Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Magdalena Stasiowska i Adam Kostrząb podsumowują pierwszy rok swoich kadencji

175

Minął rok od wyborów samorządowych, które przyniosły nowe otwarcie dla miast i gmin powiatu jasielskiego. Magdalena Stasiowska, burmistrz miasta i gminy Kołaczyce, oraz Adam Kostrząb, burmistrz Jasła, podsumowali swoje pierwsze 12 miesięcy pracy. To ich debiutanckie kadencje, które – jak przyznają – pełne były wyzwań, ale również pierwszych sukcesów.

- To był ogromnie intensywny dla mnie rok. Rok pełen wyzwań, decyzji i wzmożonej pracy dla Was, aby zmieniać gminę na lepsze – napisała Magdalena Stasiowska w mediach społecznościowych. Jej relacja to nie tylko emocjonalne podsumowanie, ale też konkretny bilans wykonanych działań. Podkreśliła, że chociaż objęcie urzędu wiązało się z ambitną wizją szybkich zmian, rzeczywistość okazała się bardziej wymagająca. - Na początku kadencji miałam wizję szybkich działań, ale rzeczywistość pokazała mi, że wiele spraw wymaga dyskusji, projektu i przede wszystkim czasu – przyznała.

Wśród zrealizowanych przez Stasiowską działań znalazły się m.in. pozyskanie środków na termomodernizację budynku ośrodka zdrowia w Sieklówce, doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych, remonty dróg, działania związane z rozbudową kanalizacji oraz projekty społeczne, kulturalne i edukacyjne. Burmistrz podkreśliła także otwartość na mieszkańców, brak zastępcy i konsekwentną realizację programu wyborczego. - Jak mówiłam w kampanii, tak robię – pracuję bez zastępcy (…) Nikogo też nie zwolniłam – zaznaczyła.

W podobnym tonie wypowiedział się Adam Kostrząb, burmistrz Jasła, który po roku sprawowania urzędu mówi o rozpoczęciu realizacji swojego „planu działania na najbliższe 5 lat”. - Państwa zaufanie pozwoliło na rozpoczęcie czegoś, co przed wyborami nazwałem "planem działania" (…) Wiele z tych rzeczy już zostało wdrożonych, wiele jest w trakcie realizacji, a niektóre ruszą niebawem – napisał w swoim podsumowaniu.

Kostrząb zwrócił uwagę na wprowadzenie Jasielskiej Karty Mieszkańca, dzięki której mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnego parkowania i ulg, oraz na stworzenie aplikacji miejskiej pozwalającej na bieżące zgłaszanie spraw. Podjął również działania zmierzające do modernizacji infrastruktury – od oświetlenia ulicznego, przez remonty dróg, aż po duże projekty takie jak przebudowa dworca PKP czy budowa nowych stadionów. Burmistrz zaakcentował też otwartość na kontakt z mieszkańcami – tylko w ciągu roku odbył ponad 400 indywidualnych spotkań. - Obiecałem lepszą komunikację z mieszkańcami – tylko przez ostatni rok spotkałem się indywidualnie z ponad 400 osobami – relacjonuje.

Oboje włodarzy skupili się na budowaniu bliskich relacji z mieszkańcami oraz transparentnym i aktywnym zarządzaniu lokalnymi samorządami. Zarówno w Kołaczycach, jak i w Jaśle rozpoczęły się ważne inwestycje, które mają szansę przekształcić oblicze tych miejscowości w perspektywie kolejnych lat.

- Zawsze kieruję się Waszym dobrem i naszej gminy – zadeklarowała Stasiowska, dziękując mieszkańcom, urzędnikom i radnym za zaufanie i współpracę. Z kolei Kostrząb zapewnił, że nadchodzące lata będą czasem intensywnej pracy dla Jasła i jego mieszkańców. - Liczę na Waszą pomoc i obecność przy kolejnych działaniach! – zakończył swój wpis.

Rok to zbyt krótki czas, by rozwiązać wszystkie problemy, ale wystarczający, by wyznaczyć kierunek i zdobyć społeczne zaufanie. Mieszkańcy mogą spodziewać się, że działania ich burmistrzów będą kontynuowane z takim samym zaangażowaniem, z jakim zostały rozpoczęte.

AJ

Reklama

Komentarze: 175

Dodaj komentarz Widok:
-6
@ Danka
dnia 10.05.2025, 18:08 · Zgłoś
Zagłosuję na mądrego, pracowitego, wykształconego miłego i uczciwego nie na oszusta i cwaniaka jakim jest popierany przez Jasielski PiS
Odpowiedz
4
@ Brzyscok
dnia 10.05.2025, 16:54 · Zgłoś
A kiedy Walduś Kiepski pochwali się co zrobił przez cały rok w Brzyskach? Ile kasy oddał do budżetu państwa bo nie potrafił przerobić? Czekamy.
Odpowiedz
3
@ brawo
dnia 11.05.2025, 09:55 · Zgłoś
Znakomite określenie, tytuł.
Brawo za pytanie.
Czekamy na odpowiedź.
Odpowiedz
0
@ El człapo
dnia 13.05.2025, 19:44 · Zgłoś
O kogo chodzi
Odpowiedz
2
@ Iwona
dnia 09.05.2025, 15:01 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Adame z kluczowej
dnia 09.05.2025, 15:02 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Kuzynka Adamka
dnia 09.05.2025, 08:37 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Kuzynka Adamka
dnia 09.05.2025, 08:37 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ Dominika
dnia 09.05.2025, 06:22 · Zgłoś
Kogo to obchodzi [...] pyzata
Odpowiedz
6
@ jakubek
dnia 08.05.2025, 22:30 · Zgłoś
a nie mówiłem , pani burmistrz jest królową internetu i nie musi mieszkać w kolaczycach cały czas ma podgląd kamer w rynku i to wystarczy zeby rzadzic
Odpowiedz
3
@ Marta
dnia 08.05.2025, 14:36 · Zgłoś
[komentarz niezgodny z regulaminem]
Odpowiedz
7
@ Magda
dnia 08.05.2025, 14:37 · Zgłoś
Brawo Marta piękne slowa
Odpowiedz
-10
@ mieszkaniecjasla
dnia 08.05.2025, 13:37 · Zgłoś
Brawo Panie Burmistrzu , robi Pan już bardzo dużo dla miasta i jego mieszkańców, trzymamy za Pana kciuki i życzymy dalszych sukcesów!!!
Odpowiedz
4
@ Do miszkanka Jasła
dnia 08.05.2025, 14:04 · Zgłoś
Ale co robi mieszka pani w Jaśle co pani może wiedzieć co robi Stasiowska Auchan niech pani wymieni bo ja mieszkam w Kołaczycach i nie widzie żeby było coś robione a pani widzi mieszkając w jasle
Odpowiedz
2
@ Adam S
dnia 08.05.2025, 13:19 · Zgłoś
[komentarz niezgodny z regulaminem]
Odpowiedz
2
@ AdameSssss
dnia 08.05.2025, 12:50 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Józef
dnia 09.05.2025, 08:39 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Józef
dnia 09.05.2025, 08:39 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ AdameSssss
dnia 08.05.2025, 12:50 · Zgłoś
[komentarz niezgodny z regulaminem]
Odpowiedz
11
@ Gangrena
dnia 08.05.2025, 12:09 · Zgłoś
Kaczyński i Tusk.

