Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Kontrowersyjna sprawa kary dla Czarnych Jasło

26

W ubiegły czwartek (27 września) Wydział Gier OZPN Krosno ukarał drugą drużynę seniorów czterema walkowerami za mecze ligowe z LKS Czeluśnica, Dragonem Nowy Glinik, Liwoczem Brzyska, a także Zorzą Łęki Dukielskie. 

Powodem takiej decyzji jest zawarty w regulaminie rozgrywek cyt. przepis dotyczący 2/3 rozegranych meczów w pierwszej drużynie. Zarząd klubu jeszcze przed otrzymaniem powyższych walkowerów zwrócił się do Polskiego Związku Piłki Nożnej o zajęcie stanowiska w sprawie interpretacji regulaminu rozgrywek III ligi na sezon 2012/2013, który kluby piłkarskie z Podkarpacia (Czarni Jasło, Stal Sanok, Polonia Przemyśl) otrzymały na płytce CD podczas przedsezonowego spotkania przedstawicieli. Poniżej przedstawiamy Państwu treść niniejszego pisma, skierowanego do Wojciecha Jugo, Przewodniczącego Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego.

Po zapoznaniu z przepisami rozgrywek, zgodny z Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej jest regulamin III ligi na sezon 2012/2013, który nasz klub otrzymał podczas przedsezonowego spotkania na płycie CD oraz którego przepisy po dzień dzisiejszy stosuje. Ponadto, regulamin rozgrywek IV ligi oraz klas niższych jest swego rodzaju ewenementem, gdyż nie ma takiego drugiego regulaminu w żadnym innym związku czy też okręgu piłkarskim w Polsce.

 

