Strona główna

Jasielski „Medyk” rozpoczyna współpracę z Austrią – nowe możliwości dla uczniów

9
Napisany dnia: 12.02.2019, 09:02 , Tagi: Brak

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle planuje organizowanie praktyk zawodowych dla swoich uczniów i słuchaczy w zawodach „opiekun medycznych” , „opiekun w domu pomocy społecznej” oraz „terapeuta zajęciowy” w Domach Opieki Społecznej w Austrii. Praktyki zostaną poprzedzone intensywnym kursem języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa i zwrotów wykorzystywanych w powyższych zawodach.

W dniach 6-8 lutego 2019 r.  na zaproszenie Pana Helmuta Puntigama - dyrektora  Die Gepflegt  Wohnen Hauser – Domów Opieki Społecznej w Ubelbach, Stubenberg am See, Hart bei Graz, Sinabelkirchen, Allerheiligen oraz Gamlitz (www.gepflegtwohnen.at)  , dyrektor jasielskiego „Medyka” ( http://www.mspjaslo.pl/ ) pani Barbara Józefowicz odbyła wizytę studyjną w Austrii, celem nawiązania współpracy pomiędzy szkołą i austriackim pracodawcą. Podczas spotkania  pani dyrektor miała okazję zapoznać się z organizacją pracy oraz specyfiką instytucji świadczącej pomoc społeczną dla osób starszych w Austrii. Celem wizyty było nawiązanie współpracy w zakresie organizowania praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy szkoły w placówkach na terenie Austrii.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i rzeczowej atmosferze oraz zaowocowało  podpisaniem przez obie strony Memorandum of Unterstanding (MoU).

Praktyki zawodowe, integralna część procesu kształcenia w danym zawodzie, są organizowane przez szkołę na mocy umów podpisywanych pomiędzy szkołą i pracodawcą. Uczniowie i słuchacze mają zapewniony dojazd, pobyt i kieszonkowe, jak również opiekę nauczyciela i instruktora praktycznej nauki. Pracodawcy, poznając naszych uczniów podczas praktyk, bardzo wysoko oceniają ich wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne. Niejednokrotnie pozyskują ich na swoich przyszłych pracowników.

Osoby zainteresowane zawodem opiekuna medycznego jeszcze do końca ferii zimowych mogą składać podania o przyjęcie do Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle  w naborze zimowym. Kształcenie w tym zawodzie trwa rok w systemie zaocznym. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy.

MSCKZiU w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ hmm
dnia 12.02.2019, 11:54
Ocena
komentarza:
5
w Domach Opieki Społecznej w Austrii. Praktyki zostaną poprzedzone intensywnym kursem języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa i zwrotów wykorzystywanych w powyższych zawodach.-rodzice zostawiani dla szmalu w Austrii czy Niemczech, tam robią k. d..a tutaj herbaty nie poda.
@ dragoness
dnia 12.02.2019, 11:55
Ocena
komentarza:
0
Cóż... może je tak wychowano.
@ hmm
dnia 12.02.2019, 13:19
Ocena
komentarza:
0
dokładnie. 100 % prawdy.
@ Minnesota
dnia 13.02.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
1
Najlepiej ksztalcic uczniow z Polskich podatkow na potrzeby Austriakow
@ dragoness
dnia 13.02.2019, 15:31
Ocena
komentarza:
-5
Gdzie tak napisano?
@ jestem
dnia 14.02.2019, 21:37
Ocena
komentarza:
4
Opiekunem medycznym w Austrii, zostaje sie po roku szkolenia (wyksztalcenie nawet nie na zasadzie szkoly zawodowej)- a w Polsce trzeba miec srednie. Straszne rozbieznosci. Tutaj opiekunowie medyczni sa ciagle poszukiwani(mowie o Austrii). Praca bardzo niewdzieczna i dlatego szukaja ludzi w Polsce,Czechach,Slowacji, Rumuni.
@ dom
dnia 18.02.2019, 20:53
Ocena
komentarza:
10
A może czas zacząć szanować opiekunów w naszym kraju i w naszym mieście-
poprzez godne warunki pracy i adekwatne zarobki (tym bardziej, że praca jest trudna
i niewdzięczna).
Gdy przychodzi na nas czas- ze względu na starszy wiek czy chorobę, opieka staje się sprawą najważniejszą, bez względu na sytuację finansową i znajomości.
Obecność drugiej osoby i jej pomoc w czynnościach dnia codziennego staje się wręcz niezbędna do życia.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105