Największa gangrena i rak Polski. Od 2005 roku:
1. Skłócili Polaków
2. Rozprzedali polskie firmy (struktura inwestorska jest inna niż oficjalnie na papierze).
3. Zniszczyli służbę zdrowia
4. Ściągnęli do Polski miliony emigrantów, którzy okradają Polaków z pieniędzy budżetowych.

---
Macie szansę to naprawić 18 maja.
#Braun2025
Odpowiedz
-1
@ pytam
dnia 08.05.2025, 12:37 · Zgłoś
Miejsce Brauna jest na sali sądowej za wybryki chuligańskie i głoszenie szowinistycznych poglądów. Ale są tacy jak widać którym się to podoba, więc pytam jaki pomysł na rozwiązanie problemów Polski ma Braun, bo krytykować każdy potrafi. Choć jedna sprawa, tylko proszę nie pisać że wygoni imigrantów i wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej, bo z tego akurat rozwoju nie będzie. Więc może służba zdrowia ? Jakie pomysły ?
Odpowiedz
-10
@ Obserwator
dnia 08.05.2025, 15:09 · Zgłoś
A ile milionów emigrantów jest w Jaśle, bo oprócz pisowskich[...] jakoś ich nie widzę.
Odpowiedz
2
@ No to
dnia 08.05.2025, 15:50 · Zgłoś
Wyciągnij [...] z D, to zobaczysz. Tylko uważaj żeby Ci [...] [...] nie urezał.
Odpowiedz
-3
@ Do pytam
dnia 08.05.2025, 15:52 · Zgłoś
Ty dziecko wiesz jakie możliwości ma Prezydent w Polsce?Prezydent nie jest od służby zdrowia. Jak można być tak [...]! Zejdź z obłoków.

Tylko Grzegorz Braun. Dość już zdradziecki chce [...].
Odpowiedz
-2
@ Anonim31215
dnia 08.05.2025, 17:19 · Zgłoś
Są czasami stoją jeden dzień i jadą dalej.
A ilu za PiS przez jechało [...] z TVNu do Jasła czekam .
Wedlug jońskiego i szczerby [...] i głupszy nie podali w raporcie z komisji igrzysk dla inteligencji z TVNu.
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 09.05.2025, 09:42 · Zgłoś
fanie, nawet jak piszesz anonimowo, to ci współczuję.
Odpowiedz
1
@ do "pytam"
dnia 11.05.2025, 10:15 · Zgłoś
Na pewno Braun nic nie zrobi sam.

Jeżeli większość Polaków nie chce być patriotami, bo ma
mentalność niewolnika, to się nic nie uda.

Widać jakie hołdy poddańcze wobec szefa sąsiedniego państwa
składa szef naszego rządu.

Jakże to kontrastuje z 1000 -rocznicą Hołdu Pruskiego.

To wszystko wygląda jak jakiś kabaret.

Kim jest ten, który zapewniał, że "jego w Unii nikt nie ogra" ?

Widać było jak Andrzej Halicki w Europarlamencie prawie na kolanach błagał o przydz
Co ten Pan osiągnął ?, jak go traktują przywódcy innych krajów ?

Widać to wyraźnie Nawet w delegacji do Kijowa jechał w osobnym wagonioe
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 11.05.2025, 14:16 · Zgłoś
Wyciągnął wnioski z katastrof Casy i Tupolewa.
Odpowiedz
11
@ ulallaaaaa
dnia 08.05.2025, 08:18 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ Jasło Sity
dnia 08.05.2025, 08:36 · Zgłoś
A to jest bardzo słabe...
Odpowiedz
-7
@ dobra zmiana
dnia 08.05.2025, 12:22 · Zgłoś
No co Wy, przecież ładna jest, 100 razy atrakcyjniejsza niż była Salacha.
Odpowiedz
6
@ Gust
dnia 08.05.2025, 13:45 · Zgłoś
Jeden liubi groch, kapuste
Drugi woli babki tłuste...
Odpowiedz
8
@ Jasło Sity
dnia 08.05.2025, 08:00 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 08.05.2025, 13:03 · Zgłoś
To jest efekt zmiany światopoglądu w PiS. Kiedyś PiS promował ludzi klęczących przed ołtarzami, obnoszących się ze swoją wiarą, [...] i fanatyków religijnych, a rozhisteryzowane emerytki szły z transparentem " Błogosławione [...], które cię wydało i [...], które ssałes". Dziś na fali jest alf.on.s, gangus, złodziej publicznych pieniędzy, zbój napadający na listonosza albo cwany deweloper wyłudzający mieszkanie od staruszka. Ewolucja!
Odpowiedz
3
@ Jasło Sity
dnia 08.05.2025, 14:48 · Zgłoś
Co nie na temat?
Że pełniący obowiązki dyrektora szpitala ma tzw.przeszlosc?
Ludzie mają prawo wiedzieć
Odpowiedz
1
@ Fan
dnia 08.05.2025, 07:26 · Zgłoś
Trzaskowski zaczął sprzedawać budynki dewelopera którzy wpłacili 5 milionów złotych na jego kampanię wyborczą.
Odpowiedz
-2
@ Faniczek
dnia 08.05.2025, 11:41 · Zgłoś
Ale sobie - jak ten kandydat na prezydenta?
Odpowiedz
-5
@ Ciekawy
dnia 08.05.2025, 11:53 · Zgłoś
Kupuj jeśli właściciel nie w PDps jest okazja.
Odpowiedz
4
@ Z boku
dnia 08.05.2025, 16:01 · Zgłoś
Fany PiSu to ludzie o bardzo małych rozumkach... Takie naiwne kubusie puchatki.
Odpowiedz
-5
@ Fan
dnia 08.05.2025, 17:24 · Zgłoś
Ludzie pokażą tej mafii z PO PSL SLD gdzie ich miejsce.
Pokazali w 2015 a teraz Niemiec z koalicja [...] nakłaniał i przejęli władzę a [...] nawet nie wie co im klamca [...] i [...] i tygrysek naobiecywali .
Nie rozliczają władzy która niszczy Polskę Polaków tylko [...] z TVNu dalej tylko PiS PiS PiS.
Na 800 miliardów zadłuży nas Niemiec z komunistami z PO PSL SLD przez 2 lata a co za tą kasę dadzą Polakom nic
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 09.05.2025, 09:43 · Zgłoś
Oj, ale się ulało...
Odpowiedz
13
@ Fan
dnia 08.05.2025, 07:24 · Zgłoś
Baryłka ropy po 56 dolarów potaniała przez tydzień o 10 dolarów dolar po 3.76 a paliwo potaniało o 2 grosze na stacjach paliw.

Tak nas okrada państwo [...].

A na wiecach [...] chodzą goście z tubami w tłumie ludzi i wykrzykują Rafał Rafał nikt inny nie krzyczy .
A jak ktoś krzyczy bo chce zadać pytanie to jest popychany zakrzyczany przez gości z tubami ze sztabu Trzaskowskiego .

