Strona główna

O „wtopie”, wyborach i wizerunku – pięć pytań w sprawie prognoz dla burmistrz Kurowskiej

103
Napisany dnia: 22.02.2010, 07:51 , Tagi: Brak
„Wizerunek rzecz święta”, stwierdził TSM, odnosząc się do urzędującej burmistrz miasta Jasła. Jest to twierdzenie w najgorszym wypadku całkowicie błędne, a w najlepszym: wymagające bardzo istotnych dopowiedzeń.


Aby zrozumieć, jak skomplikowaną  sprawą jest relacja miedzy wizerunkiem a wynikami wyborów, wystarczy zadać sobie pięć prostych i bezstronnych pytań. Bezstronnych w tym sensie, iż nie kierują one ani w stronę głosu „za” ani „przeciw” pani burmistrz.

Zacznijmy od takiej oto sprawy. Zagadnienie wizerunku robi karierę na szczeblu polityki lokalnej, jako przekalkowane z polityki centralnej. Zapytajmy więc:   

1. Czy przeniesienie wagi wizerunku z poziomu krajowego na lokalny jest uprawnione?

Odpowiedź brzmi: nie do końca. Mówiąc krótko: premiera trudniej sprawdzić niż burmistrza, dlatego premierowi łatwiej pracować nad wyborcami za pomocą  wizerunku, niż burmistrzowi.  Nie znaczy to, że wizerunek nie ma znaczenia na poziomie lokalnym. Nie należy jednak zbyt łatwo wierzyć, że jeśli prezydent musi zatrudniać sztab PR-owców, to wójt także. Temu ostatniemu jest bowiem łatwiej oddziaływać – po prostu – faktami, a nie wizerunkiem.

Po pierwsze, nie dajmy się zatem zwieść potędze wizerunku, gdy wszystko dzieje się „po sąsiedzku” (a nie tylko w telewizji). I spytajmy naiwnie:

2. Czy pani burmistrz musi przegrać mając zły wizerunek?


Na pozór wydaje się oczywiste, że zły wizerunek uniemożliwia lub bardzo utrudnia polityczne zwycięstwo. Spójrzmy jednak na Prawo i Sprawiedliwość przed wygranymi przez tę partię wyborami parlamentarnymi. Powiedzmy delikatnie, że wizerunek tej partii był daleki od ideałów prezentowanych w książeczkach do marketingu politycznego. A jednak, jako się rzekło, PiS wygrał.

 Jeśli zatem PiS mógł wygrać wybory parlamentarne przy jego ówczesnym wizerunku, to kilka „wtop” urzędującej burmistrz również może nie wystarczyć do tego, aby uniemożliwić jej reelekcję. Aby lepiej pojąć przyczyny tego faktu zapytajmy:

3. Czy wizerunek pani burmistrz jest zły?

PiS jest szorstki, PiS ma za krótkie nogawki, PiS nie lubi mediów, PiS jest agresywny, PiS jest arogancki – tak to jakoś przynajmniej przedstawiano. „To straszne, tacy ludzie nie mogą rządzić!” – myślało wielu. Mylili się jednak sądząc, iż jest to odczucie powszechne. Nie dla wszystkich bowiem musi to być wizerunek politycznie dyskwalifikujący: krótkie nogawki mogą być czymś mało ważnym; zachowania postrzegane jako aroganckie i agresywne mogą stanowić dowód godnej pochwały determinacji;  niechęć do mediów może zaś być nawet cnotą.

Kto myśli, że jego oburzanie się  na burmistrz Kurowską za „wtopy” jest powszechne, może się mylić . Można by jednak sądzić, iż grupa, której istnienie odnotowałem wyżej stanowi ilościowy margines. Dociekajmy więc dalej:  

4. Jaki jest rozkład ocen?


Okaże się, że wcale nie jest łatwo to określić. Internet jest pełen nieprzychylnych pani burmistrz komentarzy. Po co jednak jej zwolennicy mieliby udzielać się w Internecie, skoro ta, póki co, rządzi? Jest całkowicie naturalne, że zadowoleni gadają mniej niż niezadowoleni, przy urnie jednak nikt nie będzie pytał o ilość wpisów na forach. Milczący będą mieć takie same głosy jak dyskutanci.

