również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W głosowaniu sędziów 3 do 2 wygrała Japonka.

Wyrównany pojedynek stoczył  również Dawid Nguyen Quang, który słynie z mocnego ducha walki. Zremisował z 15 kg cięższym zawodnikiem z Japonii i doprowadził do dogrywki, w której żaden z zawodników nie uzyskał punktu. Głosowanie sędziów nie było korzystne dla Dawida.

Oprócz startu w zawodach, ekipa JKKK brała udział w treningach z japońskimi mistrzami w legendarnym HONBU Mas Oyamy.

Podczas tygodniowego pobytu zawodnicy zwiedzali Tokio, uczyli się japońskich zwyczajów i języka.

KARATE KYOKUSHIN

Reklama

Komentarze: 44

Dodaj komentarz Widok:
8
@ xxx
dnia 15.10.2012, 13:47 · Zgłoś
Zauważcie, że "yak" i "ptoszek", to ten sam komputer i ten sam poziom komentarzy. A swoją drogą to dziwne, że po tylu lewych nadliczbówkach, nielegalnych bankietach z socjalnego i wielu innych przekrętach, nie stać ich, żeby każdy miał swojego laptopa. Łyżkę tez pewnie maja jedną i jedzą wspólnie z jednej miski. Dodać do tego jeszcze "błyskotliwe" komentarze, a od razu widać z jaką klasa ludzi mamy do czynienia. A najgorsze w tym jest to, że oni od lat usiłują uczyć w szkole. Nie warto się zniżać do ich poziomu.
Odpowiedz
5
@ zzz
dnia 14.10.2012, 12:10 · Zgłoś
Zdążyłem przeczytac "ptoszka" wczoraj. Chyba mu się jad nie pomieścił w ptasim [...].
Odpowiedz
1
@ Piotr
dnia 07.10.2012, 19:36 · Zgłoś
Od wielu lat nie mieszkam już w Polsce, mimo to wciąż śledzę sukcesy młodych karateków !
Jestem z Was bardzo dumny! Chwalę się na prawo i lewo o klubie w którym kiedyś ćwiczyłem! Panie Tadeuszu, pewnie Pan to czyta i łapie się za głowę...ja również!
Kto pisze te komentarze ? Ludzie, za dużo w Was zawiści i zazdrości!
A dzieciom powinno się zabierać dostęp do internetu, jeżeli nie potrafią się zachować!
Najłatwiej oczernić kogoś i być anonimowym!
Odpowiedz
-5
@ Yak do xxx
dnia 04.10.2012, 12:33 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
3
@ .
dnia 02.10.2012, 15:02 · Zgłoś
Obrażacie tych młodych ludzi, nie wiedząc jak cięzko trenują i pracują. Osiągają bardzo wiele, ale tego nie dostrzegacie. Największe nadawanie zaczyna się wtedy jak nie wygraja.
Ja jako jaślanin jestem z Was niezmiernie dumny! Oby tak dalej! Jestescie wielcy!
Odpowiedz
2
@ troche zorientowany
dnia 01.10.2012, 15:01 · Zgłoś
taa młody pompki i hantle nauczą cie uderzać , albo cie obiją . Sylwetke to sobie wyrobisz ale zmądrzeć wierz mi że już nigdy nie zmądrzejesz jedynie od czego sie uodpornisz to tylko od wiedzy .
Odpowiedz
0
@ v
dnia 01.10.2012, 14:43 · Zgłoś
i jeszcze wytrzymalosc, to chyba najbardziej
Odpowiedz
4
@ Młody
dnia 01.10.2012, 14:09 · Zgłoś
Po co w ogóle uprawiać to badziewie. Czasy walk wręcz już dawno minęły, a tu goście ćwiczą jakieś pozy nie wiem czy chcą ewolucje zawrócić do małpy się upodobnić. Lepiej pracować nad sylwetką robiąc coś pożytecznego. Praca na działce itp. w grę wchodzi wieczorny trening parę pompek i trochę na hantli. Pamiętam jak swojego czasu zapisałem się na KK, na drugim treningu gostek z zielonym pasem się bał ze mną sparować chudzinka. W realnej walce liczy się tylko siła i szybkość a małpę udawać to sobie można w cyrku.