Oglądajcie TV republika tam wszystko zobaczycie prawdę .
Odpowiedz
3
@ Adamekkkkk
dnia 08.05.2025, 05:59 · Zgłoś
[komentarz niezgodny z regulaminem]
Odpowiedz
2
@ Adamek
dnia 08.05.2025, 05:49 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
3
@ Marcin.
dnia 07.05.2025, 21:22 · Zgłoś
Dlaczego burmistrz znany z pozyskiwania środków unijnych i dotacji nie przypilnował i nie zgłosił gminy miejskiej - Miasta Jasło do programu Cieple Mieszkanie?
Odpowiedz
1
@ Rjs
dnia 07.05.2025, 22:06 · Zgłoś
Bo nas nie stać na domy a grabie Grabia pod siebie resztę ich [...]
Odpowiedz
19
@ Anonim74038
dnia 07.05.2025, 22:07 · Zgłoś
Może dlatego że ostatni nabór dla gmin/miast był do końca stycznia 2024 roku gdy burmistrzem był Pabian :) hehehe
Panie Adamie - widzę że wśród opozycyjnych krytyków ma Pan samych "specjalistów od funduszy" :)))
Odpowiedz
-3
@ zenek
dnia 09.05.2025, 08:41 · Zgłoś
on jedyne co pozyskał to kreta w ogrodzie
Odpowiedz
-9
@ Elgin
dnia 07.05.2025, 21:14 · Zgłoś
W tym tempie Kołaczyce po dwóch kadencjach przegonią Jasło, bo Stasiowska dopiero się rozkręca, i co warto wskazać, nie ma u władzy jej zaplecza politycznego, a Kostrząb oprócz wizyt wiceministrów nic nie zalatwił u wierchuszki PO dla Jasła.
Odpowiedz
-17
@ dragoness
dnia 07.05.2025, 21:36 · Zgłoś
Ależ rura boli [...]...
Odpowiedz
23
@ do Elgin
dnia 07.05.2025, 22:10 · Zgłoś
Póki co lista "osiągnięć" Stasiowskiej na kolana nie powala... Długo się planuje jeszcze rozkręcać?
Odpowiedz
9
@ Anonim46094
dnia 08.05.2025, 00:23 · Zgłoś
Aż tak było w nocy ,czy tylko się śniło dragoness ?
Odpowiedz
-20
@ dragoness
dnia 08.05.2025, 06:30 · Zgłoś
A ty [...] pozostałeś?
Odpowiedz
1
@ Kasztan z Abu [...]
dnia 08.05.2025, 08:21 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Mem
dnia 08.05.2025, 12:12 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
6
@ Anonim78139
dnia 08.05.2025, 15:54 · Zgłoś
Kiepska jesteś dragoness i nie nadajesz się do uczenia innych
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 08.05.2025, 20:26 · Zgłoś
Nie ty to oceniasz, anonimku.
Odpowiedz
1
@ wyjaśnienie
dnia 11.05.2025, 09:47 · Zgłoś
Żaden działacz PO nie załatwi nic dla Podkarpacia.

Nasze województwo ma u szafa PO "przechlapane"
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 11.05.2025, 14:17 · Zgłoś
Za to działacze PiS nazałatwiali... no właśnie, co?
Odpowiedz
13
@ Biedronka
dnia 07.05.2025, 20:16 · Zgłoś
Ważne jak kto kończy a nie jak zaczyna pożyjemy zobaczymy ...
Odpowiedz
22
@ Mieszkaniec Kolaczyc
dnia 07.05.2025, 19:55 · Zgłoś
Jestem człowiek bezpartyjnym nie interesuje mnie kto jest burmistrzem ale widzie że od roku w Kołaczycach nie dziej się nic miasteczko się zatrzymało coraz więcej osób opuszcza nasze Kołaczyce szanowni państwo wyludniamy się i to widać gołym okiem zero młodych ludzi w kościele jest to bardzo przykre postawiliśmy na burmistrza który nie mieszka nawet w swoim mieście jest to przykre że obcy człowiek jest burmistrzem w naszym mieście żałuję bardzo że oddałem głos na Stasiowska zaufałem Ci a tyś mnie zawiodła …
Odpowiedz
-3
@ Do mieszkańca Kołaczyc
dnia 07.05.2025, 22:02 · Zgłoś
To że młodych ludzi jest coraz mniej w Kościele nie oznacza że się Kołaczyce wyludniają tylko że ludzie zmądrzeli. Kościół nie ma im nic do zaoferowania poza ciągłym wchodzeniem z butami w życie a szczególnie do sypialni. I to nie ma nic wspólnego z brakiem wiary. Wiara w Boga i kościół w Polsce to dwie różne kwestie.
Odpowiedz
-4
@ Naoczny widz
dnia 08.05.2025, 07:43 · Zgłoś
W pierwszej turze nie głosowałem na Stasiowską. W drugiej oddałem głos na nią ponieważ jej przeciwniczka to był odgrzewany kotlet który lubi władze. Dziś z czystym sumieniem mogę napisać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Ta kobieta ma energię widać jej działalność w gminie. Zrobiło się tak przyjemniej. W jednej ze szkół usłyszałem, że nikt inny się tak nigdy z szacunkiem nie witał z ludźmi jak Stasiowska. Będę obserwował dalej.
Odpowiedz
2
@ Ja 123
dnia 07.05.2025, 19:11 · Zgłoś
Ej ludzie elektryki wyjechały w miasto chyba lepiej wam się oddycha takie eko tylko szkoda że ludzie nimi nie jeżdżą boją się czy co 1jeden 2miliony kosztował i na pusto kursują hehehe ot to cała polityka pozdrawiam
Odpowiedz
19
@ Tomek
dnia 07.05.2025, 18:55 · Zgłoś
Może pora aby ludzie podsumowali rok pracy ...
Odpowiedz
6
@ podsumowanie
dnia 07.05.2025, 20:06 · Zgłoś
Od czasu utraty władzy przez PiS jest lepiej.
Odpowiedz
-1
@ Rachunki, rachuneczki, rachuny
dnia 08.05.2025, 12:13 · Zgłoś
Tobie lepiej? Twoja opinia to nie podsumowanie.
Odpowiedz
4
@ Tytus
dnia 07.05.2025, 18:43 · Zgłoś
Świnka Piggy :)
Odpowiedz
2
@ haha
dnia 09.05.2025, 08:43 · Zgłoś
Z lewej i królik buggs z prawej
Odpowiedz
9
@ Abc
dnia 07.05.2025, 18:32 · Zgłoś
Modernizacja oświetlenia haha ! W centrum miasta na ul. Golebiej i [...] od kilku miesięcy jest ciemno że strach chodzić, kilkakrotnie już było to zgłaszane i nic . Dopiero jak się komuś coś stanie to będzie lament i nikt nie będzie winny
Odpowiedz
-15
@ dragoness
dnia 07.05.2025, 20:55 · Zgłoś
Jest w aplikacji opcja "Usterka". Proszę zgłosić.
Odpowiedz
8
@ As
dnia 07.05.2025, 22:07 · Zgłoś
To chyba jest napisane że kilkakrotnie było zgłaszane i nic. Proszę czytać ze zrozumieniem. Co prawda wpis jest w języku polskim a nie angielskim ale jako rodowita Polka z Radomia (tu uśmiech każdego urodzonego w Jaśle Jaślanina) powinna Pani zrozumieć.
Odpowiedz
-6
@ dragoness
dnia 08.05.2025, 06:31 · Zgłoś
Czy było zgłaszane w formie pisemnej, czy tylko w formie żali na portalu? Na pisemny monit urząd ma obowiązek odpowiedzieć w ciągu 2 tygodni.
Odpowiedz
9
@ As
dnia 08.05.2025, 07:14 · Zgłoś
A na zgłoszenie w aplikacji ile ma czasu na odpowiedź?
Odpowiedz
-3
@ Anonim96075
dnia 08.05.2025, 08:13 · Zgłoś
A jak zgłaszałeś do tj pory?
Odpowiedz
5
@ Abc
dnia 08.05.2025, 11:48 · Zgłoś
Było zgłaszane kilkanaście razy
Odpowiedz
-2
@ jaslo
dnia 09.05.2025, 08:43 · Zgłoś
moze burmistrzowi sie nie wyswietla bo sprawdza kto źle komentuje i nie ma czasu na takie glupoty
Odpowiedz
16
@ Jkl
dnia 07.05.2025, 18:25 · Zgłoś
Zobaczcie jak rozwija się Krosno. I pomyślcie czy Kołaczyce i Jasło mają dobry burmistrzów.
Odpowiedz
2
@ realista
dnia 07.05.2025, 18:48 · Zgłoś
Uprzejmie proszę sprawdzić wykonanie budżetu w miastach:

* Krosno
* Jasło
* Kołaczyce

w pozycji PRZYCHODÓW BUDŻETOWYCH W POZYCJI - 756
- czyli ile z odpisu podatku od wynagrodzeń (PIT),
oraz z odpisu z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT)

trafia do poszczególnych miast.

Kiedy to sprawdzimy, to przestaniemy się dziwić
Odpowiedz
18
@ Anonim83093
dnia 07.05.2025, 19:14 · Zgłoś
Krosno nam odjechało dawno temu - województwo za PRLu i w latach 90tych, potem kilka bardzo dobrych kadencji Przytockiego podczas gdy u nas było jak było... Tego nikt nie jest w stanie nawet w kilka lat nadgonic a dopiero co w rok. Poza tym Krosno też ma swoje problemy idealnie nie jest. Liczba mieszkańców np spada tak jak i u nas
Odpowiedz
-2
@ co niby
dnia 07.05.2025, 20:48 · Zgłoś
takiego w tym krośnie mają? Tam jak ktoś zauważył było trochę większe wojewódzkie miasto od dawna. Niby że jest jakaś super obwodnica ok lepeiej jak u nas tylko tam ruch generalnei odbywa się w dwóch kierunkach u nas w czterech i trochę trudniej zrobic porządek. Mają większą galerię i dwie amerykańskie "restauracje" dalej miasto trochę większe i to żadne cuda. Stare miasto u nich na górze nie najgorsze ale u nas też ładne kwestia gustu. Pociągiem do Rzeszowa czy Krakowa przez Jasło położenie nawet gorsze zakłady jakieś są tu i tu więc nie wiem skąd te zachwyty.
Odpowiedz
7
@ As
dnia 07.05.2025, 22:32 · Zgłoś
Ty porównujesz klasyczny, piękny rynek w Krośnie do jasielskiego, przez który leci główna ulica miasta?? Albo może restauracje krośnieńskie do jasielskich kebabowni ???
Odpowiedz
2
@ Seba
dnia 08.05.2025, 14:33 · Zgłoś
Rynek w Krośnie haha...może i ładny, ale jakie pustki, wkoło wiele lokali do wynajęcia. Niedawno co drugi był wolny. Ludzi jak na lekarstwo. Smętnie i pusto zwłaszcza popołudniami, wieczorami. Można sprawdzić to tylko 20 kolosów.
Odpowiedz
5
@ Anonim92835
dnia 08.05.2025, 14:41 · Zgłoś
Krosno wyludnia się tak samo jak Jasło, Sanok, czy Jarosław, bo mimo, że ma więcej prężnych zakładów pracy, to zarobki, tak jak w pozostałych marne. Poza tym to wciąż niewielkie miasto.
Odpowiedz
-9
@ Zosia
dnia 07.05.2025, 17:52 · Zgłoś
Zazdrość ściska [...], ludzie to są [...] byle obrobić [...] każdemu a sami się nie widzą, pani Stasiowska do przodu
Odpowiedz
19
@ fotofraf
dnia 07.05.2025, 16:07 · Zgłoś
[komentarz niezgodny z regulaminem]
Odpowiedz
21
@ do fotograf
dnia 07.05.2025, 16:12 · Zgłoś
By se zielonej kiełbasy zjadła, to na jedno by wyszło. To botulina i to botulina a nie huśta się za moje pieniądze z moich podatków i zastrzyki robi. Wygląda już jak Maryla Rodowicz.
Odpowiedz
8
@ Zapowiadacz
dnia 07.05.2025, 17:14 · Zgłoś
Kolejne lata stracone przez kolejnego konferansjera- zapowiadacza:
Wyjaśniam:
W przedstawieniu, czy w koncercie konferansjer tylko zapowiada, że będzie grał.
Natomiast skrzypek gdzie stanie tam gra.
Marny z niego konferansjer, a do skrzypka daleka droga: nawet dwie kadencje nie wystarczy.
Odpowiedz
28
@ Jolka
dnia 07.05.2025, 15:59 · Zgłoś
Adam co Ty robisz na zdjęciu z tym [...] Stasiowską
Odpowiedz
2
@ Max
dnia 07.05.2025, 21:02 · Zgłoś
To jest mowa nienawiści i tak po ludzku wstyd w ten sposób określać kobietę
Odpowiedz
7
@ mieszkaniec
dnia 07.05.2025, 15:58 · Zgłoś
Boże widzisz i nie grzmisz Kostrząb na zdjęciu ze Stasiowską ludzie gdzie Rzym gdzie Krym, taki przystojny facet z [...] .
Odpowiedz
-12
@ Beauty blender
dnia 07.05.2025, 22:38 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ DO BEAUTY BLENDER
dnia 08.05.2025, 08:20 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ hahok
dnia 09.05.2025, 08:45 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
44
@ Jaślanka
dnia 07.05.2025, 15:54 · Zgłoś
Ja mam takie pytanie. Kim takim jest pani Stasiowska , że jaslo4you ciągle o niej pisze? Mamy w powiecie gminy Tarnowiec, Dębowiec, Osiek Jasielski, Brzyska, Nowy Żmigród, Skołyszyn, Krępna i co to tylko ona jest ważna?
Odpowiedz
-11
@ sympatyk
dnia 07.05.2025, 16:24 · Zgłoś
Wielkie brawa dla wszystkich wójtów i burmistrzów.

Nadchodzą naprawdę ciężkie czasy dla Polski i nikomu nie zazdroszczę
posady, bo prawie każdy mieszkaniec ma swój koncert życzeń.

Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził.
Odpowiedz
1
@ Stary
dnia 07.05.2025, 18:40 · Zgłoś
Tak bo to jest ostoja PiSu a gdy Batyr będzie panem prezydentem może przenieść stolicę do Kolaczyc i co Ty na to ???
Odpowiedz
1
@ shq
dnia 09.05.2025, 02:01 · Zgłoś
koleżanką jest, proste.
Odpowiedz
26
@ Anonim47604
dnia 07.05.2025, 15:49 · Zgłoś
A gdzie podsumowanie pierwszego roku tej kadencji zarządu powiatu na czele ze starostą? Podsumujcie co zrobili żeby ratować szpital
Odpowiedz
-14
@ obserwator
dnia 07.05.2025, 18:57 · Zgłoś
Zarząd powiatu w obecnej strukturze prawnej ma bardzo mały
wpływ na wyniku finansowe szpitala.