Rozkład głosów w dyskusji nie oddaje zatem wiernie rozkładu ocen. Na tym jednak nie koniec, zastanówmy się bowiem:  

5. Jak mają się opinie przedwyborcze do decyzji przy urnie?


Sądzę, iż dzisiejsi krytycy pani burmistrz mogą zamienić się w jej jutrzejszych wyborców dużo łatwiej niż sami podejrzewają. Dziś porównujemy bowiem polityków z ideałem jaki powinni stanowić. Przy urnie zaś będziemy porównywać ich ze sobą nawzajem. Były już w tym kraju wybory prezydenckie, w których ludzie oddawali swoje głosy całkowicie wbrew uprzednio wyrażanym przekonaniom – choćby po to, aby nie wygrał „ten drugi”. A „zagrożenie tym drugim”, to tylko jeden z czynników, które mogą sprawić, że krytyka (nieważne: słuszna czy nie) dokonywana „w próżni”, może okazać się nieistotna w świetle realnych decyzji w dniu wyborów.

Gadanie przy kawie rok przed wyborami jest czymś innym niż stawianie krzyżyków na karcie do głosowania.  

Pointa

Zbierzmy powyższe uwagi. Po pierwsze, wizerunek nie jest, na poziomie lokalnym, tak ważny jak by się  to mogło wydawać. Po drugie, wcale nie jest powiedziane, że zły, czyimś zdaniem, wizerunek gwarantuje porażkę. Jest tak dlatego, bo (po trzecie) ludzie oceniają postawy i działania polityczne w bardzo różnorodny i złożony sposób. Ponadto, po czwarte, wcale nie jest łatwo określić jak owe oceny się rozkładają. Po piąte zaś, dzisiejsza krytyka wcale nie musi oznaczać jutrzejszego głosu „przeciw”.

Najlepszą pointę do problemu biadania nad wizerunkiem dopisał sobie zresztą sam TSM, wprowadzając do dyskusji case Biedronki – ulubiony przykład etyków przedsiębiorczości. Tak: „Biedronka jest synonimem niewolniczej pracy” jak napisał Autor. I ma się świetnie.

Z tragicznym wizerunkiem.


