Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jasło w tulipanach – podzielmy się wiosną!

9

Drodzy mieszkańcy, pomimo tego, że funkcjonujemy w trudnym okresie pandemii, przyszła wiosna! Tulipany pojawiły się nad powierzchnią ziemi, nasze – miejskie, na rabacie pod urzędem i w parku pięknie już skiełkowały. Niebawem zaczną rozkwitać w kilku miejscach w mieście i w wielu ogrodach. To najlepsza pora by uchwycić aparatem ich ulotne piękno. Stąd też zwracamy się do was z propozycją zaprezentowania Waszych rabat z tulipanami.

Jesienią pisaliśmy, że miasto potrzebuje koloru! Zaprosiliśmy Państwa do akcji Jasło w tulipanach i rozdaliśmy blisko 20 tysięcy kolorowych tulipanów. Teraz nadszedł czas, aby obserwować efekty naszej wspólnej pracy. W nawiązaniu do akcji rozdawania cebul kwiatowych, Wydział Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta w Jaśle przygotował konkurs fotograficzny pod hasłem Jasło w tulipanach - podzielmy się wiosną.

Zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą tulipanową rabatę, tulipanowy kącik czy po prostu miejsce, w którym rosną tulipany! Zróbcie zdjęcie i pokażcie jak pokolorowaliście przestrzeń naszego miasta! Do konkursu zapraszamy również dzieci i młodzież, które z entuzjazmem odebrały od nas tulipany jesienią.

Prosimy zwrócić uwagę, aby zdjęcia obejmowały całe rabaty lub grupy tulipanów. Prosimy o nadsyłanie zdjęć wraz z opisem dotyczącym np. miejsca w którym rosną, (czy pochodzą z naszej jesiennej akcji lub mają inną historię), sadzenia, początków przygody z roślinami cebulowymi itp.

Dla zwycięzców przygotowaliśmy ciekawe nagrody.

Termin nadsyłania zdjęć do 25 maja na adres: wrsis@um.jaslo.pl

No to zaczynamy i zapraszamy!

Bądźcie czujni – obserwujcie - świat budzi się do życia.

Wierzymy, że już niebawem wszystko wróci do normy #PełniNadziei

Szczegóły konkursu fotograficznego w regulaminie, pod adresem: https://um.jaslo.pl/pl/jaslo-w-tulipanach-podzielmy-sie-wiosna/

 

Szukasz informacji? Skontaktuj się z nami:

Urząd Miasta w Jaśle

Wydział Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych

tel.134486392,  e-mail: wrsis@um.jaslo.pl

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 14.04.2020, 13:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Maliniak
dnia 14.04.2020, 20:30
Ocena
komentarza:
2
na maseczki nie ma a na tulipany jest?
Ryszard jesteś wielki!
@ Przed
dnia 16.04.2020, 09:38
Ocena
komentarza:
4
Są tulipany i bratki, jest też koronawirus w ilościach największych na Podkarpaciu. No cóż, ktoś przecież musiał zarobić ,to się nazywa wsparcie dla przedsiębiorców po jasielski, a właściwie po magistracki. Brawo WY!!!
@ Tak
dnia 14.04.2020, 21:06
Ocena
komentarza:
6
Ważne że pod urzędem zakwitły, reszta niewaźna:-)
@ romek
dnia 14.04.2020, 21:27
Ocena
komentarza:
5
" a tam gucio w tulipanie czeka sobie na sniadanie" a jak ;)
@ Aaaa
dnia 16.04.2020, 08:29
Ocena
komentarza:
6
A Tarnobrzeg rozdaje mieszkańcom płyn do dezynfekcji, rękawiczki i maseczki... a my mamy tulipany i koronawirusa!!!
@ ...
dnia 16.04.2020, 14:24
Ocena
komentarza:
3
... a w Jaśle Miasto daje 100 tys. zł na sprzęt do jasielskiego szpitala - to jest konkretna pomoc.
@ działkowiec
dnia 16.04.2020, 12:24
Ocena
komentarza:
5
Fajny pomysł, w końcu nie tylko koronawirusem człowiek żyje. Życie ma i jasne strony: jest wiosna, trawa zaczyna sie zielenić, kwiaty "wyłażą" z ziemi i pięknie zakwitają, ptaki śpiewają coraz głośniej - cieszmy się tym
@ Eve
dnia 20.04.2020, 18:51
Ocena
komentarza:
0
Tulipany tez potrzebne
@ Live
dnia 02.05.2020, 10:32
Ocena
komentarza:
0
Przyroda budzi się do życia, tylko ... co z koronawirusem ?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105