Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Moje spotkanie z przyrodą

0

W ramach wakacyjnych spotkań z biblioteką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach , 10 sierpnia br. odbył się konkurs fotograficzny pt.  "Moje spotkania z przyrodą", który został skierowany  do dzieci i młodzieży z gminy Jasło. Uczestnicy, zainspirowani tematem konkursu, wyruszyli w teren na poszukiwanie ciekawych zjawisk przyrodniczych.


Efektem tych obserwacji  są wspaniałe  fotografie, na których  możemy podziwiać  świat roślin i zwierząt.  Młodzi amatorzy w twórczy sposób  mogli pokazać  jak postrzegają świat przyrody w otaczającym nas środowisku. Dla każdego z uczestników oznaczał on  zupełnie coś innego. Pierwsze skojarzenie uwidocznione w fotografiach przedstawia przyrodę jako wartość - symbol - żywioł - zieleń drzew i roślin, świat zwierząt - mieszkańców pól i łąk. Natura została również przedstawiona jako dobro codziennego użytku, żywicielka- zboża, jarzyny, owoce oraz czas  relaksu i  wypoczynku - boiska sportowe, rzeka i las.

Jednym z celów konkursu fotograficznego  było upowszechnianie i popularyzacja amatorskiej fotografii jako dziedziny sztuki połączonej z literaturą. Na konkurs wpłynęło 40 fotografii.  Jury  przyznało nagrody książkowe dla sześciu uczestników. Są to: P. Jezior, J. Siara, M. Macek, K. Gajda, W. Palar, M. Bek. Nagrodzone i wyróżnione fotografie można obejrzeć na wystawie w GBP.

Podczas spotkania odbyło się także głośne czytanie połączone z dyskusją nad książką  "Baśnie z dalekich wysp i lądów" autorstwa W. Markowska i A. Milska z kolekcji "Cała Polska czyta dzieciom".
         
Za ufundowanie nagród konkursowych serdecznie dziękujemy sołtysowi i radnemu wsi Szebnie.



S. Ablewicz, GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.