Kamil Sokolowski
sokolowski@jaslo4u.pl


Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ agat25
dnia 22.02.2010, 08:11
Ocena
komentarza:
1
JEST TO NAJGORSZY W HISTORII TEGO MIASTA BURMISTRZ !!!! tak uważa zdecydowana większość internautów,wystarczy poczytaĆ . Kurowska ,wiem że czytasz te komentarze i szlak cię kobieto trafia że jesteś pani tak bardzo nie lubiana ,ale jak się z wszystkimi wojuje i nie dotrzymuje obietnic wyborczych to czeka człeka katapulta na wiochę ewentualnie na szefową kółka gospodyń wiejskich. Z takim narcyzmem , butą i obłudą mozna ciemnotę wciskać . Wieżę głęboko że Jaślanie nie dadzą się omamić drugi raz takiego wieloletniego szkodnika wysadzą z hukiem z Magistratu,a stracone lata nieudolnych i kłótliwych rządów Kurowskiej zacznie mądrze naprawiać jej kolejny następca.Wszystkim udanego tygodnia życzę ,a Kurowskiej życzę kolejnej wtopy która wisi już na włosku - poczekamy :)
@ PR-owiec i baranów
dnia 22.02.2010, 08:46
Ocena
komentarza:
2
Czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat autora tego tekstu? Coś czuje pod skórą iż j4u traci "pazur". I tak jak jak inne media czyli niebieska TV i gazeta eskimosów - zaczyna tworzyć materiały na polityczne zamówienie. Oj nieładnie !!!
@ jaa
dnia 22.02.2010, 09:22
Ocena
komentarza:
1
***** Nigdy nie chodze do wyborów ale teraz pojde i zagłosuję na każdego innego kandydata byle nie na panią MARIĘ Z DĄBRÓWKI ***
@ pseudowyborca
dnia 22.02.2010, 10:08
Ocena
komentarza:
1
troche racji w tym jest np..to co internauci poczytali za skandal np pielgrzymka w oczach moherkow moze byc czynem bohaterskim:) ale i tak uwazam ze Maria juz sie z nami pozegna:)
@ ms
dnia 22.02.2010, 10:37
Ocena
komentarza:
1
Jeśli oceniać świat patrząc przez pryzmat internautów, to nasze społeczeństwo składa się w większej części z niewychowanych, dyslektycznych, wulgarnych małolatów. Rzeczywistość jest jednak inna. Powyższe stanowi margines. Opieranie przekonań na opinii internautów nigdy nie było reprezentatywne droga agat25.
@ Laura Diaz
dnia 22.02.2010, 11:01
Ocena
komentarza:
1
Gorzej będzie jak antypatia do M.K. skończy się tylko i wyłącznie na wpisach w necie... Trzeba jeszcze IŚĆ I ZAGŁOSOWAĆ:) To miasto chce nas pogrzebać za życia, już i tak cała Polska się z nas śmieje, pokażmy że nie jesteśmy tylko i wyłącznie ostoją moheryzmu i ciemnoty!!!!
@ ktos
dnia 22.02.2010, 11:28
Ocena
komentarza:
-1
Burmistrzem Jasła tylko Pani Kurowska.
@ Co to jest PR???
dnia 22.02.2010, 11:41
Ocena
komentarza:
0
Panie Kamilu: 6. Nie ma tak złego wizerunku, którego nie można by poprawić!!! To prawda, public relations na poziomie lokalnym "leżą i kwiczą" bo ich zalety są niedoceniane. Ale Pani Burmistrz doskonale zdaje sobie sprawę, że specjalista do spraw budowy pozytywnego wizerunku z prawdziwego zdarzenia by się jej przydał i to od zaraz!!! Z całym szacunkiem dla Biura Obsługi Medialnej Urzędu Miasta w Jaśle- ludzie nie mają zielonego pojęcia co to jest PR!!! Czas pokaże, czy z BOM w obecnym kształcie burmistrz doczeka reelekacji. Śmiem twierdzić, że to może być bardzo trudne...
@ do ks
dnia 22.02.2010, 11:50
Ocena
komentarza:
1
aha i czemu Panu brakło odwagi, żeby podpisać się pod felietonem, do którego zresztą wielokrotnie się Pan tutaj odwołuje, całym imieniem i nazwiskiem tylko T(o)S(okołowski)(ka)M(il)??? czyżby brak odwagi i lęk przed gniewem Pani Burmistrz??? Chyba tak.
@ Jest taki jeden
dnia 22.02.2010, 12:21
Ocena
komentarza:
2
