Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jasielski Dom Kultury zaprasza. Wkrótce II Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle.

17

20 października rozpoczną się II Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. Podczas trwającej do 25 listopada imprezy wystawionych zostanie 8 spektakli w 11 odsłonach. W Jasielskim Domu Kultury wystąpią gwiazdy nie tylko polskich scen. Można będzie podziwiać wspaniałe kreacje aktorskie m.in. Ignacego Gogolewskiego, Jana Kobuszewskiego, Andrzeja Seweryna, Marii Seweryn, Joanny Trzepiecińskiej, Katarzyny Figury i Edyty Olszówki.

Znakomite polskie teatry przyjadą do Jasła z uznanymi przez publiczność i krytyków sztukami. Na scenie JDK można będzie obejrzeć świetne, wielokrotnie nagradzane spektakle nie schodzące z afiszy od lat oraz nowości: przedstawienia, których premiery odbyły się niedawno, ale już zdobyły rozgłos w teatralnym świecie.

Wśród propozycji znajdą się spektakle dla dzieci i młodzieży, łatwe w odbiorze, przezabawne komedie, ale też sztuki wymagające od odbiorcy większego zaangażowania intelektualnego i emocjonalnego.

Bilety oraz karnety na spektakle wieczorne są już w sprzedaży, w sekretariacie JDK, tel. 14 44 35 150.

PROGRAM
20 października 2010 /środa/, godz. 9.00 i 11.00
PINOKIO Carlo Collodi
Teatr MASKA - Rzeszów
Adaptacja i reżyseria: Zbigniew Głowacki
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Krzysztof Dzierma
Asystent reżysera: Andrzej Piecuch
Występują: Andrzej Piecuch, Henryk Hryniewicki, Bogusław Michałek, Kamila Rybacka, Małgorzata Szczyrek, Tomasz Kuliberda, Marta Bury, Ewa Mrówczyńska, Maria Dańczyszyn
Przedstawienie dla dzieci od 4 lat.
Premiera odbyła się w lutym 2010 r.
Spektakl trwa 1 godzinę 10 minut
Bilet: 10 zł

22 października 2010 /piątek/, godz. 10.00 i 12.15
BALLADY I ROMANSE Adam Mickiewicz
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum - Katowice
Adaptacja i reżyseria: Karel Brożek
Scenografia: Andrzej Łabiniec
Muzyka: Piotr Salaber
Ruch sceniczny: Henryk Konwiński
Występują: Katarzyna Kuderewska, Krystyna Nowińska, Marta Popławska, Katarzyna Prudło, Ewa Reymann, Beata Zawiślak, Bartosz Socha
Premiera miała miejsce w marcu 2009
Spektakl trwa 1 godzinę 20 minut z przerwą
Bilet: 14 zł

26 października 2010 /wtorek/, godz. 11.00 i 18.00
FERDYDURKE Witold Gombrowicz
Teatr Provisorium i Kompania Teatr - Lublin
Adaptacja i reżyseria: Janusz Opryński, Witold Mazurkiewicz
Scenografia: Jerzy Rudzki
Opracowanie muzyczne: Borys Somerschaf
Światło i dźwięk: Janusz Opryński, Jan Piotr Szamryk
Występują: Jacek Brzeziński, Witold Mazurkiewicz, Jarosław Tomica, Michał Zgiet
Nagroda Fringe First na Fringe Festival w Edynburgu (Szkocja), Grand Prix na Festiwalu Małych Form Teatralnych w Rijece (Chorwacja), zbiorowe nagrody aktorskie na festiwalach „Biała Wieża” w Brześciu (Białoruś) i MESS w Sarajewie (Bośnia), Grand Prix Festiwalu „Tempus Art” w Roznovie (Słowacja), nagroda za Nową Formułę Teatralną na Międzynarodowym Festiwalu KONTAKT w Toruniu, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu KONTRAPUNKT w Szczecinie, Grand Prix na Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Polska”
Na afiszu od października 1998 r.
Spektakl trwa 1 godzinę 20 minut
Bilet: 18 zł (spektakl przedpołudniowy), 25 zł (spektakl wieczorny)