Osobnika "anonima 47604" zachęcam do lektury przepisów prawnych
regulujących zasady funkcjonowania służby zdrowia (ponad 1.000 stron dziennika ustaw).
Odpowiedz
19
@ do obserwator
dnia 07.05.2025, 19:17 · Zgłoś
Decyduje kto będzie dyrektorem szpitala i może go odwołać - czyli ma ogromny wpływ na to jak szpital jest zarządzany i jakie wyniki finansowe osiąga.
Szpital powiatowy w Gorlicach ma dobrego dyrektora i nie jest zadłużony na ponad 90 mln tak jak jasielski.
Więc mi tu nie [...].dol
Odpowiedz
-7
@ [...]
dnia 07.05.2025, 15:07 · Zgłoś
[komentarz niezgodny z regulaminem]
Odpowiedz
5
@ stracona szansa
dnia 07.05.2025, 14:50 · Zgłoś
W sumie ta Stasiowska nie jest taka najgorsza, tylko po co ciągle otacza się politykami PiS, a nie utrzymuje kontaktów z tymi którzy teraz rządzą w kraju. Czemu nie była na spotkaniu w Jaśle z wiceministrem od pieniędzy Unijnych Szyszką? Czy nie liczy na środki z KPO dla Kołaczyc ? Dziwne to
Odpowiedz
-1
@ xxx
dnia 09.05.2025, 20:28 · Zgłoś
Bo jakby nie politycy PiS nie było by Stasiowskiej na tym miejscu na którym jest teraz
Odpowiedz
-3
@ Ahmed El Jajszczomb
dnia 07.05.2025, 14:50 · Zgłoś
Nie można patrzeć na tego peowskkego taliba.. Beee beee beee
Odpowiedz
-27
@ dragoness
dnia 07.05.2025, 14:30 · Zgłoś
Dla niezorientowanych cytat z profilu burmistrza:
Co już zostało zrobione?
1️⃣ Wdrożyłem Jasielską Kartę Mieszkańca – korzysta z niej już prawie 4,5 tys. jaślan i jaślanek. 30 minut darmowego parkowania i skrócenie godzin płatnego postoju aż o 2 godziny dziennie to tylko niektóre z licznych korzyści.
2️⃣ Obiecałem lepszą komunikację z mieszkańcami – tylko przez ostatni rok spotkałem się indywidualnie z ponad 400 osobami.
3️⃣ Powołałem Jasielską Radę Biznesu – rozpocząłem wykup działek pod Strefę Aktywności Gospodarczej.
Współpraca z PAIH i ARP przyspieszy pozyskanie terenów dla przedsiębiorców.
4️⃣ Ożywiliśmy Rynek – potańcówki, jarmarki, festiwale.
Jasielski Dom Kultury z nową ofertą – frekwencja mówi sama za siebie!
5️⃣ Uruchomiłem mobilną aplikację miejską – zgłoszenia mieszkańców są na bieżąco przyjmowane i załatwiane.
6️⃣ Racjonalizacja wydatków – mimo inflacji obniżyłem koszty administracyjne o 1,5%.
7️⃣ Nowoczesne oświetlenie – wymieniliśmy już ponad 30% miejskiego oświetlenia na energooszczędne i bezpieczniejsze.
8️⃣ Modernizacja dróg osiedlowych – 11 odcinków w zeszłym roku, 17 zakontraktowanych na ten rok!
9️⃣ Dworzec PKP – ruszamy z porządkowaniem terenu, jest pozwolenie na rozbiórkę ️, wniosek o budowę już złożony.
Planowana rozbudowa skrzyżowania ul. Metzgera i 3 Maja oraz nowy parking i przystanek MKS.
Inwestujemy w transport publiczny – w tym roku na ulice Jasła wyjedzie aż 11 nowych autobusów MKS!
1️⃣1️⃣ Zieleń i estetyka miasta – zrewitalizowane już dwa skwery, w planach kolejne (pasaż obok Europy, sanepid i oczywiście Rynek).
Choć objąłem urząd w połowie roku i wiele środków było już rozdysponowanych, udało się rozpocząć realizację wielu ważnych inicjatyw.
️ Obecnie projektujemy:
- zachodnią pierzeję Rynku
- przebudowę ul. Kościuszki ️
- rozbudowę ul. Kasprowicza i skrzyżowania z ul. Piłsudskiego
- budowę ul. Hutniczej
- nową drogę między ul. K. Wielkiego a ul. Legionów Polskich
- budynek nowego dworca PKP
- modernizację stadionów przy ul. Sportowej i Śniadeckich
- ścieżkę rowerową wokół Gądek
- odbudowę kładki na Gądki
To oczywiście nie wszystko!
➡️ Wprowadzamy program dwujęzyczności w przedszkolach,
➡️ modernizujemy placówki edukacyjne
➡️ zwiększamy środki dla NGO i klubów sportowych
Odpowiedz
18
@ Do powyżej
dnia 07.05.2025, 17:20 · Zgłoś
Trąci to tłumaczeniem i wyjaśnieniem tow. Gomułki za tzw. komuny:
Towarzysze!
Produkowalibyśmy więcej konserw, gdybyśmy mieli więcej blachy -
Ale my, towarzysze, nie mamy mięsa!
Odpowiedz
-2
@ do "Do powyżej"
dnia 07.05.2025, 19:19 · Zgłoś
czyli nie czytałeś :) nie ma żadnego tłumaczenia - jest lista z konkretami
Odpowiedz
4
@ Lolek
dnia 07.05.2025, 19:42 · Zgłoś
A ile z tego działań jest rozpoczętych za R. Pabiana?
Odpowiedz
8
@ do Lolek
dnia 07.05.2025, 20:28 · Zgłoś
Wygląda że już niewiele. Gdyby chciał się chwalić tym co po poprzedniku kończył to by o lodowisku czy o moście w Krajowicach też było
Odpowiedz
-1
@ kita
dnia 08.05.2025, 14:44 · Zgłoś
Wszystkie.
Odpowiedz
21
@ Mieszkaniec
dnia 07.05.2025, 14:12 · Zgłoś
Stawsiowska nic nie zrobiła cygani jak zwykle i mydli oczy ludzia co za kłamstewka i oszczerstwa
Odpowiedz
9
@ Ciekawy
dnia 07.05.2025, 14:37 · Zgłoś
Jak nie tyle imprez z OSP i politykami PiS to mało ??? A to że wsie bez wodociągów i kanalizacji to drobne sprawy.
Odpowiedz
-9
@ Cytaty
dnia 07.05.2025, 16:39 · Zgłoś
Cytuję jej wpis i widzę dobrą robotę.

Dokładnie rok temu objęłam funkcję burmistrza.
To był ogromnie intensywny dla mnie rok.
Rok pełen wyzwań, decyzji i wzmożonej pracy dla Was, aby zmieniać gminę na lepsze.

To nie był łatwy rok, ale przez ten czas nabrałam dystansu i pokory do pewnych ludzi i spraw.
Nie wszystko można zrobić od ręki. Na początku kadencji miałam wizję szybkich działań, ale rzeczywistość pokazała mi, że wiele spraw wymaga dyskusji, projektu i przede wszystkim czasu. Niejednokrotnie było trudno, czasem trzeba było podejmować decyzje, które nie podobały się wszystkim.
Bywają dni, kiedy jest ogrom zadań, a ja czuję, że chcę wszystkim pomóc, a nie zawsze się da.