kandydat na burmistrza który:uzdrawia ludzi siłą woli, karmi biednych,sam wybuduje fabrykę w której zatrudni każdego jaślanina i da mu na wypłatę tyle ile będzie ktoś chciał, a ci którym się nie chce pracować będą dostawać od niego po 2 tysiące zasiłku,on skróci kolejki do lekarzy i zlikwiduje wszystkie choroby, zamieni brzydką żonę w ładną, grubego męża w George`a Clooney`a, wybuduje drogi nawet tam gdzie nie potrzeba i stadion na 100 tyś miejsc i sprawi że GKS Katowice zagra w ekstraklasie.?????
Czy ktoś z Jaślan zagłosuje na niego....???
@ bisan
dnia 22.02.2010, 13:04
Ocena
komentarza:
2
Kilka lat temu i ja wszedłem do polityki. Pierwsze moje zaskoczenie, jakie pojawiło się po wyborach, to /dzień po wyborach zaczynasz kampanię do następnych wyborów/. Myślałem wówczas, że to chyba jakaś pomyłka, że to żart. Myślałem, że moje działania mają doprowadzić do lepszego, spokojniejszego i w lepszych warunkach życia mieszkańców, moich wyborców. Dziś widzę jaki byłem naiwny.
Drugie zaskoczenie, to stwierdzenie, że podczas spotkań z mieszkańcami, wyborcami tylko kilka procent, poniżej dziesięciu, tego co mówię, jaki mam program działania, zostaje w ich umysłach. Pozostałe ponad dziewięćdziesiąt procent uwagi przykuwa moje zachowanie, uśmiechnięta twarz, sposób mówienia, mowa ciała, gestykulacja, ładny, schludny, lecz nie za bogaty ubiór, i treści, które niekoniecznie są zgodne z moimi przekonaniami, lecz są zgodne z tym co mieszkańcy, przyszli wyborcy chcą usłyszeć.
Odszedłem od polityki, ponieważ taki styl bycia i życia nie licuje z moimi przekonaniami, wychowaniem i wyznawanymi wartościami.
Dziś jak obserwuję naszych lokalnych polityków, burmistrza, wójtów, parlamentarzystów, widzę, że moja postawa jest jakby nie z tej rzeczywistości.
Każdy ma swoich PR-owców, którzy mu doradzają na jakie spotkanie iść, na jakie nie, co powiedzieć, co obiecać. Naprawdę prawie nikt nie myśli o działaniu na rzecz mieszkańców tak do końca, prawie każdy myśli dzień po wyborach o reelekcji.
Nie mogę strawić tego, że niektórzy lokalni działacze wykorzystują uczucia religijne innych, by przez to uzyskać większe szanse wyborcze dla siebie. Nie dawno jeden z kolegów, którzy zajmują się obsługą spotkań, wieców mówił mi, że w pogodną wakacyjną niedzielę ubiegłego roku, jeden z tzw. polityków był trzykrotnie u komunii świętej, podczas różnych spotkań połączonych ze mszą św. na terenie powiatu. Pytam, czy to rzeczywiście z potrzeby duszy, serca? Może po to, by wyborcy widzieli jaki on szlachetny i prawy katolik?
Niestety nasze społeczeństwo wychowane na wartościach big bradera nie potrafi rozróżnić ziarna od plew i dlatego nadal trwa ten chocholi taniec w wydaniu wszelkiej maści tzw. polityków. Pytam jak długo jeszcze?
@ xx
dnia 22.02.2010, 13:13
Ocena
komentarza:
0
CAŁKOWICIE NIE ZGADZAM SIĘ~. I Gwarantuje Panie Kamilu że Pani Kurowska w wyborach nie ma szans. Taki sposób jak Kurowska traktuje mieszkańców i nazywa ich kłamliwymi dzieciuchami bo wyrazili o niej złą opienie na forum internetowym jest karygodne. Pani K. nie potrafi przyjąć krytyki i każdego kto się ją skrytykuje chce podać do sądu. A potem w tv mówi kłamliwie i z nienawiścią "mam ich nazwiska"
Tak mogła mówić za czasów komuny ale nie teraz. Nie chcemy takiego burmistrza już nigdy więcej.
@ Cytryn Kwas
dnia 22.02.2010, 13:43
Ocena
komentarza:
0
Jaślanie nie będą głosować za ale przeciw - to znaczy wybrać mniejsze zło, problem w tym że nie ma przejrzystego kontrkandydata. Potrzebne są zmieny i lepsze zarządzanie to wszyscy wiedzą tylko KTO ma to zrobić? (PIS ma dużą zdolność wykańczania konkurencji)
@ &&&
dnia 22.02.2010, 13:51
Ocena
komentarza:
1
agat25 = święte słowa ! Najgorszy burmistrz ! MariaAwaria to koniec !
@ gbur
dnia 22.02.2010, 14:27
