Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Międzynarodowy sukces jasielskich siatkarek!

9

Bardzo duży sukces, zajmując 3 miejsce, zanotował zespół siatkarek UKS “MOSiR” Jasło na międzynarodowym turnieju 16thEötvös Cup rozgrywanym w dniach 16-19 sierpień 2012 w Debreczynie (Węgry).

Nadmienić należy, że w tym mocno i licznie (32 zespoły z 11 państw takich jak: Kazachstan, Tunezja, Kosowo, Finlandia, Serbia, Rumunia, Węgry, Słowacja, Grecja, Armenia i Polska) obsadzonym turnieju w roczniku 1992 i młodsze, nasz klub reprezentowały dziewczęta z roczników 1994-1997.

W grupie eliminacyjnej rozgrywanej w miejscowości Balmazújváros, nasz zespół zajął I miejsce, wygrał wszystkie 3 mecze pokonując kolejno zespoły: Jyväskylä (Finlandia) 2:0 (25:11, 25:6), Veres Péter Gimnázium SS Balmazújváros  (Wegry) 2:0 (25:6, 25:5), Eötvös DSE "A" Debrecen (Wegry) 2:0 (25:6, 25:8).

W 1/8 finału nasze dziewczęta pokonały Kalocsai SE (Wegry) 2:0 (25:15, 265:18), a w meczu 1/4 finału KRS Ekstrim Gorlice (Polska) 2:0 (25:11, 25:17).

W niedzielny meczu półfinałowym po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku nasz zespół przegrał z zespołem ŽOK Ruma "A" (Serbia) 0:2 (18:25, 22:25).

W meczu o 3 miejsce z jednym z faworytów tego turnieju, Reprezentacją Kosowa, nasze dziewczęta wygrały 2:0 (25:18, 25:14).

Dobra gra drużyny UKS „MOSiR” Jasło zaowocowała także wyróżnieniami indywidualnymi, które to otrzymały: Gabriela Macek i Marta Cichoń.

Oprócz wrażeń sportowych, nasz zespół nawiązał kontakty z nowymi drużynami, które bardzo zainteresowane są udziałem w turnieju organizowanym w Jaśle.

UKS „MOSiR” Jasło:

Gabriela Macek, Karolina Mitoraj, Sara Michalec, Marta Cichoń (kapitan), Żaneta Wypasek, Monika, Zuzanna Midura, Anna Warchoł, Karolina Jurusik, Justyna Kosiba, Magdalena Michalska, Angelika Osiewalska (libero).

Trener: Leszek Wierzgacz

Kierownik zespołu: Marek Bajorek 

http://eotvoscup.fw.hu/lebony.htm

Reklama

Komentarze: 9

Dodaj komentarz Widok:
2
@ kibic
dnia 23.08.2012, 00:46 · Zgłoś
gratulacje!
Odpowiedz
6
@ obiektywna
dnia 22.08.2012, 10:02 · Zgłoś
Dwa kluby siatkarskie (kobiety, mężczyźni) dostały z miasta 150.000 zł. Mają dziesięć grup wiekowych , w tym dwie trzecioligowe. Dlatego lepiej nie dyskutować o wojenkach, tylko przyjrzeć się bliżej problemowi i docenić inne dyscypliny, a nie dzielić po presją kibiców, którzy maja klapy na oczach, widząc jedynie piłkę nożną.
Odpowiedz
5
@ Gratuluję
dnia 22.08.2012, 07:45 · Zgłoś
UKS MOSIR-Ekstrim 2:0 Na rewanż długo nie czekałem :) Brawo
Odpowiedz
4
@ do dragoness
dnia 21.08.2012, 21:45 · Zgłoś
Dotacja UM Jasło na piłkę siatkową dziewcząt w 2012 roku to około 75.000 zł (III liga seniorek, kadetki, młodziczki i 2 grupy naborowe). Podobnie MKS MOSR (siatkówka chłopców). Godzina wynajęcia hali (MOSiR ~ 50zł/h, Gimn.1 ~ 30zł/h) + transport na mecze (~2,2 zł/km) to rocznie około 80.000 zł. A gdzie trenerzy?, sprzęt?, obozy?, turnieje?, opieka medyczna?, sędziowie? itd?
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 22.08.2012, 09:49 · Zgłoś
No i o tym właśnie mówię. Po prostu granda!
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 21.08.2012, 18:26 · Zgłoś
A kto ocenia? Chyba ci, co przyznają dotacje właśnie, bo skądinąd wiem, że na siatkówkę dziewcząt zawsze brakowało funduszy.
Odpowiedz
1
@ ja
dnia 21.08.2012, 17:43 · Zgłoś
Czy warto prowadzić wojnę sportową? Czy można oceniać, która dyscyplina jest gorsza, a która lepsza? Ja jestem za sportem ogólnopojętym bo sport to zdrowie i rozwój młodzieży oraz promocja dla miasta w każdym aspekcie.
Odpowiedz
9
@ Asiaq
dnia 21.08.2012, 11:01 · Zgłoś
Brawo dziewczyny ! Pokazujecie ,że w Jaśle istnieje coś więcej niż piłka nożna, na którą idą kolosalne pieniądze , a wyników brak.
Jaślanie są z was dumni!
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 21.08.2012, 09:35 · Zgłoś
Ciekawe jakie dotacje otrzymuje UKS MOSiR Jasło. Bo o 200 tysiącach może raczej pomarzyć...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.