Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kolejna edycja Pro-Scenek za nami

0

1 grudnia br. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle VI Przegląd Profilaktycznych Teatrów Uczniowskich PROSCENKI 2010 adresowany do uczniów gimnazjów. W Przeglądzie udział wzięło 6 grup teatralnych z Jasła i powiatu jasielskiego.

<Zapraszamy do fotorelacji>


Spektakle profilaktyczne prezentowali uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, z Publicznego Gimnazjum w Bieździedzy, Brzyskach i Lipnicy Dolnej oraz z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie i Opaciu. Spektakle dotyczyły szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień i zachowań patologicznych. Wszystkie przedstawienia prezentowane były w formie teatru żywego słowa.

Poziom prezentacji był wyrównany, ale komisja postanowiła szczególnie wyróżnić dwa spektakle – spektakl „Przystanek” w wykonaniu Szkolnego Kółka Teatralnego z Publicznego Gimnazjum w Bieździedzy oraz spektakl „Chory Franek” prezentowany przez grupę teatralną „Bez komentarza” z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Spektakl „Przystanek” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum w Bieździedzy otrzymał nagrodę za stworzenie niezwykle sugestywnego obrazu z wykorzystaniem wszystkich dostępnych środków teatralnych. Uczniowie przedstawili historię dziewczyny, która przez kolegów wpadła w nałóg brania narkotyków i tym zniszczyła swoje życie. Młodzi aktorzy – debiutanci na scenie – zagrali świetnie, spektakl w ich wykonaniu był prawdziwym wydarzeniem Przeglądu. Na uwagę zasługiwał także dopracowany scenariusz i koncepcja artystyczna sztuki autorstwa pani Agaty Ochałek-Skałby – nauczycielki prowadzącej grupę.

Szczególne wyróżnienie otrzymał spektakl „Chory Franek” w wykonaniu grupy teatralnej „Bez komentarza” z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie. „Chory Franek” to krótka ale o bogatej treści inscenizacja na podstawie własnego opracowania wiersza „Pan kotek był chory”. Uczniowie pod kierunkiem pani Joanny Kmieć przedstawili obraz ciężko schorowanego Franka po dłuższym okresie nadużywania alkoholu, narkotyków i palenia papierosów. Spektakl wyróżnił się pomysłowością i potraktowaniem tematu z lekkim poczuciem humoru.

Wszyscy uczniowie Przeglądu zostali nagrodzeni za pracę jaką włożyli w przygotowanie spektakli. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła. 

Nagrody uczniom wręczały: Grażyna Leńczuk – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Anna Szeleszkiewicz – wydział kultury Urzędu Miasta Jasła oraz Barbara Chochołek – z-ca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych Zakładu Gazowniczego w Jaśle.

W finale Przeglądu uczestnicy oraz specjalnie na tę okazję zaproszeni uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Jaśle brali udział w spotkaniu w wykonaniu członków Fundacji „Głos Ewangelii” z Warszawy. Był to program multimedialny „Żyj poza klatką”. W trakcie półtoragodzinnego spotkania instruktor uzależnień Artur Kacprzak przestrzegał młodzież przed zagrożeniami, jakie niesie za sobą niekontrolowane picie alkoholu i używanie narkotyków. Swoje utwory o tej tematyce rapował Jacek Nerkowski pseudonim „Kosmo”.
Całość skupiona była na kształtowaniu myślenia młodych ludzi.

Wydarzenie sponsorowała Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie, Zakład Gazowniczy w Jaśle.

MDK

Napisany dnia: 06.12.2010, 22:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105