Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

KrushFest 2019 – to musiało się udać

2

Niemal tysiąc osób bawiło się na tegorocznym festiwalu KrushFest. Dla udziału w kilkugodzinnej muzycznej uczcie na „Przystanku Kwiatowa” do Jasła przyjechali fani mocnego brzmienia z wielu zakątków Polski. Nic w tym dziwnego, skoro na scenie miały okazję zaprezentować się takie formacje jak The Bill, Percival Schuttenbach czy też Fronside.

KrushFest 2019 potwierdził w pełni, że tego rodzaju wydarzenie zasługuje się stałe miejsce w kalendarzu imprez kulturalnych organizowanych w Jaśle. Tak postawioną tezę zdają się potwierdzać doskonała organizacja oraz wysoka frekwencja, jaką od lat można obserwować w trakcie trwania festiwalu. W tym roku, już od wczesnych godzin popołudniowych na „Przystanek Kwiatowa” ciągnęły grupki spragnionych muzycznych wrażeń fanów mocnego brzmienia. W imprezie wzięło udział prawie tysiąc osób.

Tym samym obawy organizatorów o frekwencję zupełnie się nie sprawdziły. Zapraszając kapele reprezentujące różnorodne gatunki i style muzyczne trafili w dziesiątkę. Każdy fan ciężkiego brzmienia mógł znaleźć coś dal siebie. Dla niektórych wizyta na „Przystanku Kwiatowa” w sobotni wieczór stała się iście sentymentalna. Nie mały wpływ na taki stan rzeczy miał koncert formacji The Bill, żywej legendy polskiego punka. Wielu „starych” załogantów stanęło, więc pod sceną, aby wsłuchując się w dźwięki z niej płynące przypomnieć sobie stare dobre czasy. Zespół zagrał swoje najbardziej znane kawałki, w tym „Piosenkę o Wiśle”, „Masochistę” oraz „Kibel”.

Tradycyjnie na deskach festiwalowej sceny pojawił się Krusher, dając publiczności delikatny oddech przed daniami głównymi sobotniego wieczoru, formacjami Percival Schuttenbach oraz Frontside. Dla czujnych obserwatorów już sam moment instalowania się na scenie zespołu zaliczanego do czołówki polskiego folk-metalu zapowiadał wyjątkowe koncertowe show. Kiedy muzycy pojawili się na niej odczucie to uległo spotęgowaniu. Fantastyczna scenografia i wyrazistym image sceniczny członków zespołu zrobiły piorunujące wrażenie na publiczności.

Ostatnim akcentem festiwalu był koncert zespołu Frontside, drugiej z gwiazd wieczoru. Już od pierwszego utworu ze sceny emanowały olbrzymie pokłady energii. Później było już tylko głośniej i coraz bardziej energetycznie. Formacja podczas ponad godzinnego występu zdołała zagrać najpopularniejsze kawałki ze swojego bogatego dorobku muzycznego. Fani zespołu mogli usłyszeć takie utwory jak „Granice rozsądku”, czy „Wspomnienia jak relikwie”.  

MD

Napisany dnia: 10.09.2019, 10:55
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ja nie
dnia 10.09.2019, 18:30
Ocena
komentarza:
0
Były grzmoty ? Chłopaki
@ ja
dnia 10.09.2019, 23:24
Ocena
komentarza:
0
trzaski były i będą
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105