LGD „LIWOCZ” zajęło II miejsce w Konkursie Bożonarodzeniowym
W dniu 29 grudnia 2010r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbył się finał Konkursu Bożonarodzeniowego, w którym udział wzięło 18 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego. Celem konkursu było wspieranie rozwoju wsi poprzez integrację środowiska wiejskiego oraz pobudzanie aktywności mieszkańców, poznawanie i kultywowanie tradycji, a także promowanie potraw bożonarodzeniowych.



Kapituła Konkursowa oceniała stół wigilijny w kategoriach: pracochłonność i różnorodność potraw, ilość potraw na stole, wygląd stołu i smak jednej wybranej do degustacji wigilijnej potrawy. W skład Kapituły Konkursowej weszli: Poseł na Sejm RP Renata Butryn, dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego – Krystyna Lech, Mariusz Bednarz, Adam Skiba, Bogdan Kmieć, Rafał Baranowski, Rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podkarpackiego Wiesław Bek oraz Zastępca Dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Krystyna Gdula.
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” było reprezentowane przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń „Nasz los w naszych rękach” z Brzostu, które przygotowało do degustacji potrawę wigilijną „Pstrąg faszerowany”, dzięki której LGD „LIWOCZ” zajęło II miejsce w konkursie.
Oprócz wymienionej potrawy Panie przygotowały jeszcze 23 inne dania wigilijne i bożonarodzeniowe. Członkinie Stowarzyszenia włożyły wiele pracy i wysiłku w przygotowanie stołu wigilijnego, gdyż oprócz wielu prezentowanych potraw stół zdobiła piękna dekoracja bożonarodzeniowa.
Całą uroczystość uświetnił występ Kapeli Ludowej „Brzostowianie” z Brzostku, który grał i śpiewał kolędy i pastorałki stwarzając atmosferę i nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
LGD LIWOCZ
