Strona główna

MRJ zaprasza na wystawę "Podkarpacki wrzesień 1939"

10
Napisany dnia: 16.07.2019, 14:00 , Tagi: Brak

Muzeum Regionalne w Jaśle i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zapraszają na wystawę „Podkarpacki wrzesień 1939”. Jej autorami są Piotr Chmielowiec i dr Marcin Krzanicki.

Ekspozycja przedstawia oddziały polskie, niemieckie i słowackie, które walczyły na terenie Polski południowo-wschodniej we wrześniu 1939 r. oraz wydarzenia tamtych dni. Prezentowane są zdjęcia i dokumenty z tego okresu, w tym z regionu jasielskiego. Wystawę można obejrzeć do 29 sierpnia 2019 r. przy glorietce w parku miejskim w Jaśle.

MRJ

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ zostało (1)
dnia 18.07.2019, 10:28
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ nnmn
dnia 19.07.2019, 22:55
Ocena
komentarza:
0
Do 14 września było po wszytstkim
@ Kudlaty
dnia 22.07.2019, 11:21
Ocena
komentarza:
-2
Dobrze znasz historie widzę..
@ kim
dnia 22.07.2019, 13:34
Ocena
komentarza:
5
Z pewnością lepiej od ciebie. 14 września Niemcy przełamali linię Wisły, Narwi, Sanu dotarli do Bugu, Warszawa i Lwów oblężone, lotnictwo polskie nie istnieje, wszystkie ważniejsze ośrodki przemysłowe w rękach niemieckich, główne siły polskie odcięte na północ od Łodzi, niemieckie kolumny pancerne dotarły już do Borysławia, gdyby nie to, że cofnęli się przed sowietami to pewnie odcięliby rządowi drogę ucieczki do Rumunii.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 21.07.2019, 22:41
Ocena
komentarza:
-7
Jakie są tego koszty i czy nie lepiej byłoby zrobić to w necie i nie ograniczać tego ramami czasowymi... kto na tym zarobił...???
@ chyba
dnia 22.07.2019, 10:24
Ocena
komentarza:
-3
Ptaki mają uciechę bo tłumów na pewno nie będzie:-)
@ stasienek
dnia 23.07.2019, 12:44
Ocena
komentarza:
5
świetny pomysł zdjęcia rewelacja
A kogo nie interesuje to trudo
@ Obiektywny
dnia 23.07.2019, 23:07
Ocena
komentarza:
-2
Nie ma co świętować. Tak samo jak i rocznicę wybuchu
Powstania Warszawskiego
@ kim
dnia 24.07.2019, 11:42
Ocena
komentarza:
-1
Dokładnie, powinno się upuścić flagi państwowe do połowy masztu.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105