Międzynarodowy sukces jasielskich siatkarek!
Bardzo duży sukces, zajmując 3 miejsce, zanotował zespół siatkarek UKS “MOSiR” Jasło na międzynarodowym turnieju 16thEötvös Cup rozgrywanym w dniach 16-19 sierpień 2012 w Debreczynie (Węgry).

Nadmienić należy, że w tym mocno i licznie (32 zespoły z 11 państw takich jak: Kazachstan, Tunezja, Kosowo, Finlandia, Serbia, Rumunia, Węgry, Słowacja, Grecja, Armenia i Polska) obsadzonym turnieju w roczniku 1992 i młodsze, nasz klub reprezentowały dziewczęta z roczników 1994-1997.

W grupie eliminacyjnej rozgrywanej w miejscowości Balmazújváros, nasz zespół zajął I miejsce, wygrał wszystkie 3 mecze pokonując kolejno zespoły: Jyväskylä (Finlandia) 2:0 (25:11, 25:6), Veres Péter Gimnázium SS Balmazújváros (Wegry) 2:0 (25:6, 25:5), Eötvös DSE "A" Debrecen (Wegry) 2:0 (25:6, 25:8).

W 1/8 finału nasze dziewczęta pokonały Kalocsai SE (Wegry) 2:0 (25:15, 265:18), a w meczu 1/4 finału KRS Ekstrim Gorlice (Polska) 2:0 (25:11, 25:17).

W niedzielny meczu półfinałowym po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku nasz zespół przegrał z zespołem ŽOK Ruma "A" (Serbia) 0:2 (18:25, 22:25).

W meczu o 3 miejsce z jednym z faworytów tego turnieju, Reprezentacją Kosowa, nasze dziewczęta wygrały 2:0 (25:18, 25:14).

Dobra gra drużyny UKS „MOSiR” Jasło zaowocowała także wyróżnieniami indywidualnymi, które to otrzymały: Gabriela Macek i Marta Cichoń.
Oprócz wrażeń sportowych, nasz zespół nawiązał kontakty z nowymi drużynami, które bardzo zainteresowane są udziałem w turnieju organizowanym w Jaśle.

UKS „MOSiR” Jasło:
Gabriela Macek, Karolina Mitoraj, Sara Michalec, Marta Cichoń (kapitan), Żaneta Wypasek, Monika, Zuzanna Midura, Anna Warchoł, Karolina Jurusik, Justyna Kosiba, Magdalena Michalska, Angelika Osiewalska (libero).
Trener: Leszek Wierzgacz
Kierownik zespołu: Marek Bajorek
