Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kolędnicy Misyjni w Trzcinicy

3

W dniach od 26 do 30 grudnia 2010r. propagatorzy świątecznej inicjatywy odwiedzali domy z terenu trzcinickiej parafii…

Podczas tych wizyt przedstawiali scenkę pod tytułem „Z kolędą w domu” oraz rozmawiali z domownikami na temat minionych Świąt Bożego Narodzenia i sposobów ich spędzenia. Nie mogło również zabraknąć śpiewu kolęd.

 Dzieci należące do Ogniska Misyjnego przy Parafii Przemienienia Pańskiego i Św. Doroty w Trzcinicy pod opieką animatorki p. Ireny Gorczycy już po raz trzeci wyruszyli z Kolędą Misyjną w ramach Ogólnopolskiej Akcji Kolędnicy Misyjni. Mimo mroźnej aury oraz wyraźnie postępującego wraz z upływem czasu zmęczenia, dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w Kolędzie Misyjnej.

Przyjemną atmosferę wzmacniał sposób ich przyjęcia przez ludzi: wszędzie przyjmowano ich serdecznie, obdarowywano ich słodyczami i owocami, w niektórych domach fotografowano z domownikami na tle pięknie wystrojonych świątecznych drzewek. Dzięki tym wizytom, kolędnicy poznali wielu wspaniałych, niezwykle sympatycznych ludzi, którzy zapraszali ich na podobną „kolędę” w przyszłym roku. Dodatkowym walorem domowej kolędy było zebranie niewielkich środków finansowych, które zostały przeznaczone na szlachetny cel.

Irena Gorczyca

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
0
@ amarant
dnia 11.01.2011, 20:22 · Zgłoś
Fajnie. Może nie wszyscy wiedza, że nie tylko w Trzcinicy jest organizowana akcja Kolędników Misyjnych. W Rafinerii dzieciaki już od kilku ładnych lat zbierają w ten sposób co roku pieniążki na misje.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 08.01.2011, 23:26 · Zgłoś
Trzcinica wszędzie
Odpowiedz
0
@ CHRZESTNY
dnia 04.01.2011, 17:02 · Zgłoś
moj chrzesniak jak zwykle pieknie wyszedl na zdjeciu:)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.