Czarni Jasło

Reklama

Komentarze: 26

Dodaj komentarz Widok:
0
@ leśmian.pl
dnia 08.10.2012, 06:18 · Zgłoś
Gdyby ten regulamin był na papierze,może nie byłoby takich problemów.Jednak jest na płytce CD i tęgie głowy w Czarnych tego nie "przetrawiły...
Odpowiedz
2
@ były zawodnik
dnia 04.10.2012, 20:45 · Zgłoś
panowie rozpisujecie się na temat ligi w jakiej graja/grali Czarni za poszczególnych prezesów... teraz są w III ale to się tylko nazywa III liga bo przecież jest 4 z kolei :) bo przecież wcale nie jest to mocna liga, kilka lat temu 4 liga podkarpacka była mocniejsza (wg mnie)
Odpowiedz
1
@ księgowy
dnia 03.10.2012, 21:49 · Zgłoś
@ łezka ty marny filozofie nie przypuszczaj nic tylko pisz o faktach!!!
Wę-rzyn i jego [...] [...] 5,5 roku pseudo i rządzenia i balans między "okręgówą i IV ligą czyli 5 i 6 poziom rozgrywkowy.Burmisrz z swojej parti i Pan Czajka były zawodnik to 150 000 złotych rocznie wpływu a nie zdolności menagerskie młodego W.Sprowadzanie do zas.ranych lig stranieri z Słowami włącznie ,trzymanie Daniły nawet po spadku, roz[...]n.ie 2 drużyny, drużyny młodziezowe zostawione na "lodzie" i tylko dzięki trenerom to się jakoś kręciło. NO I NAJWIĘKSZA ZASŁUGA TO 130 TYSIĘCY DŁUGU plus [...] w papierach i w sprzęcie.
Słuchaj matałku a staż nie pisze się tak jak ty napisałeś.Do szkoły [...] a nie do komentowania.
Odpowiedz
-2
@ kibic
dnia 03.10.2012, 16:15 · Zgłoś
Panowie każdy chce dobrze dla jasielskiej piłki i to jest ok . Ale jeśli (chyba że się mylę ) krucho z kasą to po co w klubie 2 drużyny młodzik starszy i młodszy (koszt 30 000 zł ) chyba tylko po to żeby w urzędzie miasta dostać dotację ( bo wyniki są złe ) Wiem każdy powie to dla dzieci i dlatego z dotacji z której powinni korzystać zawodnicy już odrobinę ukształtowani a którzy są zaniedbywani w prawdziwym szkoleniu robi się formę przetargową (mówiąc tak ja mam także ten rocznik ). Do zarządu po pierwsze - podpisać umowę z szóstką jasło (czołowe drużyny w lidze podkarpackiej młodzik młodszy i starszy ) niech klub czarni jasło będzie kontynuacją ich przygody piłkarskiej ).Po drugie 30 000 w kieszeni zostanie -chyba zostanę skarbnikiem bo można taniej a dobrze .No to nara jeśli się nie ma miedzi to się na[...] siedzi . Powodzenia .Ale może to też jest pomysł .
Odpowiedz
1
@ kij
dnia 03.10.2012, 09:32 · Zgłoś
Jedno proste zdanie,3 liga i nic wiecej.Tym geniuszom nie udało sie to przez tyle lat cudownych rządów a tutaj w pól roku jest.Co kibiców obchodzi,kto co i jak?ioni chcą przyjść na mecz z dobrym rywalem a resztę maja gdzieś.Piszac o tym ze poprzedni zarzad wytrwał 6 lat strzelasz sobie w stope bo ten zarzad to było jedynie 2 osoby a reszta zrezygnowała.Obecny istnieje i ma sie dobrze,ubył 1 członek a reszta ma sie dobrze i wykonuje swoja prace.To czy w grudniu zrezygnuja czy nie zalezy jedynie od jednej rzeczy-klub otrzyma to do czego zdeklarowali się przedsiębiorcy na spotkaniu w czerwcu czy nie.
Odpowiedz
0
@ kielon
dnia 03.10.2012, 14:43 · Zgłoś
I ty też strzelasz sobie w stopę, gdyż jak sam zauważyłeś poprzedni zarząd to 2 osoby, które potrafiły to wszystko ogarnąć, a teraz jest "zarząd, który ma się dobrze" i nie potrafią się w tym wszystkim odnaleźć. Nie zapominaj znawco [...] wykopków, że awans to też zasługa poprzedniego zarządu. Czarni awansowali dzięki grze przez cały sezon, a nie tylko przez pół roku, bo Czarni po rundzie jesiennej (za rządów Węgrzyna) byli na miejscu premiowanym awansem. Znasz się w ogóle na piłce, czy tak po prostu sobie pomyślałeś, że popitolisz bzdury na forum publicznym to może cie ktoś w końcu posłucha, bo w rzeczywistości to nikt za bardzo nie chce? Tak właśnie myślałem. Kolejna bzdura, to weź Ty się przejdź do klubu, i zobacz ile członków Zarządu zostało. Gdzie jest wiceprezes ds finansowych, gdzie jest Pan Mitoraj? Już ich nie ma, to co Ty piszesz o jednej osobie. Kłamiesz specjalnie czy po prostu nie masz wiedzy, a głos zabierasz?
Odpowiedz
3
@ znawca [...] wykopków
dnia 03.10.2012, 15:47 · Zgłoś
3 Liga!!! nieosiągalny szczyt mimo większych nakładów jak obecnie dla poprzedników.Taki Mont Everest nie do zdobycia.Starali się ale [...],zawsze czegoś brakowało,nie wspominając o spadku do okręgówki i [...] jaki po tym pozostał w środowisku, tzw.syndrom Kolbuszowej.hehe znawco piłkarski.
Odpowiedz
-2
@ kielon
dnia 03.10.2012, 16:01 · Zgłoś
Dobra, bo widzę że grochem o ścianę. A co z pozostałymi kwestiami? nie masz nic do dodania, żadnych argumentów? No tak właśnie myślałem, że popiepszyć bzdury to każdy potrafi.

