Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

"MYSTIC INDIA" – Koncert Michała Rudasia z zespołem

11

Jasielski Dom Kultury zaprasza do Muzycznego Bunkra na koncert mistycznych utworów pochodzących z Indii i Pakistanu. Specjalizujący się od wielu lat w tej muzyce Michał Rudaś z zespołem zagrają energetyczne sufickie qawwali, klasyczną ragę indyjską, starożytne mantry, miłosne ghazale. Muzycy wystąpią 28 lutego br. o godz. 18.00 w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie lub online.

Zespół, w skład którego wchodzą: Michał Rudaś (wokal, harmonium), Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar, dilruba, buzuki) oraz Piotr Malec (tabla, holak) zagrał do tej pory kilkadziesiąt koncertów: w domach kultury, szkołach jogi, klubokawiarniach, na dużych scenach plenerowych oraz podczas oficjalnych świąt indyjskich, których gośćmi byli ambasadorzy Indii i Bangladeszu. 

Koncert "Mystic India" to nie tylko przybliżenie mistycznej kultury Indii i Pakistanu, ale również energetyczna dawka oczyszczającej serce i umysł muzyki.

***

Michał Rudaś, wokalista znany szerokiej publiczności m.in.  z programów: „Jaka to melodia”, „Taniec z gwiazdami” (wokalista Orkiestry Adama Sztaby i Tomka Szymusia), The Voice of Poland (ćwierćfinalista 4 edycji), „Twoja twarz brzmi znajomo” (finalista 6 edycji). W 2018 roku brał udział w indyjskim talent show "Dil Hai Hindustani 2", dochodząc do półfinału i zyskując ogromną popularność pośród indyjskiej publiczności. Zafascynowany kulturą Indii, podczas  wielu podróży do tego kraju, pobierał nauki klasycznego śpiewu indyjskiego u wykładowcy Sanskrit University of Varanasi Anupa Misry.

Rudaś ma na koncie 4 albumy, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską: solowe "Shuruvath"(2009) i "Changing"(2013) oraz „Mystic India”(2017), nagrany wraz z zespołem Healing Incantation. Michał jest też wokalistą zespołu Lelek, grającego słowiańskie etno, inspirowane prasłowiańską mitologią. Artysta był nominowany do Fryderyka i Superjedynki za pierwszy album.

Tomasz „Ragaboy” Osiecki współpracował z: Hey, Kayah, Anią Rusowicz, Michałem Rudasiem T.Love, Sorry Boys, Haliną Młynkovą, Anną Jurksztowicz, Lari Lu, Pawbeats, komponował też dla Meli Koteluk. Na stałe jako gitarzysta związany jest z zespołem ISLE OF LOVE. Gry na sitarze uczy się m.in. u Alokescha Chandry (ucznia Pandita Raviego Shankara). Ma na koncie solową producencką płytę „Golden Sitar Star” oraz 2 albumy jako Healing Incantation, z których ostatni pt. „Mystic India” nagrany razem z wokalistą Michałem Rudasiem.

Piotr Malec, multiinstrumentalista perkusyjny, specjalizujący się w grze na tabli. Gra również na takich instrumentach jak: cajon, darabuka, djembe oraz bębny obręczowe oraz na innych instrumentach indyjskich: mridangam, khanjira oraz dholak. Kształcił się u znanych polskich i indyjskich nauczycieli  m.in. Jerzego Pomianowskiego, Ghiridar Udupa, Prosenjit Poddar oraz w Indiach, Bangalore u Udaya Rajkarpoor i w Nagpur u Sandesha Popatkar. Koncertował w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Izrael, Indie, Brazylia, Kolumbia, Argentyna) z Anupem Mishrą, Udayem Rajkarpoorem, Ananditą Basu, Amitem Chakraborty, Michałem Czachowskim, Marią Pomianowską. Gościnnie wziął udział w nagraniu płyty "Indian Impressions" Amit LChakraborty & Lucyan.

(JDK)

Napisany dnia: 21.02.2020, 09:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 21.02.2020, 11:51
Ocena
komentarza:
0
Za darmo się tych jęków nie da słuchać . Sama muzyka ok ,ale te jęki ...masakra
@ Ixi
dnia 21.02.2020, 14:11
Ocena
komentarza:
-2
Były jęki żydowskie to teraz jęki hinduskie:-)
@ dragoness
dnia 21.02.2020, 20:07
Ocena
komentarza:
5
Dziś na TVP2 benefis Zenka Martyniuka. Będzie w sam raz.
@ root
dnia 22.02.2020, 06:55
Ocena
komentarza:
4
Ty tak zawsze? Chlop o czym innym a Ty sie chwalisz co oglądałas w tv.
@ dragoness
dnia 22.02.2020, 11:54
Ocena
komentarza:
0
A ty zawsze się wcinasz między wódkę a zakąskę? Nie mam ochoty tłumaczyć, co miałam na myśli
@ .
dnia 22.02.2020, 15:10
Ocena
komentarza:
1
Ty to musisz być nieszczęśliwy, albo pusty bez głębszych wartości
@ yozef
dnia 23.02.2020, 05:27
Ocena
komentarza:
0
szewczyk wracaj do jasielskiego domu kultury ,,,i pomoz kolezance w repertuarze ,,bo obecny jest tylko dla mnie ,,,[zydowska indyjska tajska tatatarska i piekna grecka ] mlodzi sie z tego smieja ,, 70 plus jest zadowolony ,,,ale my juz to raczej zdrowas mario ///
@ P.
dnia 24.02.2020, 11:32
Ocena
komentarza:
3
Tutaj potrzebna jest osoba znająca się na kulturze i mają doświadczenie w obcowaniu z nią. Obecna dyrekcja jest OK, ale już za parę lat czeka ją emerytura. Tutaj nie potrzeba już Szewczyka, ale osoby dynamicznej w sile wieku z wiedzą i wizją kultury. Czyli jakieś 40+ i będzie dobrze.
@ Jak
dnia 24.02.2020, 13:10
Ocena
komentarza:
10
Emerytura nie za parę lat tylko w tym roku, poza tym jest tam od 20 lat to chyba zrobiła już to co potrafiła. Czekamy na konkurs, burmistrz powiedział że w lipcu, czynimy zakłady?
@ yozef
dnia 26.02.2020, 04:48
Ocena
komentarza:
3
mysle ze ona bedzie pracowac do 70 ,,,kiedys byla kasprzyk tak pan rzonca bodajze ja zachwalal ,,,i co,,,klapa ,,,szewczyk podniosl poprzeczke wiecbedzie trudno ,
@ Ja
dnia 27.02.2020, 10:13
Ocena
komentarza:
0
Michał Rudaś w JDK! Brawo Wojtek Nowicki! Na pewno przyjdę.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105