‍‍‍‍‍‍♂️‍ Mieszkańcy są dla mnie najważniejsi oczywiście zaraz po bliskich, którym dziękuję za codzienne wsparcie.

Dziękuję Wam Mieszkańcom za każdy dzień!
Za zaufanie, za codzienne rozmowy , za wiadomości, za dobre słowo, ale też za konstruktywną krytykę.
Dziękuję pracownikom urzędu — urząd to Wy, bez Was nie dałabym rady!
Dziękuję radnym — za współpracę, za podpowiedzi, za dyskusje.
Dziękuję dyrektorom jednostek, sołtysom, nauczycielom, strażakom, organizacjom, KGW, młodzieży, seniorom, przedsiębiorcom, każdemu, kto dokłada cegiełkę w budowanie naszej społeczności!

Z mojego programu wyborczego wiele już udało się zrealizować:
✅Pozyskaliśmy środki na termomodernizację budynku ośrodka zdrowia w Sieklówce
✅Pozyskaliśmy środki na doposażenie OSP
✅Pozyskaliśmy środki na festyn integracyjny dla Lublicy
✅Pozyskaliśmy środki na budowę drogi rolniczej
✅Mocno podnieśliśmy dofinansowanie szkół społecznych
✅Zakupiliśmy nowe auto dla OSP Sieklówka
✅Prowadzimy działania w kierunku rozbudowy kanalizacji i połączenia z Jasłem w celu optymalizacji kosztów
✅Remontujemy drogi i przygotowujemy się do modernizacji 19 nowych odcinków
✅️Prowadzimy działania w kierunku regulacji rzek
✅Pracujemy nad Planem Ogólnym - złożyliście ponad 400 wniosków
✅Projektujemy nowy Dom Kultury
✅Przygotowujemy się do budowy 2 km chodników w Sieklówce i w Sowinie
✅Prowadzimy działania w kierunku rozbudowy cmentarza w Bieździedzy
✅Projektujemy Park Jordana w Bieździadce
✅Szalety miejskie zostaną zamontowane w najbliższych tygodniach
✅Szkoły są remontowane
✅Modernizujemy oświetlenie uliczne
✅Harcówka zostanie uruchomiona w czerwcu
✅Został uruchomiony żłobek
✅Remontyjemy remizy OSP
✅Zrealizowaliśmy wiele mniejszych, ale ważnych inicjatyw:
– projekty edukacyjne i dodatkowe zajęcia w GOK
– potańcówki, food tracki, kino plenerowe, pikniki
– po raz pierwszy przeszedł ulicami miasta Orszak Trzech Króli
- organizujemy jarmarki
- uruchomiliśmy Kartę Seniora
- w czerwcu, lipcu i sierpniu w co drugą niedzielę będzie kursował autobus na Folusz
- uruchomiliśmy kilka klubów młodzieżowych
✅Jak mówiłam tak robię - wspieram wszelkie inicjatywy patriotyczne i religijne!
✅Wychodzę do ludzi, urząd jest przyjazny mieszkańcom, staram się nie odmawiać spotkań. Jak mówiłam w kampanii tak robię- pracuję bez zastępcy (każdy poprzednik miał zastępcę) i to jest wielkim wyzwaniem. Nikogo też nie zwolniłam.
Uczestniczę w wielu spotkaniach w Urzędach Marszałkowskim i Wojewódzkim, więc nie zawsze jestem na miejscu.
✅Wspieram z całych sił rolników!
✅Wspieram kluby sportowe, uruchomiliśmy Orliki i złożyliśmy wniosek o dofinansowanie modernizacji orlika w Bieździedzy
✅Wspieram akcje charytatywne
✅Utworzyliśmy magazyn powodziowy
✅Kupiliśmy odpowiednie sprzęty - pracownicy gospodarczy dbają o ład i porządek w gminie
✅Zawarłam umowę partnerską z miastem Sol na Słowacji w celu wspólnych projektów- chcę zmodernizować rynek - pergole, leżaki, donice, nowe nasadzenia dające cień
✅Dokończyłam wiele prac po poprzednim burmistrzu - tego nie będę sobie przypisywać, ale to również wymagało ogromu pracy.

Jest to tylko część z tego, co planujemy wdrożyć w kolejnych latach!

Nie obiecuję wszystkiego, ale obiecuję uczciwą, sumienną pracę z zaangażowaniem i szacunkiem dla każdego z Was❤️

Zawsze kieruję się Waszym dobrem i naszej gminy.

Jest jeszcze masa rzeczy do zrobienia. Ten rok starałam się ile tylko mogłam. Sami ocenicie czy to dużo, czy mało.
Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy mnie wspierają - nic dla Was bez Was!
Odpowiedz
-3
@ Kotek
dnia 07.05.2025, 16:51 · Zgłoś
Tutaj widać że rywale Pani Burmistrz i Pana Burmistrza nie śpią, tylko jad i jad, dajcie już spokój, w obu przypadkach zmiana na wielki plus .
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 07.05.2025, 17:06 · Zgłoś
Po co takie głupoty piszesz jak nic nie wiesz czy zrobiła czy nie
Odpowiedz
4
@ Ciekawy
dnia 07.05.2025, 17:42 · Zgłoś
A to nie samochwała w kącie stała ???
Odpowiedz
-2
@ Hhhhh
dnia 07.05.2025, 18:18 · Zgłoś
No raczej nie, są ludzie którzy jeszcze cokolwiek doceniają a nie tylko potrafią z anonima krytykować
Odpowiedz
-9
@ Jaślak
dnia 07.05.2025, 14:00 · Zgłoś
Panie Burmistrzu, mieszkańcy czekali na taki skarb długie lata. Oby tak dalej, brawo.
Odpowiedz
22
@ łodyniec
dnia 07.05.2025, 14:00 · Zgłoś
Chcecie mieć znakomity szpital ? Nic prostszego.
Zlikwidować dwa z trzech pasożytniczych urzędów, a pieniądze przeznaczyć na szpital.
Nie dziękujcie.
Odpowiedz
1
@ Bożydar666
dnia 09.05.2025, 05:34 · Zgłoś
Dobry pomysł. Jestem za!
Odpowiedz
0
@ Szpadyzor
dnia 07.05.2025, 13:50 · Zgłoś
No cóż.
Wszyscy, którzy nie zamknęli się w swojej bańce mogą chyba powiedzieć, że czar prysł.
Odpowiedz
21
@ Anonim72241
dnia 07.05.2025, 13:40 · Zgłoś
A gdzie reszta wójtów? gdzie Pan starosta? Biorąc pod uwagę tragiczną sytuację szpitala tego ostatniego należy przede wszystkim ocenić
Odpowiedz
26
@ Brak konkretów
dnia 07.05.2025, 13:06 · Zgłoś
"nadchodzące lata będą czasem intensywnej pracy dla Jasła i jego mieszkańców .Liczę na Waszą pomoc i obecność przy kolejnych działaniach!"- 1.Ucieczka młodych ludzi z miasta,
2.Brak GODNEJ, właściwie wynagradzanej pracy,
3."Plan działania" - jakie korzyści z kolejnego planu ?
4. "Bliskie relacje" zamiast konkretnych korzyści.
5."Zdobyć społeczne zaufanie" - po roku jest tego zaufania dużo MNIEJ niż przed wyborami.
6. Wszystko toczy się powolnym rytmem, brak światła w tunelu - pozytywne opinie i podziękowania [...] to nie wszystko.
7."Nadchodzące lata" -nas interesuje tu i teraz ,a nie obietnice, że za 10 lat będzie lepiej.
Odpowiedz
20
@ do brak konkretów
dnia 07.05.2025, 13:51 · Zgłoś
Miasto Jaslo jest w najnowszych raportach oznaczane jako miasto kryzysowe. Przecież u nas nie ma klasy średniej jest albo [...] albo "zarobasy" wiadomo jak.

