Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

LICZ-by to My

8

W listopadzie br. odbyły się spotkania podsumowujące projekt Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew, realizowany w ramach programu grantowego „mPotęga” Fundacji mBanku.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Jaśle, ich rodzice, dziadkowie oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Jasła, Patrycja Bimkiewicz – Inspektor ds. kultury.

Projekt skierowany był do uczniów kl. IV–VI. Jego celem było pokazanie dzieciom i rodzicom zależności oraz roli, jaką odgrywa matematyka w przyrodzie, a przyroda w naszym życiu. Uświadomienie jak istotne jest poświecenie sobie wspólnego czasu przez członków rodziny oraz że matematyka może łączyć pokolenia.

W ramach projektu zostały zastosowane ciekawe oraz innowacyjne metody i narzędzia edukacji matematycznej.

 2 października zastanawialiśmy się Ile matematyki jest w przyrodzie? Gościem spotkania był Edward Marszałek – Rzecznik Prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Na spotkaniu poznaliśmy polskie lasy przez pryzmat liczb. Dowiedzieliśmy się o najgrubszych

i najstarszych drzewach Podkarpacia i przekonaliśmy się, że to niesamowite ile matematyki kryje się w koronach drzew!

19 i 30 października odbyły się warsztaty Drzewo genealogiczne. Każdy uczeń wykonał własne rodzinne drzewo genealogiczne, po czym wkroczył w świat wielkiej matematyki. Obliczył m.in. różnicę między poszczególnymi datami urodzin i śmierci oraz ustalił, ile rodzinne drzewo urosło od jego urodzin, urodzin rodziców i dziadków – opierając się na przykładzie dębu, który rośnie około 2,5 cm na rok.

29 i 30 listopada spotkaliśmy się po raz ostatni, aby przekonać się, że LICZ-by to MY. We współpracy z wydziałami Urzędu Miasta Jasła – Wydziałem Spraw Obywatelskich i Urzędem Stanu Cywilnego – przygotowaliśmy multimedialną prezentację. Uczestnicy poznali ciekawostki związane z danymi statystycznymi miasta Jasła, m.in. ile osób urodziło się w ostatnim stuleciu, ilu jaślan nosi imiona Jan i Maria i jakie imiona są najpopularniejsze obecnie oraz która ulica ma najwięcej mieszkańców.

Wszystkie osoby biorące udział w projekcie otrzymały pamiątkowe kubki i notesy.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma na celu zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu oraz pokazaniu matematyki w kreatywny i atrakcyjny sposób, aby stała się impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

 MBP w Jaśle

Napisany dnia: 07.12.2018, 14:56

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Kierowca
dnia 09.12.2018, 14:16 · Zgłoś
Komentarz był na temat dla młodzieży i dla starszych.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 10.12.2018, 09:50 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 10.12.2018, 11:29 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ Kierowca
dnia 08.12.2018, 16:55 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
6
@ a ja
dnia 08.12.2018, 13:00 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 08.12.2018, 11:20 · Zgłoś
Projekt zakończony w ostatniej chwili, bo niedługo w Jaśle drzew nie będzie.
Odpowiedz
2
@ Antypoliceman
dnia 08.12.2018, 10:51 · Zgłoś
Ludzie teraz w zakładach pracy to numerki
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657