P.s. Jak czujesz [...] to proponuje wziąć kąpiel, bo sam z siebie nie zniknie;)
Odpowiedz
-1
@ Łezka w oku sie kręci
dnia 03.10.2012, 09:18 · Zgłoś
Do księgowego, owszem z finsami nie było najlepiej ale zobaczymy co zostawi ten zarząd po sobie a zaufał mi ze kolorowo nie będzie i przypuszczam ze zaległości Pana Marcina to będzie pikus w porównaniu do tego co zostanie po Panu Prezesie Bazanie który odlicza już dni do grudnia kiedy to z hukiem wypali i zamknie po sobie drzwi a wtedy będziemy patrzeć jak przez rok rządził zarząd. Jeśli chodzi o [...] w papierach to powiem ze zarówno odpowiadała księgowość oraz obecny dyrektor i zapytaj jego lepiej co narobił w tych papierach a brał za to pieniądze. [...] w sprzęcie ? Nie przesadzajmy bo zawsze można oczerniać teraz są dwie dziewczyny na starzu maja łatwiej ale na jak długo rownież niedługo czas pokaże. Kolejny temat to transfery przypomnę tobie chłopaku ze dzięki min transferów Dawida Cempy klub Czarni dziś występuje na III ligowym froncie a to ze Czarni nie wzięli za niego pieniędzy to wybacz ale ten zawodnik miał kartę na ręce i niestety nie było możliwości za niego coś dostać a osobna sprawa jest to E zobacz ile Czarni za niego zapłacili wiesz ile napewno wiesz dobrze zorientowany czlowieczku zapłacili 0 słownie. ZERO więc czemu armie chciałbyś za niego kasę brać ? Na koniec temat drugiej drużyny owszem została zlikwidowana bo nie było na nią finansów i taka została podjetadecyzja , a patrząc na to jak dziś funkcjonuje jakie wzbudza zainteresowanie w klubie oraz samych zawodników to tylko potwierdza fakt słusznej decyzji starego zarządu. Dodam ze takich numerów jak obecnie poprzedni zarząd nie miał : nie podjechanie na mecz do MOderowki walkower, nie stosowanie sie do regulaminów kolejne. Zobaczymy jak będzie dalej.Konczac już napisze tyle ze poprzedni zarząd wytrfal długie sześć lat obecnego już nie ma jeśli jestes tak dobrze zorientowany to dobrze wiesz o czym pisze a prezes w grudniu podwójna ogon i zamyka. Ciekawe co nowy rok przyniesie CZarnym kto będzie nimi rządził ?, czy przystąpią do rozgrywek? Jak wyglądać będzie kasa po roku pracy obecnego zarządu już niedługo zobaczymy...
Ps. Jedno pytanie ile to sponsorów udało sie pozyskać zarządowi? Ile członków klubu 100?, gdzie ten zmieniony KRS? Gdzie przejrzystość itransparentosc która deklarowali ?, gdzie te oficjalne wiadomości które miały sie ukazywać na oficjalnej stronie ? Nie ma wydaje mi sie ze jest wiecej na nie jak na tak, ale ja ich za to nie granie bo Jasło to specyficzne Miasto i tu cieżko o co kolwiek.
Życzę klubowi jak najlepiej ale chyba ciężkie czasy nadeszły dla tego 102 latka a inni związani ze sportem jasielskim już zacierają ręce ze CZarnym podwinela sie noga i będzie wiecej pieniędzy dla nich
JASIELSKIE PIEKIELKO norma
Odpowiedz
6
@ Ciekawy
dnia 02.10.2012, 22:26 · Zgłoś
Poza tym - kiedy wreszcie zniknie ta RAFINERIA z nazwy klubu ? Podobno obecne władze obiecywały , że uaktualnią wpisy w KRS i chyba dalej nic z tego nie wyszło . Rafineria kasy nie daje , a ma reklamę - super !
Odpowiedz
4
@ Ciekawy
dnia 02.10.2012, 22:22 · Zgłoś
Pismo zostało napisane ( czy wysłane nie wiem ) , ale czy jest odpowiedź na to pismo - bo to ona może być ważna . Samo pismo w tej postaci o niczym nie świadczy , każdy może mieć swoje zdanie i napisać prośbę o interpretację . Myślę , że poznamy finał tej sprawy ...