Niestety to smutne i prawdziwe. Ja jak czytam te wszystkie chwaliposty to mnie skręca z żenady.
Odpowiedz
-1
@ Anonim20978
dnia 07.05.2025, 14:54 · Zgłoś
A ja bym chciał żeby Jasło "tu i teraz" było jak New York- miało metro i port lotniczy...
Odpowiedz
30
@ Waraz
dnia 07.05.2025, 13:03 · Zgłoś
Jako sukces to więcej płatnych stref parkingowych, brak darmowych WC, dworzec PKS wygląda niczym Jeferson Park w Chicago - bravo!
Odpowiedz
4
@ do Waraz
dnia 07.05.2025, 13:06 · Zgłoś
dworzec pks jest prywatny!!!
Odpowiedz
26
@ mały
dnia 07.05.2025, 13:36 · Zgłoś
Nawet Barbara wyniosła się z dworca hehehe...
Odpowiedz
4
@ Waraz
dnia 07.05.2025, 14:31 · Zgłoś
To wybudować miejski dworzec, żeby był własnością miasta Jasła...
Odpowiedz
-5
@ dragoness
dnia 08.05.2025, 08:16 · Zgłoś
Wyłożysz pieniądze na plac i budynek?
Odpowiedz
20
@ No tak
dnia 07.05.2025, 12:59 · Zgłoś
Jasielski szpital to sukces wszystkich włodarzy
Odpowiedz
30
@ Anonim43300
dnia 07.05.2025, 13:11 · Zgłoś
Nie rozmywaj odpowiedzialności - bo tu są konkretne osoby odpowiedzialne. Za jasielski szpital odpowiadają władze powiatu. Starostę i zarząd trzeba rozliczyć z tego jak nadzorowali pracę szpitala przez ostatnie lata i za to "wynagrodzić"
Odpowiedz
28
@ mieszkanka Kołaczyc
dnia 07.05.2025, 12:54 · Zgłoś
Jakie to szczesice że dyrektora gminnego ośrodka kultury w Kołaczycach dobrowolnie zgodziła się przejść na stanowisko pomocy administracyjnej aby jej miejsce na dyrektorskiej posadzie zajął niedoszły radny powiatowy z lisy pis ciekawe gdzie wcześniej pracował
Odpowiedz
-9
@ Babilon
dnia 07.05.2025, 14:47 · Zgłoś
A może by tak spojrzeć co zrobił teraźniejszy dyrektor? GOK zaczął żyć , występy mażoretek które zajmują co raz to wyższe miejsca na podiach ,wakacyjne kino plenerowe, wyjazdy do teatru,zajęcia zimowe dla dzieci, kluby osiedlowe,konkursy dla młodzieży, dożynki ,kiermasze które są organizowane w współpracy z Panią Burmistrz,..wpadnij na stronę zobaczysz całe wykazy zajęć...
Ale ludzie anonimowo wyleją wszystko co złego mają ..ale nigdy nic dobrego-dlaczego bo nie muszą się przedstawiać
Miłego dnia ;)
Odpowiedz
7
@ i
dnia 07.05.2025, 14:57 · Zgłoś
Mażonetki jak widac najważniejsze... nie ośmieszaj sie [...].
Odpowiedz
-6
@ Babilon
dnia 07.05.2025, 15:42 · Zgłoś
Widzę ,że co trudniejsze słowo to problem ..
Ludzie anonimowi są jak [...] :P
Odpowiedz
6
@ Tak babilon
dnia 07.05.2025, 23:23 · Zgłoś
Niczym nowym nie zaskoczył, wiele rzeczy powielanych i zapoczątkowanych przez wcześniejszych dyrektorow.
Odpowiedz
29
@ mieszkaniec
dnia 07.05.2025, 12:38 · Zgłoś
A co z obwodnicą, nowymi miejscami pracy, zatrzymaniem ucieczki młodych, gdzie dworzec pkp, gdzie parkingi i miejsca postojowe.
Odpowiedz
-14
@ do mieszkaniec
dnia 07.05.2025, 12:41 · Zgłoś
naucz się czytać, zastanów się a później pisz dyrdymały.
Odpowiedz
-23
@ dragoness
dnia 07.05.2025, 14:25 · Zgłoś
No i niekumaty kompletnie. Obwodnica nie zależy od burmistrza, miejsca pracy też. O reszcie można przeczytać na profilu.
Odpowiedz
14
@ Zależy
dnia 07.05.2025, 17:29 · Zgłoś
To tylko potańcówki na rynku zależą od włodarza?
Nawet dla nauczycielki powinno być jasne, że powinien swoją działalnością stwarzać warunki dla rozwoju miasta, w tym działać na rzecz powstawania nowych firm i zakładów, a ma do tego odpowiednie instrumenty- jak widać na przykładzie rozwoju pobliskich miast: Krosna. Sanoka czy Rzeszowa.
Jak nie potrafi to pozostają tańce na rynku.
Odpowiedz
3
@ Anonim97505
dnia 07.05.2025, 19:24 · Zgłoś
"rozwoju Sanoka" hehehe Przestań bo się mało nie zadławiłam :)))
Przecież Sanok ledwie zipie. Miasto zadłużone tak że wszędzie muszą robić cięcia, na sport zero, jakieś programy naprawcze, spłacanie długów. Poszukaj w internecie, w mediach - to nie boli
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 07.05.2025, 20:58 · Zgłoś
Panie zależy, cytowałam, co już zostało zrobione. Skoro pan zapamiętał jedynie "tańce", to coś nie tak z kojarzeniem i pamięcią.
Odpowiedz
2
@ Do dragoness
dnia 07.05.2025, 21:50 · Zgłoś
Że co??? Wszystko należy do kompetencji burmistrza, co dotyczy miasta. Miejsca pracy przede wszystkim! Jakoś prezydent Przytocki zaprasza do Krosna kolejnych inwestorów oferując świetne warunki infrastrukturalne, zaplecze, doradztwo, i tam bezrobocie mniejsze niż w Jaśle. Jakoś nikt go nie skazał do tej pory za przekroczenie kompetencji, a nawet wręcz przeciwnie.
Odpowiedz
2
@ do do dragoness
dnia 07.05.2025, 22:33 · Zgłoś
ej chyba jak robili strefę x lat temu to mogli kupić działki i mieć ofertę dla inwestora to by szybciej przyszedł prawda ??? a nie rozdrobnione wszystko i teraz trzeba wszystkie te lata nadrabiać, teraz kupują działki żeby mieć ofertę i żeby się zainteresował inwestor więc działania na plus, krosno to zrobiło lata temu, ot cała różnica
Odpowiedz
2
@ Widzu
dnia 08.05.2025, 14:54 · Zgłoś
Hehe...Nie porównuj miasteczek Krosno, Sanok do Rzeszowa.
Odpowiedz
18
@ kiler
dnia 07.05.2025, 12:36 · Zgłoś
panie burmistrzu to wszystko udało sie samemu panu zrobic o czym jest w artykule? po co rada miasta ?.lepiej pieniadze za nich co sie płaci spozytkowac na jakis skwer albo potańcówke.
Odpowiedz
22
