Strona główna

Konkurs wiedzy o bankowości i wystawa numizmatyczna w Zespole Szkół Technicznych

10
Napisany dnia: 13.03.2019, 08:44 , Tagi: Brak

7 marca 2019 r. Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle po raz szósty gościł organizatorów i uczestników konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA”. Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego organizowany jest przez dyrektora I Oddziału Banku Polska Kasa Opieki SA w Jaśle.

Wszystkich zebranych - organizatorów, uczniów i ich opiekunów przywitała Jolanta Wierzbicka, wicedyrektor  Zespołu Szkół Technicznych, natomiast komisję konkursową stanowili:

Piotr Handzel - dyrektor I oddziału banku Pekao SA w Jaśle,

Andrzej Nostek - menedżer ds. sprzedaży banku Pekao SA I Oddział w Jaśle,

Diana Machowska – specjalista ds. sprzedaży banku Pekao SA I Oddział w Jaśle,

Maciej Musiał -  specjalista ds. sprzedaży banku Pekao SA I Oddział w Jaśle,

Piotr Makowiec – menedżer ds. operacyjnych  banku Pekao SA I Oddział w Jaśle.

W ciągu roku szkolnego w szkołach powiatu w ramach Akademii Finansów odbywały się lekcje przedsiębiorczości z udziałem eksperta Banku Pekao SA poświęcone różnorodnym zagadnieniom, m.in. bankowości mobilnej i internetowej. Podsumowaniem cyklu spotkań z uczniami był konkurs, którego uczestnicy - reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego rywalizowali rozwiązując test wielokrotnego wyboru. Sprawdzał on znajomość tematyki z dziedziny bankowości oraz znajomość produktów Banku Pekao SA.

Jak podkreślał przewodniczący jury, Piotr Handzel, wszyscy zawodnicy wykazali się  wiedzą na wysokim poziomie.

Zwycięzcami tegorocznej szóstej edycji konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA” zostali:

I miejsce – Dominika Oleszkowicz, II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle,

II miejsce – Paweł Maziarz, Zespół Szkół Technicznych w Jaśle,

III miejsce – Aleksandra Michnal, II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci również nagrody rzeczowe, ufundowane przez Dyrektora I Oddziału Banku Polska Kasa Opieki SA w Jaśle.

Sam konkurs wzbogaciła towarzysząca mu mini wystawa numizmatyczna Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Jaśle, którą prezentował Andrzej Sworowski, skarbnik jasielskiego oddziału PTN. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele - opiekunowie mieli  okazję obejrzenia okazjonalnych medali i pięknych kolekcjonerskich monet srebrnych wyemitowanych przez Narodowy Bank Polski w latach 2015 – 2019.

ZST w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Wowo
dnia 13.03.2019, 11:23
Ocena
komentarza:
7
Jedyny bank ktòry nie dawał kredytów we frankach.
@ dragoness
dnia 13.03.2019, 14:50
Ocena
komentarza:
0
Brawo! Gratulacje dla wszystkich laureatów, a dla Pawła w szczególności. Pozdrawiam też robaczki w drugim rzędzie.
@ Kierowca 8I0
dnia 13.03.2019, 15:54
Ocena
komentarza:
1
Z daleka od banków i ich lichwiarskich kredytów oraz pożyczek.
@ dragoness
dnia 13.03.2019, 19:48
Ocena
komentarza:
1
Po to są wiedza i konkursy, aby się nie dać złapać w pułapkę.
@ .
dnia 14.03.2019, 18:42
Ocena
komentarza:
2
Przecież banki to zalegalizowane oszustwo.
@ niss org pl
dnia 15.03.2019, 09:12
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ duch
dnia 18.03.2019, 19:03
Ocena
komentarza:
2
Te konkursy to głównie reklama banku i jego produktów. A młodzież to jego przyszli, potencjalni klienci. Kazali im promować produkty na lokalnym rynku to promują. Nic więcej. Walka o klienta bo plan sprzedaży trzeba jakoś przecież zrealizować. Inaczej nici z premii, a i opr. też może się dostać :-)
@ trza poznać drugą stonę medalu co nie ?
dnia 15.03.2019, 09:25
Ocena
komentarza:
1
Droga młodzieży jeden rysunkowy film "Money as a debt" wyjaśni Wam wszystko nt. pieniądza dłużnego.

Poza tym warto obejrzeć: The money masters i przeczytać książkę "WOJNA O PIENIĄDZ" chińczyka Song Hongbing - tu jest pełne kompendium wiedzy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105