Strona główna

Jasielski „Medyk” rozpoczyna współpracę z Austrią – nowe możliwości dla uczniów

9
Napisany dnia: 12.02.2019, 09:02 , Tagi: Brak

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle planuje organizowanie praktyk zawodowych dla swoich uczniów i słuchaczy w zawodach „opiekun medycznych” , „opiekun w domu pomocy społecznej” oraz „terapeuta zajęciowy” w Domach Opieki Społecznej w Austrii. Praktyki zostaną poprzedzone intensywnym kursem języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa i zwrotów wykorzystywanych w powyższych zawodach.

W dniach 6-8 lutego 2019 r.  na zaproszenie Pana Helmuta Puntigama - dyrektora  Die Gepflegt  Wohnen Hauser – Domów Opieki Społecznej w Ubelbach, Stubenberg am See, Hart bei Graz, Sinabelkirchen, Allerheiligen oraz Gamlitz (www.gepflegtwohnen.at)  , dyrektor jasielskiego „Medyka” ( http://www.mspjaslo.pl/ ) pani Barbara Józefowicz odbyła wizytę studyjną w Austrii, celem nawiązania współpracy pomiędzy szkołą i austriackim pracodawcą. Podczas spotkania  pani dyrektor miała okazję zapoznać się z organizacją pracy oraz specyfiką instytucji świadczącej pomoc społeczną dla osób starszych w Austrii. Celem wizyty było nawiązanie współpracy w zakresie organizowania praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy szkoły w placówkach na terenie Austrii.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i rzeczowej atmosferze oraz zaowocowało  podpisaniem przez obie strony Memorandum of Unterstanding (MoU).

Praktyki zawodowe, integralna część procesu kształcenia w danym zawodzie, są organizowane przez szkołę na mocy umów podpisywanych pomiędzy szkołą i pracodawcą. Uczniowie i słuchacze mają zapewniony dojazd, pobyt i kieszonkowe, jak również opiekę nauczyciela i instruktora praktycznej nauki. Pracodawcy, poznając naszych uczniów podczas praktyk, bardzo wysoko oceniają ich wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne. Niejednokrotnie pozyskują ich na swoich przyszłych pracowników.

Osoby zainteresowane zawodem opiekuna medycznego jeszcze do końca ferii zimowych mogą składać podania o przyjęcie do Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle  w naborze zimowym. Kształcenie w tym zawodzie trwa rok w systemie zaocznym. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy.

MSCKZiU w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ hmm
dnia 12.02.2019, 11:54
Ocena
komentarza:
5
w Domach Opieki Społecznej w Austrii. Praktyki zostaną poprzedzone intensywnym kursem języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa i zwrotów wykorzystywanych w powyższych zawodach.-rodzice zostawiani dla szmalu w Austrii czy Niemczech, tam robią k. d..a tutaj herbaty nie poda.
@ dragoness
dnia 12.02.2019, 11:55
Ocena
komentarza:
0
Cóż... może je tak wychowano.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 13:19
Ocena
komentarza:
0
dokładnie. 100 % prawdy.
@ Minnesota
dnia 13.02.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
1
Najlepiej ksztalcic uczniow z Polskich podatkow na potrzeby Austriakow
@ dragoness
dnia 13.02.2019, 15:31
Ocena
komentarza:
-5
Gdzie tak napisano?
@ jestem
dnia 14.02.2019, 21:37
Ocena
komentarza:
4
Opiekunem medycznym w Austrii, zostaje sie po roku szkolenia (wyksztalcenie nawet nie na zasadzie szkoly zawodowej)- a w Polsce trzeba miec srednie. Straszne rozbieznosci. Tutaj opiekunowie medyczni sa ciagle poszukiwani(mowie o Austrii). Praca bardzo niewdzieczna i dlatego szukaja ludzi w Polsce,Czechach,Slowacji, Rumuni.
@ dom
dnia 18.02.2019, 20:53
Ocena
komentarza:
10
A może czas zacząć szanować opiekunów w naszym kraju i w naszym mieście-
poprzez godne warunki pracy i adekwatne zarobki (tym bardziej, że praca jest trudna
i niewdzięczna).
Gdy przychodzi na nas czas- ze względu na starszy wiek czy chorobę, opieka staje się sprawą najważniejszą, bez względu na sytuację finansową i znajomości.
Obecność drugiej osoby i jej pomoc w czynnościach dnia codziennego staje się wręcz niezbędna do życia.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105