Strona główna

Jasielski „Medyk” rozpoczyna współpracę z Austrią – nowe możliwości dla uczniów

9
Napisany dnia: 12.02.2019, 09:02 , Tagi: Brak

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle planuje organizowanie praktyk zawodowych dla swoich uczniów i słuchaczy w zawodach „opiekun medycznych” , „opiekun w domu pomocy społecznej” oraz „terapeuta zajęciowy” w Domach Opieki Społecznej w Austrii. Praktyki zostaną poprzedzone intensywnym kursem języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa i zwrotów wykorzystywanych w powyższych zawodach.

W dniach 6-8 lutego 2019 r.  na zaproszenie Pana Helmuta Puntigama - dyrektora  Die Gepflegt  Wohnen Hauser – Domów Opieki Społecznej w Ubelbach, Stubenberg am See, Hart bei Graz, Sinabelkirchen, Allerheiligen oraz Gamlitz (www.gepflegtwohnen.at)  , dyrektor jasielskiego „Medyka” ( http://www.mspjaslo.pl/ ) pani Barbara Józefowicz odbyła wizytę studyjną w Austrii, celem nawiązania współpracy pomiędzy szkołą i austriackim pracodawcą. Podczas spotkania  pani dyrektor miała okazję zapoznać się z organizacją pracy oraz specyfiką instytucji świadczącej pomoc społeczną dla osób starszych w Austrii. Celem wizyty było nawiązanie współpracy w zakresie organizowania praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy szkoły w placówkach na terenie Austrii.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i rzeczowej atmosferze oraz zaowocowało  podpisaniem przez obie strony Memorandum of Unterstanding (MoU).

Praktyki zawodowe, integralna część procesu kształcenia w danym zawodzie, są organizowane przez szkołę na mocy umów podpisywanych pomiędzy szkołą i pracodawcą. Uczniowie i słuchacze mają zapewniony dojazd, pobyt i kieszonkowe, jak również opiekę nauczyciela i instruktora praktycznej nauki. Pracodawcy, poznając naszych uczniów podczas praktyk, bardzo wysoko oceniają ich wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne. Niejednokrotnie pozyskują ich na swoich przyszłych pracowników.

Osoby zainteresowane zawodem opiekuna medycznego jeszcze do końca ferii zimowych mogą składać podania o przyjęcie do Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle  w naborze zimowym. Kształcenie w tym zawodzie trwa rok w systemie zaocznym. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy.

MSCKZiU w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ hmm
dnia 12.02.2019, 11:54
Ocena
komentarza:
5
w Domach Opieki Społecznej w Austrii. Praktyki zostaną poprzedzone intensywnym kursem języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa i zwrotów wykorzystywanych w powyższych zawodach.-rodzice zostawiani dla szmalu w Austrii czy Niemczech, tam robią k. d..a tutaj herbaty nie poda.
@ dragoness
dnia 12.02.2019, 11:55
Ocena
komentarza:
0
Cóż... może je tak wychowano.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 13:19
Ocena
komentarza:
0
dokładnie. 100 % prawdy.
@ Minnesota
dnia 13.02.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
1
Najlepiej ksztalcic uczniow z Polskich podatkow na potrzeby Austriakow
@ dragoness
dnia 13.02.2019, 15:31
Ocena
komentarza:
-5
Gdzie tak napisano?
@ jestem
dnia 14.02.2019, 21:37
Ocena
komentarza:
4
Opiekunem medycznym w Austrii, zostaje sie po roku szkolenia (wyksztalcenie nawet nie na zasadzie szkoly zawodowej)- a w Polsce trzeba miec srednie. Straszne rozbieznosci. Tutaj opiekunowie medyczni sa ciagle poszukiwani(mowie o Austrii). Praca bardzo niewdzieczna i dlatego szukaja ludzi w Polsce,Czechach,Slowacji, Rumuni.
@ dom
dnia 18.02.2019, 20:53
Ocena
komentarza:
10
A może czas zacząć szanować opiekunów w naszym kraju i w naszym mieście-
poprzez godne warunki pracy i adekwatne zarobki (tym bardziej, że praca jest trudna
i niewdzięczna).
Gdy przychodzi na nas czas- ze względu na starszy wiek czy chorobę, opieka staje się sprawą najważniejszą, bez względu na sytuację finansową i znajomości.
Obecność drugiej osoby i jej pomoc w czynnościach dnia codziennego staje się wręcz niezbędna do życia.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • W moim sercu bije Podkarpacie!

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze

   

  Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

 • Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim

   

  Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105