Ocena
komentarza:
-1
Agat25 - masz w 150 % rację.
@ Rajca
dnia 22.02.2010, 15:10
Ocena
komentarza:
2
O mój drogi przyjacielu,jak biedny jesteś tego nie wiesz bo gdybys potrafil jeden choć zly przyklad podac tej niegospodarności,zlej woli itp.pani burmistrz bylbym z toba a tak to tylko politowanie nad tobą,jedna rada dla ciebie;dr Iwaszczyszyn jeszcze przyjmuije,popros o rde,to doswiadczony lekarz.
@ Rozsądny
dnia 22.02.2010, 15:36
Ocena
komentarza:
0
"agat25" wcale nie ma racji. Za Panią Burmistrz stoją tłumy, bo takich sukcesów i normalnego życia mieszkańcy Jasła nie mieli za żadnego z dotychczasowych burmistrzów. Nie ma afer, defraudacji, jest postęp i pełna kultura. Każdy w duchu to przyzna, bo fakty widać naokoło, tylko trzeba umieć i chcieć patrzeć. Jasło się rozwija jak nigdy dotąd, w Urzędzie Miasta sprawy załatwia się normalnie - kulturalna obsługa petentów, a nie jak za poprzedniego burmistrza człowiek w urzędzie czuł się jak śmieć - siedział pod drzwiami, a urzędnicy chodzili jak święte krowy tam z i z powrotem brzęcząc szklankami, parskając śmiechem i plotkując, nie zwracając uwagi na czekających w korytarzu interesantów. Pani Burmistrz Kurowska o tym wie, czuje to ciepło płynące od dobrych i życzliwych Jej ludzi, którzy doceniają przestrzeganie prawa i sprawiedliwości w Urzędzie Miasta i pójdą masowo oddać swój głos w wyborach jesiennych na Panią Burmistrz mgr Marię Kurowską.
@ plum
dnia 22.02.2010, 16:41
Ocena
komentarza:
-2
Beznadziejna, **** **** - o jakim wizerunku tu debatować? Już się trzęsę, że wytropi moje IP, to jej ulubione zajęcie - tropić tych, którzy ośmielają się otwarcie tę tępotę krytykować, a potem snadnie uprzykrzać im życie. To byłaby katastrofa dla miasta, gdyby to dno objęło urząd po raz drugi...
@ Karol Młot
dnia 22.02.2010, 17:59
Ocena
komentarza:
0
Zgadzam się z tezą,że budowa wizerunku człowieka ubiegającego się o stanowisko(także burmistrza) jest istotnym elementem sukcesu.Do tego jest potrzebny rozgarnięty klient,pieniądze i ludzie znający się merytorycznie na ogłupaniu odbiorców wizerunku czyli istot wsadzających karty do urny w sposób bezkrytyczny i wmówiony.
Tak powstaje wizerunek władzy w Polsce -doskonały na rysunku,a do dupy w działaniu,co widzimy na co dzień po luksusie w jakim żyjemy.
Zatem lud sam sobie szkodzi.Wybiera i potem ględzi (przykład:agat25).Co do burmistrz Kurowskiej to nie uważam,że jest złym burmistrzem.Wprost przeciwnie-jest bardzo dobrym burmistrzem,skutecznie blokującym powszechne chamstwo,własnie dzięki swojej mocnej osobowości.Walczyć z niektórymi radnymi przez tak długi czas,z opluwającymi ją bez zbadania nawet racji ludżmi,a przy tym realizować wizję miasta w oparciu o dostępne środki nie każdy potrafi.Nawet małpa medialnie wykreowana.Pani Kurowska,śmiem twierdzić,jest najlepszym burmistrzem w historii Jasła.Ona jest z ludżmi,pomimo,ze oni sa przeciw niej.Robi to co obicała "Aby żyło sie lepiej"...Może pracy nie rozdaje,ale robi co jest możliwe dla budowania perspektywy jej bycia w mieście.Bywa,że czasem wpadnie w dołek, ale czy to nie jest ludzkie??? Kto pracuje ten i się myli.Kto mieli ozorem,ciągle niezadowolony jest łajzą,fajtłapą...Lepiej by pomógł miastu swoją pracą na miarę wiedzy,sił itp...Zatem kreacja wizerunku,a wizerunek w praniu to dwie różne rzeczy...Sądzę,że p. Kurowska bez problemu ma reelekcję urzędu.Bo po prostu madrzy Jaślanie dostrzegli zmiany na plus w mieście.Polityczne gierki powinne pozostać tym czym są-puste i koniunkturalne,jak
zawsze.
@ mac
dnia 22.02.2010, 18:01
Ocena
komentarza:
1