Odpowiedz
6
@ stary
dnia 02.10.2012, 13:34 · Zgłoś
A taki sobie folklor sportowo - japoński trenujemy dla lepszego samopoczucia. Natomiast w realnej walce to liczy sie ale ...bombka atomowa lub Glock lub inny wymysł techniki wojskowej. Ja też byłem świadkiem jak na zajęcia do dojo w Jaśle przychodzili świeżo wymodelowani pakerzy, którzy na widok takich sobie zabaw w walkę , dziękowali , że nie musieli się tak bawić i opuszczali trening z zimnym potem na czole wracając do przewalania złomu dwie ścianki dalej.
Odpowiedz
-5
@ haha
dnia 30.09.2012, 22:15 · Zgłoś
A wszystkie komenty anty są pisane przez Kamila K. , [...] sempai ( bo tak się tytułuje 1dan) wypisuje takie bzdety, ciekawe dlaczego skoro Krygowski pomagał mu z pisaniem pracy magisterskiej ? Lol . Naprawdę opanujcie się ludzie ,zawsze przy wyjeździe kyok oyama musi negatywnie odpisywać . jeśli uważacie,że porywali się z motyką na słońce to najpierw zobaczcie walkę i oszustwa Kansho (na filmiku wszystko widać jak manipulują sędziami pokazując na kogo mają wskazać) . Japonia to Japonia , tam trzeba mieć farta ,bo umiejętności mają bardzo wysokie !
Odpowiedz
8
@ tsunami
dnia 30.09.2012, 23:06 · Zgłoś
A to Krygowski coś pisał? Phi. To jakiś interesujący eksperyment.
Odpowiedz
4
@ bebe
dnia 01.10.2012, 08:09 · Zgłoś
Czy ktoś zrozumiał o co chodzi w tym komentarzu ? Bo ja nie mam zielonego pojęcia. Polszczyzna taka i stylistyka , że ...chłopie ...wróć się lepiej do podstawówki.
Odpowiedz
2
@ xxx
dnia 01.10.2012, 10:21 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
0
@ ok
dnia 30.09.2012, 10:46 · Zgłoś
anaty nastawiony do oyama karate sensei Krygowski jedzie na zawody??? Przecież on nie uznaje innych stylów oprócz swojego. Taki wyjazd to powinien sie odbywać tylko za pieniądze klubowe.
Odpowiedz
0
@ UŚWIADAMIACZ
dnia 30.09.2012, 13:28 · Zgłoś
Jako członek rady sportu w Jaśle TK zawnioskował o nagrodę dla K.Karpa za wyniki sportowe. Gdzie tu jest anty nastawienie do OK ?
Odpowiedz
2
@ :)
dnia 29.09.2012, 13:51 · Zgłoś
Gratulacje bo dzięki wam w Japonii wiedzą że jest takie miasteczko jak Jasło które powoli ginie z mapy jeśli nie udało sie tym razem to za rok będzie lepiej dla mnie i tak jesteście wielcy nie każdy tam może być bardzo ładnie reprezentujecie swój klub i oby tak dalej:)
Odpowiedz
2
@ kumpel
dnia 28.09.2012, 22:03 · Zgłoś
Do ada. To fajnie tylko że gadałem z jednym z nich bo to mój kolega i jakoś on musiał dopłacić półtora tysiąca z kieszeni
Odpowiedz
-1
@ ada
dnia 28.09.2012, 20:57 · Zgłoś
a właśnie wiem bardzo dobrze bo jeden zawodnik to mój kuzyn
Odpowiedz
8
@ kibic
dnia 28.09.2012, 17:20 · Zgłoś