@ Trubadur
dnia 07.05.2025, 12:35 · Zgłoś
Moim zdaniem Jastrząb nie zmienił wiele po Brodaczu … miały być zmiany w Jaśle i nic…
Odpowiedz
-15
@ dragoness
dnia 07.05.2025, 14:26 · Zgłoś
To może wyjdź z domu?
Odpowiedz
-18
@ ja
dnia 07.05.2025, 15:52 · Zgłoś
Brawo dragoness.
Odpowiedz
-5
@ Mosiek
dnia 07.05.2025, 12:33 · Zgłoś
Przejrzysty zyciorys dla Trzaskowskiego ??? Być pochodzenia żydowskiego !!
Odpowiedz
9
@ Do Mosiek
dnia 07.05.2025, 12:43 · Zgłoś
A Braun to polskie nazwisko?
Odpowiedz
-13
@ dragoness
dnia 07.05.2025, 14:26 · Zgłoś
A Fritz to polskie nazwisko?
Odpowiedz
5
@ Anonim27688
dnia 07.05.2025, 14:51 · Zgłoś
A Kijak? Jak było wcześniej Ukruk czy Katz?
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 08.05.2025, 08:17 · Zgłoś
Przyjdź, przedstaw się i zapytaj, to ci odpowiem.
Odpowiedz
1
@ IPN turbo
dnia 08.05.2025, 19:00 · Zgłoś
Tam w IPN to pewnie grube teczki są na dragonelle i jej familię.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 08.05.2025, 20:28 · Zgłoś
Pojedź, przedstaw się i sprawdź.
Odpowiedz
33
@ Mati
dnia 07.05.2025, 12:32 · Zgłoś
Pani burmistrz nikogo nie zwolniła ani nie powołała zastępcy... A ile osób zatrudniła w urzędzie? Ile to więcej kosztuje mieszkańców? Proszę o informację
Odpowiedz
-13
@ Lol
dnia 07.05.2025, 16:46 · Zgłoś
Bo działa bez zastępcy, więc z pieniędzy zastępcy zatrudniła osobę, proste i logiczne woli pracować sama a dac komuś konkretnemu pracę, proste i logiczne. Zanim coś anonimie napiszesz to wypluj jad i zacznij myśleć i czytać ze zrozumieniem . Pozdrawiam miłego dnia
Odpowiedz
7
@ Mati
dnia 07.05.2025, 19:27 · Zgłoś
Zatrudniła "osobę" czy kilka(naście) osób? Właśnie o to pytam
Odpowiedz
8
@ Tak mati
dnia 07.05.2025, 23:18 · Zgłoś
Warto zwrócić sie z informacją publiczną, może poza 10 osób a to mało... więcej
Odpowiedz
12
@ Waraz
dnia 07.05.2025, 12:23 · Zgłoś
Kiedy oddłużą szpital powiatowy w mieście Jasło? - i wsadzą za kratki winnych zadłużenia?
Odpowiedz
34
@ xD
dnia 07.05.2025, 12:27 · Zgłoś
Szpital Powiatowy zgodnie z nazwą jest w rękach powiatu, a nie miasta.
Odpowiedz
28
@ Anonim63763
dnia 07.05.2025, 12:27 · Zgłoś
Pytanie do Starosty kieruj. Szpital jest powiatowy a nie miejski ani gminny
Odpowiedz
13
@ Apka
dnia 07.05.2025, 12:31 · Zgłoś
Apka, sptrkania i relacje.
Tylko tyle po roku trwania na stołku.
W tym tempie to nie tylko rok za mało ale i dwóch kadencji aby przynajmniej wysuszyć
ruinę po PKP.
Odpowiedz
-8
@ do Apka
dnia 07.05.2025, 12:40 · Zgłoś
...remonty kilkunastu dróg osiedlowych, wymiana oświetlenia, działki pod inwestycje w strefie i sporo inwestycji w trakcie projektowania lub uzyskiwania pozwolenia na budowę (np właśnie dworzec PKP). Szczegóły Kostrząb wczoraj zamieścił. Nie manipuluj
Odpowiedz
0
@ QQrQ
dnia 07.05.2025, 13:48 · Zgłoś
Szpital, panie Waraz, jest pod kierownictwem starostwa, więc swoje pretensje proszę kierować na biurko pana starosty i do jasielskiego kierownictwa pis...które swoim zarządzaniem doprowadziło do takiego stanu rzeczy.
Jeżeli chodzi o działania burmistrza, to jest ok. Malkontenci zawsze będą niezadowoleni...no, ale cóż poradzić, taki urok jasełka.
Odpowiedz
4
@ [...]
dnia 07.05.2025, 18:08 · Zgłoś
Dlaczego krytyka wywołuje tak silne emocje? Przecież prawdziwa [...] krytyk się nie boi.
Ponadto krytyka i wymagania należą się władzy jak psu kość.
Czasy, gdy tylko chwalono już minęły.
Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie.
Odpowiedz
5
@ do [...]
dnia 07.05.2025, 19:33 · Zgłoś
Krytyka jest potrzebna.
Ale poza krytyką jest jeszcze oparte na kłamstwach i półprawdach krytykanctwo i zwykły [...] - najczęściej uprawiany przez paru frustratów którzy w ten sposób obchodzą rocznicę przerżniecia wyborów
Odpowiedz
7
@ jaslanin
dnia 07.05.2025, 12:22 · Zgłoś
Wielka porażka !!! Jaslo nadal umiera ...
Odpowiedz
-4
@ Anonim61727
dnia 07.05.2025, 12:38 · Zgłoś
Ta umiera od 30 lat i umrzeć nie może.Co za bzdury
Odpowiedz
0
@ Z boku
dnia 07.05.2025, 12:39 · Zgłoś
I wcale się nie dziwię. Miasto wiecznie niezadowolonych [...], mentalnych sovietikusów, [...] pisowskim jadem na wszystko i wszystkich.
Odpowiedz
-3
@ na szczęscie nie Jasło
dnia 07.05.2025, 20:52 · Zgłoś
a grupka frustratów wypisujących komentarze podobne wszyscy uciekli a nowe domy samochody bloki komuś budują więc coś w tej teorii się nie zgadza.
Odpowiedz
3
@ shq
dnia 09.05.2025, 02:10 · Zgłoś
Jasło niestety umarło już dawno, teraz można tylko naklejać plasterki na ranę po toporze.
25 lat temu to jeszcze coś tu się działo, teraz polecam wszystkim młodym uciekać, bo nawet ze złotym burmistrzem i budżetem bez dna niewiele da się tu zdziałać. Żeby było dobrze trzebaby latami budować infrastrukturę i zakłady. Bo poza Nowym Stylem wszystko się tu rozpada. Rafineria, Gamrat, Huta szkła...
Jedyne co on może zrobić za te ochłapy, które zostaną z budżetu, wymienić nam latarnie, przylepić łatki na drodze, i zorganizować dni Jasła.
Chciałby więcej, ale miasto niestety nie ma kasy.
Ale - miasto to jeszcze nic - bo prawdziwie kasy to nie ma Starostwo. Tylko tym to akurat życzę jej jak najmniej, bo i tak wszystko [...] .
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.