Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jasielscy numizmatycy prezentują wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II

11

Pomimo niecodziennej sytuacji w Polsce związanej z pandemią koronawirusa, jasielscy numizmatycy przygotowali wystawę z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Wernisaż wystawy odbył się 18 maja bieżącego roku. Ekspozycję można oglądać w oddziale Banku Spółdzielczego Biecz, przy ul. Stromej 2 w Jaśle, z którym oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego współpracuje od lat dzięki uprzejmości Tomasza Urbańskiego, prezesa placówki.

Na wystawie zaprezentowane zostały monety, numizmaty, medale i znaczki przedstawiające postać Ojca Świętego podczas jego pielgrzymek, doniosłych momentów pontyfikatu, wydane ku upamiętnieniu ważnych uroczystości, wydarzeń z udziałem papieża Polaka.

Na ekspozycję walory kolekcjonerskie udostępnili: Zbigniew Pięta, Piotr Nowiński, Andrzej Sworowski i Michał Wojdyła.

red/PTN oddział w Jaśle

Napisany dnia: 20.05.2020, 09:44
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Zbigniew
dnia 20.05.2020, 18:45
Ocena
komentarza:
1
gratulacje dla koła numizmatyków.
@ zus
dnia 27.05.2020, 09:47
Ocena
komentarza:
1
wielo piniondzorow
@ JOT
dnia 20.05.2020, 20:24
Ocena
komentarza:
-8
Kiedyś było SRUL - Stuletnia Rocznica Urodzin Lenina, Teraz mamy SRUJP.
@ kras
dnia 20.05.2020, 22:09
Ocena
komentarza:
-6
A szlak JP II w Tatrach to dawny szlak Lenina!
@ lit
dnia 27.05.2020, 10:56
Ocena
komentarza:
0
Jak widać Lenin wiecznie żywy!
@ Pseudo palie
dnia 20.05.2020, 23:27
Ocena
komentarza:
-8
Człowiek, który tail pedofilstwo i był świetnym aktorem jest czczony na skalę światową, jedyne co zrobił to otworzył się na ludzi jako papież a nie siedział jak reszta w zamknięciu...
@ online
dnia 21.05.2020, 13:01
Ocena
komentarza:
3
A gdyby tak porobić duże ładne zdjęcia i opisy poszczególnych medali w galerii to by było coś!
A w dodatku można by obejrzeć obie strony medalu :)
@ Sazan
dnia 27.05.2020, 23:53
Ocena
komentarza:
0
Medale prezentowane są awersem i rewersem. Zdjęcia walorów numizmatycznych w powiększeniu to ciekawa propozycja, niestety brak chętnych do pokrycia kosztów zdjęć. Wystawa jest przygotowana nieodpłatnie przez członków jasielskiego oddziału PTN, a samo uzupełnienie, zebranie kolekcji jest bardzo kosztowne.
@ DPB
dnia 21.05.2020, 20:22
Ocena
komentarza:
1
Kontrowersyjna postać. Lepiej nie podejmować żadnych inicjatyw „ku czci”.
@ jasiu
dnia 26.05.2020, 09:58
Ocena
komentarza:
1
Bardzo kontrowersyjna postać
@ kras
dnia 26.05.2020, 11:34
Ocena
komentarza:
0
Delikatnie mówiąc..
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drugi dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Na ulice Jasła wyszło blisko 300 osób.

   

  Ulicami Jasła po raz drugi przeszedł marsz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. W proteście wzięło udział blisko 300 osób, które...

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105