4 listopada 2010 /czwartek/, godz. 18.00
PRZYJAZNE DUSZE Pam Valentine
Teatr Kwadrat - Warszawa
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok
Występują: Lucyna Malec, Grzegorz Wons, Ewa Wencel, JAN KOUSZEWSKI, Ilona Chojnowska, Andrzej Szopa, Andrzej Nejman
Sztuka dla widzów od lat 16
Premiera miała miejsce w marcu 2008 r.
Spektakl trwa 2 godziny z przerwą
Bilet: 50 zł

6 listopada 2010 /sobota/, godz. 18.00
DIABEŁ W PURPURZE Antoine Rault
Teatr Scena Prezentacje - Warszawa
Reżyseria: Romuald Szejd
Asystent reżysera: Bartosz Miłosz
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Zofia de Ines
MartynaWystępują: IGNACY GOGOLEWSKI, Maria Ciunelis, Matylda Damięcka, Henryk Łapiński, Bartosz Miłosz Martyna, Marek Włodarczyk
Premiera odbyła się w listopadzie 2009
Spektakl trwa 1 godzinę 50 minut
Bilet: 40 zł

17 listopada 2010 /środa/, godz. 18.00
GĄSKA Nikołaj Kolada
Teatr Capitol z Warszawy
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia Dorota Banasik
Występują: KATARZYNA FIGURA, Anna Gornostaj, Maria Dejmek, Tomasz Dedek, Cezary Morawski
Premiera odbyła się w marcu 2010
Spektakl trwa 2 godziny z przerwą
Bilet: 40 zł

19 listopada 2010 /piątek/, godz. 18.00
WARIATKA Nadieżda Ptuszkina
Teatr Bajka - Warszawa
Reżyseria Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia Wojciech Stefaniak
Kostiumy Dorota Roqueplo
Muzyka Maciej Makowski
Występują: EDYTA OLSZÓWKA, LESŁAW ŻUREK
Prapremiera polska sztuki odbyła się dwa miesiące temu
Spektakl trwa 1 godz. 15 minut
Bilet: 40 zł

25 listopada 2010 /czwartek/, godz. 19.00
DOWÓD David Auburn
Teatr Polonia - Warszawa
Reżyseria. Andrzej Seweryn
Scenografia: Maciej M. Putowski
Kostiumy: Magda Maciejewska
Światło: Tomasz Wert
Muzyka: Antoni Łazarkiewicz
Asystent reżysera i producent wykonawczy: Michał Sieczkowski
Występują: Maria Seweryn, JOANNA TRZEPIECIŃSKA, ANDRZEJ SEWERYN, Paweł Ciołkosz
Nagroda na XI Polkowickich Dni Teatru 2009 za najlepsze kreacje aktorskie (Maria Seweryn i Andrzej Seweryn) oraz za scenografię (Maciej M. Putowski). W tym samym przeglądzie Maria Seweryn zdobyła Nagrodę Publiczności.
Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2008
Sztuka trwa 2,5 godziny z przerwą
Bilet: 50 zł
Karnety na spektakle wieczorne: 190 zł