czy Tobie Agat całkowicie odbiło,czy wypływa z ciebie nienawiść.Myśle ze życie z taką osobą to udręka.Co sie tyczy pani burmistrz to napewno zostanie na drugą kadencje wybrana,tego zyczą jejPatrioci i gorący zwolennicy dobra dla jasła Tak trzymać Pani burmistrz nie przejmowac sie głupimi informacjami wielu ludzi niepoważnych i złośliwych
@ mike80
dnia 22.02.2010, 18:35
Ocena
komentarza:
1
pani kurowska najgorszym burmistrzem wszechczasów w Jaśle, nie dopuscmy zeby wygrala nastepne wybory!
@ Janek
dnia 22.02.2010, 18:37
Ocena
komentarza:
1
Bardzo słabo znasz historię,albo niewiele z niej pamietasz agat25,więc twoje krytykanctwo nie ma tu wiekszego znaczenia,ale pustka musi zawsze rzucić parę pustych słów by zaistnieć.Życzę Ci głębszej refleksji i zapełnienia tego pustosłowia sensowną treścią,ale czy Ci się uda?Wątpię,bedzie to cud!
@ PiS-man
dnia 22.02.2010, 18:49
Ocena
komentarza:
2
Agat - gdyby głupota potrafiła latać, to rzeczywiście, jak mawiał słynny doktor Strossmajer ze znanego serialu, "latałbyś nad Jasłem niczym gołębica" :D Ale skoro posiadasz wiedzę o "szkodnictwie", którego pani Maria Kurowska dokonała będąc burmistrzem tego żałosnego miasteczka, to niewątpliwie jako dobry obywatel już zdążyłeś złożyć doniesienie o przestępstwie :D Jestem przekonany, że natychmiast po przeczytaniu mojego postu podasz do publicznej wiadomości sygnaturę sprawy :D Bo przecież chcesz udowodnić wszem i wobec, że jesteś odpowiedzialnym człowiekiem a nie małym, zakompleksionym, bełkocącym smarkaczem :D
@ spox
dnia 22.02.2010, 18:54
Ocena
komentarza:
0
Wyborca nie ocenia wizerunku danej osby, składając głos do urny, lecz jego obietnice i poczynania. Pani M.K. niech powoli zapomina o reelekcji bo mażenia to mOże i ma ale grzechy obecne i przeszłe napewno ją dopadną.Burmistrz ma być dla ludzi a nie odwrotnie. ps. szkoła w Lipnicy czeka.
@ okoń
dnia 22.02.2010, 20:23
Ocena
komentarza:
0
Nie bójcie się, nie bójcie. PiS wygra i znowu będziecie biadolić. Jakby wygrał kto inny różnica byłaby taka, że nie biadolilibyście do pierwszej sesji Rady.
@ aga
dnia 22.02.2010, 20:59
Ocena
komentarza:
-1
To najgorszy w historii jaslo4u tekst!! Co za .... go pisał?? O co mu chodziło? Kogo wy zatrudniacie do pisania? Co to miało być? To się nawet czytać nie da ,nie mówiąc o tym , że się kupy nie trzyma
@ miro
dnia 22.02.2010, 21:02
Ocena
komentarza:
0
Świetny felieton Panie Kamilu :) wyczuwam tutaj rękę niezłego politologa/socjologa :)
Czyżby Pan chciał dyskretnie zmobilizować młody "antyelektorat" Pani Burmistrz? ;)
@ wyborca
dnia 22.02.2010, 21:18
Ocena
komentarza:
1
JEDYNIE PAN RADNY CZELUŚNIAK BYŁBY DOBRYM BURMISTRZEM,WALCZY O SPRAWY MIESZKAŃCÓW TAK JAK PRZYSTAŁO NA REPREZENTANTA WYBORCÓW........
@ ks
dnia 22.02.2010, 21:24
Ocena
komentarza:
0
Widać że to Ty agat25 masz problem...szkoda tylko ze publicznie to wyrażasz...
@ sad
dnia 22.02.2010, 21:25
Ocena
komentarza:
0
kicz:)
@ Zadowolony
dnia 22.02.2010, 21:55
Ocena
komentarza:
1
Jasło jest pięknym miastem, posiada swoją naturalną urodę, wynikającą z położenia i tradycji. Jest też moim zdaniem miastem zadbanym, wystarczy porównać stan dróg w Jaśle i okolicznych miastach, większych i mniejszych. To, że to mamy, jest chyba zasługą wyborców, którzy w ciągu ostatniego dwudziestolecia dokonywali trafnych wyborów. Cieszmy się z tego, co jest naszym udziałem i szanujmy ludzi, również tych na stanowiskach, a jestem pewien, że nasze miasto będzie coraz piękniejsze.
@ obserwator
dnia 22.02.2010, 22:52
Ocena
komentarza:
-1
A czy widzieliście jakie Jasło było ładne przed wojną ?? Jeżeli nie to zobaczcie tu: http://www.youtube.com/watch?v=IQcEJM2qG5w