Sprawdziłem, żaden klub karate na Podkarpaciu nie może się poszczycić tak prężną działalnością jak jasielski. Można mówić różne rzeczy ale takiego działacza jak T.Krygowskiego to mogą Jasłu wszyscy zazdrościć. Młodzież przychodzi , trenuje bo widzą że można do czegoś dojść i osiągnąć. Wiem , że zaraz ktoś wyskoczy bo to, bo tamto ale to jest właśnie jego umiejętność współpracy z innymi.
Odpowiedz
-6
@ ada
dnia 28.09.2012, 17:04 · Zgłoś
do "kumpel" jak nie wiesz to nie pisz głupot,zawodnicy ani grosza nie dokładali ze swojej kieszeni.
Odpowiedz
4
@ do ada
dnia 28.09.2012, 17:21 · Zgłoś
jeśli nie wiesz to po co piszesz głupoty, wiem że dokładali dość sporą sumę ze swojej kieszeni..
Odpowiedz
5
@ jaslanin
dnia 28.09.2012, 22:02 · Zgłoś
ja tez życze sukcesow tylko ze P.Burmistrz dal na 4 zawodnikow 2 tys zł a rodzice musieli dołozyc do tego 1.500zł wiec kto niewie niech glupot nie gada i wlasnie dzieki rodzicom polecieli troche wstyd dla naszych władców jasła bo reprezentowali JASŁO
Odpowiedz
0
@ tolek
dnia 29.09.2012, 12:33 · Zgłoś
Najlepiej żeby im jeszcze wypłacił po 5 koła za zwiedzanie, a medali i tak brak. Z motyką na słońce troszkę wyskoczyli. Jak czuję szacunek do Sensei'a Krygowskiego tak stwierdzam iż japońskie maty jeszcze nie są dla JKKK. Pewnych spraw przeskoczyć się nie da...
Odpowiedz
0
@ ixu
dnia 29.09.2012, 16:32 · Zgłoś
toteż od czegoś zacząć muszą, takie doświadczenie jest nie zdobycia w europie jak na tatami w tokio
Odpowiedz
2
@ mas
dnia 29.09.2012, 19:10 · Zgłoś
bzdura tak jakby zawodnik zdobywał więcej doświadczenia tylko dlatego że walczy z japończywiem a nie z kimś z europy nie jest to żaden wyczyn pojechać na turniej i dostać oklep każdy to potrafi co innego gdyby ktoś z nich wygrałby chociaż jedną walkę
Odpowiedz
1
@ ixu
dnia 30.09.2012, 09:05 · Zgłoś
Tak się złożyło , że oklepu nie dostali tylko przewalczyli bez wygranej, ktoś tam zawsze wygrywa ,a ktoś przegrywa - tych statystycznie jest więcej z prostego powodu że 1 plac zdobywa tylko jeden , a pozostali to jakby nie patrzeć zawsze są przegrani. Sposób walki prowadzony przez Japończyków różni się jednak od zachodniego i szkoda tutaj czasu i miejsca na udowadnianie tej tezy. Każdy, kto potrafi obserwować to zauważy te różnice. Swoją drogą , który jest bardziej skuteczniejszy. Jak zwykle walczy człowiek , a nie styl.
Odpowiedz
7
@ tsunami
dnia 30.09.2012, 23:46 · Zgłoś
Nie bądź naiwny . Kasa się liczy, nie medale.
Odpowiedz
-8
@ yyy
dnia 01.10.2012, 13:08 · Zgłoś
oj tam, oj tam co ty tak wszystko dosłownie bierzesz, ty to chyba nigdzie nie byłeś, nie widziałeś i teraz zazdrościsz jakiegoś paryżewa , zacznij mówić że tobie to dobrze np. w bombaju no i bedzie git, a że siedzisz w jakims tam pcimiu dolnym to nikt nie mówi że się wielkie talencie marnuje
Odpowiedz
5
@ xxx
dnia 01.10.2012, 23:26 · Zgłoś
Brawo "yyy"! Cóż za porywający tekst, skrzący się perełkami dowcipu. Jakiż wyrafinowany język i kunsztowna stylistyka. Wyszukane formy zdaniowe i subtelne określenia. A nade wszystko - głęboka myśl ( jaka głowa, taka myśl ). Za taki tekst, to Nobel z literatury wisi w powietrzu. Wszak śmiem nieśmiało mniemać, iż pomagała Ci w tym ( podobnie jak we wszystkim ), jakaś polonistka z gimnazjum. Przecież co dwie głowy, to nie jedna. A jakie głowy - to widać, bo błędów jest od [...].