JDK

Reklama

Komentarze: 17

Dodaj komentarz Widok:
0
@ aga
dnia 14.11.2010, 12:04 · Zgłoś
Ja chciałam kupić pojedyńcze bilety już 2 tygodnie temu i nie było miejsc na dowód, kipiłam jedynie na [...] i gąskę a i tak siedzę na krzesłach dostawianych
Więc chyba to jednak ma sens
Odpowiedz
0
@ Mika
dnia 22.10.2010, 12:54 · Zgłoś
Pani Dyrektor gratuluję. Świetny pomysł. Niech Pani się nie przejmuje tymi wcześniejszymi plugastwami. Niestety w naszym mieście jest wielu krzykaczy i pieniaczy, którzy nigdy nie byli w teatrze i na koncercie.Szkoda. Myślę, że jest to mniejszość, bo w moi znajomi bardzo cieszą się z tych spotkań teatralnych. Dziękuję Pani za wszystko co Pani robi dla rozwoju kultury w Jaśle.
Odpowiedz
0
@ ARNI
dnia 18.10.2010, 08:21 · Zgłoś
[...] te teatry ty nawiedzona cholero...
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 17.10.2010, 21:35 · Zgłoś
Pani Kasprzyk już dziękujemy. Popłynie w siną dal wraz z jaśnie... [...]. ! Ciemno panującą Marysieńką :)
Odpowiedz
0
@ lord
dnia 17.10.2010, 15:49 · Zgłoś
Kasprzyk daj luz z teatrem,imprezy plenerowe z browarkiem dla wszystkich jaślan!!!Jest miejsce na dyrektora [...].K-u,który jeszcze nie powstał!!!
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 17.10.2010, 00:43 · Zgłoś
Kto jest autorem plakatu? Plakat jest po prostu piękny. Rewelacyjny pomysł.
Odpowiedz
0
@ Korektor
dnia 16.10.2010, 12:03 · Zgłoś
Przed JDK rozstawiony stragan z brukowcem pod nazwą "Obiektyw Jasielski" i biedni [...] "królowej" Kryśki marzną całymi dniami, żeby upchać chociaż jeden egzemplarz. Ale już niedługo tej niewoli . 21 LISTOPADA ZBLIŻA SIĘ MILOWYMI KROKAMI.
Odpowiedz
0
@ Lord
dnia 15.10.2010, 23:58 · Zgłoś
A Krystyna z Marianem po kawiarniach się włóczy! to skandal......
Odpowiedz
0
@ Zgaduj -zgadula
dnia 15.10.2010, 20:15 · Zgłoś
A kogo 21 listopada 2010r Jasielski Dom Kultury żegna?
Odpowiedz
0
@ Świntusia Macrabescu
dnia 15.10.2010, 05:50 · Zgłoś
@Kulturalna you are NUMBER ONE :)
Odpowiedz
0
@ nie kulturalna
dnia 14.10.2010, 09:58 · Zgłoś
cała sala jest wypełniona widzami na spektaklach.Byłam w tamtym roku i tym też się wybieram.Naprawdę warto i polecam.
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 14.10.2010, 06:55 · Zgłoś
darmowa kawa teatry kampania w toku za nasze pieniadze a moze by tak
to wszystko do Lipnicy zamiast marnotrawic pieniadze podatnikow
Odpowiedz
0
@ janina
dnia 13.10.2010, 19:42 · Zgłoś
rok temu pełna sala i tyle!
Odpowiedz
0
@ bleble
dnia 13.10.2010, 19:38 · Zgłoś
Aleś sie spisała ..... jak jesteś ciekawa Kto i ile za to płaci to kup bilet i idz popatrz ...
Odpowiedz
0
@ szlachcianka
dnia 13.10.2010, 09:16 · Zgłoś
rzeczywiście wypowiedź "kulturalnej" lepiej pozostawic bez komentarza, chociaz jedno słowo mi sie ciśnie na usta -ŻAL.pl
Odpowiedz
0
@ cc
dnia 13.10.2010, 09:12 · Zgłoś
ale 190 zeta za karnet to przesada- Wzrost o 90%!!! W tamtym roku 100, a i tak poza Szwejkiem to pustych miejsc nie brakowało. Tak że chyba kampania jaśniepanującej to przy pustych krzesłach...
Odpowiedz
0
@ Kulturalna
dnia 13.10.2010, 00:47 · Zgłoś
Po jaką [...] ściąga JDK te teatry? Dla kogo to jest??? Kto i ile za to płaci ? Przecież to marnotrawstwo publicznego grosza. Tu lud,a nie szlachta zagonowa z Krosna rodem.Nie lepiej wydać tą kasę na promocję rodzimej,jasielskiej kultury,idąc np. przykładem Dębicy-Studio nagrań sponsorowane dla nagrań młodzieży i nie tylko??? A poza tym,żebractwo na ulicy,a dama woła 50 zł za bilet. To są jaja,czy szyderstwo...Chciałabym uzyskać odpowiedzi na te pytania,ale wiem,że to będzie pominięte milczeniem,a może nie pokazane na portalu-co już się mi zdarzał, a świadczyć może o tym co za nami-cenzurze!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.