Odpowiedz
-1
@ nergal
dnia 02.10.2012, 22:11 · Zgłoś
czytac i umiec plyte odpalic a nie wysylwc zawodnikow z 3 ligii do B -klasy i wygrywac powinna byc dodatkowa kara dla za zarzadu [...] ktorzy dobrze wiedzieli co robia moze z extra klasy maja grac z C klasa byloby hnorowo
Odpowiedz
2
@ kij
dnia 03.10.2012, 09:25 · Zgłoś
[...],żadne inne słowo nie określa cie [...] marny.
Odpowiedz
-3
@ kibic
dnia 02.10.2012, 20:33 · Zgłoś
Tak nie było za starych rządów [...]a. Jakoś to poukładal i nie było takich jaj
Odpowiedz
4
@ księgowy
dnia 03.10.2012, 06:10 · Zgłoś
Tak najlepiej to pukładał finanse narobił długów ,bu.rdel w papierach i sprzęcie,rozwałił 2 drużynę, a transfery takie porobił że zapytaj w klubie ile klub wziął za podobno transfer definitywny Cempy
Odpowiedz
2
@ kij
dnia 03.10.2012, 09:26 · Zgłoś
Jasne a za komuny to był dopiero Raj.Komuno wróc,wegrzyny wróccie błagamy,chcemy znów okregówki i daniły.
Odpowiedz
-1
@ znafca
dnia 03.10.2012, 14:25 · Zgłoś
Jakie ty księgowy musisz mieć smutne i żałosne życie, skoro to co usłyszysz od [...] z warzywniaka bierzesz za prawdę. Byłeś w klubie za czasów Węgrzyna? Widziałeś ten [...] w papierach? To idź teraz do klubu, zobaczysz jak wszystko jest pięknie poukładane skoro nie wiedzą o której jest mecz w Moderówce i na niego nie jadą. Węgrzyn rozwalił drugą drużynę, a jego następcy reaktywowali po to, żeby teraz za nieznajomość przepisów dostać cztery walkowery i spaść do C Klasy. Mierzmy wszystkich jedną miarą. I jeśli nie wiesz na jakich zasadach Dawid Cempa przyszedł do Jasła, to się nie odzywaj, bo się kompromitujesz takimi wypowiedziami. On przynajmniej przyczynił się do awansu Czarnych do III ligi. Zobaczymy ile za to klub wyciągnie z transferów takich supergrajków jak Góra czy Kurowski. Bez odbioru, bo naprawdę szkoda takim tłukom cokolwiek tłumaczyć.
Odpowiedz
2
@ krokiet
dnia 02.10.2012, 20:17 · Zgłoś
To jest obraz piłki nożnej w jasielskim (nie tylko) wydaniu. Tyle w tym temacie.
Odpowiedz
0
@ Niestety
dnia 03.10.2012, 20:40 · Zgłoś
Niestety mamy problem z czytaniem ze zrozumieniem tekstu. Proszę - przeczytaj jeszcze raz wszystko od początku do końca, a następnie komentuj, tylko konstruktywnie. Bele co to każdy, nawet w 3 klasie SP, potrafi już wyklepać na klawiaturze.
Odpowiedz
1
@ loki
dnia 02.10.2012, 18:31 · Zgłoś
to pismo nic nie tłumaczy działaczy ,zawalili i teraz [...] .
Odpowiedz
0
@ kazi
dnia 02.10.2012, 19:55 · Zgłoś
Jak uważasz ze byłbyś lepszy zgłoś sie na Śniadeckich i działaj lepiej
Odpowiedz
-5
@ [...]
dnia 02.10.2012, 18:04 · Zgłoś
To co Czarni wracają do IV ligi???
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 02.10.2012, 18:56 · Zgłoś
chodzi o drugą drużynę -.-
Odpowiedz
4
@ hejka
dnia 02.10.2012, 17:55 · Zgłoś
Ja tutaj widzę ze pismo zostało wysłane 20 września a o walkowerach i tym bzdurnym zapisie wiedziano już wcześniej i dlatego pismo wysłano.Zostały teraz dopiero publicznie ogłoszone.
Odpowiedz
2
@ antidotum
dnia 02.10.2012, 16:53 · Zgłoś
Pismo zostało napisane przed walkowerami tak więc nie mówcie ,że klub nie wiedział co robi.
Odpowiedz
1
@ eee
dnia 03.10.2012, 18:32 · Zgłoś
ale jaja szok
http://[...]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.