Odpowiedz
-6
@ yyy
dnia 02.10.2012, 07:57 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
2
@ Do kyok
dnia 28.09.2012, 11:10 · Zgłoś
Każdego zawodnika szukali odpowiedzialni za to ludzie,oprócz nazwisk istnieją jeszcze numery,które mieli na swoich kimonach.Wszyscy zostali odnalezieni a Ona nie.Jak nie wiesz jak było,nie wypowiadaj się.I nie róbcie z dziecka osoby,która nie "skojarzyła" jak to jest napisane w powyższych komentarzach swojego nazwiska.To wina organizacji.
Życzę dalszych sukcesów wszystkim zawodnikom.
Odpowiedz
1
@ kormit
dnia 27.09.2012, 21:56 · Zgłoś
Wszystko fajnie tyle ,że NQ nie miał dogrywki i przegrał jednogłośnie xD
Gratulacje mimo wszystko dla zawodników ,bo to wielki prestiż i naprawdę rozsławili miasto :)
Odpowiedz
5
@ kumpel
dnia 27.09.2012, 21:37 · Zgłoś
wszystko fajnie tylko dlaczego nikt nie napisze o tym że zawodnicy musieli sobie dokładac ze swojej kieszeni do podróży niemałe pieniądze bo burmistrz swoją du*e musi utrzymywać albo dokładać pieniądze tam gdzie nie są wogóle potrzebne
Odpowiedz
1
@ sponsor
dnia 28.09.2012, 13:32 · Zgłoś
eeeeeeee nie mówcie że nic nie dołożył, coś chyba kapnął, taki sknera z niego byłby ?
Odpowiedz
1
@ kolega
dnia 27.09.2012, 20:09 · Zgłoś
Oooo i Harnaś się znalazł :)
Odpowiedz
2
@ A'ska
dnia 27.09.2012, 18:56 · Zgłoś
Super! Młodzi ludzie poznają świat! I tak ma być. Mimo wszystko gratulacje! SERCE DO WALKI NAJWAŻNIEJSZE!
Odpowiedz
4
@ dumny jaślanin
dnia 27.09.2012, 17:26 · Zgłoś
życzę dalszych sukcesów! ; )
Odpowiedz
2
@ jaslanin
dnia 28.09.2012, 21:59 · Zgłoś
ja tez życze sukcesow tylko ze P.Burmistrz dal na 4 zawodnikow 2 tys zł a rodzice musieli dołozyc do tego 1.500zł wiec kto niewie niech glupot nie gada i wlasnie dzieki rodzicom polecieli troche wstyd dla naszych władców jasła bo reprezentowali JASŁO
Odpowiedz
0
@ tolek
dnia 29.09.2012, 12:28 · Zgłoś
Reprezentowali klub. Niech walczą zawodowo to będą sponsorzy ;] To się nazywa komercjalizacja. Sztuka sama w sobie już dawno poszła w las.
Odpowiedz
3
@ xxx
dnia 27.09.2012, 16:41 · Zgłoś
a czemu nie napiszecie o tej Weronice ktora nawet nie wyszla na swoja walke bo jej nikt nie zawolal
Odpowiedz
-4
@ kyok
dnia 27.09.2012, 21:05 · Zgłoś
A kto ja miał wołać? Trzeba się samemu pilnować.
Odpowiedz
-3
@ nippon
dnia 28.09.2012, 10:59 · Zgłoś
już słyszę jej nazwisko w ustach spikera japończyka, napewno słyszała tylko nie skojarzyła tego trziaaikaaa z normalnym Czajka
Odpowiedz
3
@ Miśka
dnia 27.09.2012, 15:30 · Zgłoś
bardzo dobrze :)
Odpowiedz
13
@ jaslanin
dnia 27.09.2012, 11:02 · Zgłoś
wspaniale oby tak dalej ci młodzi ludzie będa a raczej juz są wielcy...dzieki takim jaslanom swiat wie że polska i nasze małe Jasełko istnieje na mapie...gratulacje!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.