Może warto odreagować i nie puszczac wody na młyn.
@ expert
dnia 23.02.2010, 10:51
Ocena
komentarza:
-1
W pelni popieramy Pana Kamila,który w taki sposob filozoficzno logiczny skonstruowal swoją wypowiedz.Popieram madrych ,prawdziwych ludzi w Jasle a nie krytykantów,malych karzelkow ktorym nic sie nie podoba bo sami nic nie potrafią.Z panem Czelusniakiem to dajcie sobie juz spokój.I jeszcze jedno; "mlyny sprawiedeliwosci wolno mielą zas te drugie bardzo szybko.."i stąd wlasnie mamy tyle obludy,klamstwa i nienawiści.Może by tak zatrzymać sie na chwile i zastanowić sie nad swoją postawą dlaczego jest taka wroga do blizniech.Czas Wielkiego Postu nastal!
@ agat25
dnia 23.02.2010, 11:10
Ocena
komentarza:
0
Do Rozsądny : to co napisałe(a)ś jest nierozsądne !!!,takiego steku bzdur chwalących tą butną i zarozumiałą ,,burmistrz''plującą jadem na prawo i lewo świat nie widział - kompromitacja na każdym kroku !, żeby jeszcze w samym mieście to pikuś ,a tu ,,rozsławia'',OŚMIESZA nas na całą Polskę,a nawet i Europę !!! sam Hitler by się uśmiał z takiego pajacowania. Szkoda Ci to tłumaczyć bo zapewne jesteś jakąś rodzinką lub kimś zpowinowaconym z <MK> . Ta kobieta nie nadaje się na żadne eksponowane stanowisko,sądzę że Jaślanie mieli wystarczająco dużo czasu aby to zauważyć i nie dadzą się ponownie wykołować.Maryjo,czas zrozumieć że tu i woda święcona nawet nie pomoże ,ani kręcenie spotów wyborczych na tle Małego kościółka . Nasunęło mi się takie powiedzenie,cytuję: KLĘCZY PRZED FIGURĄ A DIABŁA MA ZA SKURĄ . Świetnie pasuje i zgadnijcie do kogo. POZDRAWIAM uczestników dyskusji.
@ Ks_jaslo4u
dnia 23.02.2010, 11:11
Ocena
komentarza:
-1
@ PR-owiec i baranów - co chciałby Pan wiedzieć na mój temat? Piszę wyłącznie na zamówienie ekonomiczne, nigdy polityczne : ).
@ Ks_jaslo4u
dnia 23.02.2010, 11:12
Ocena
komentarza:
0
@ Co to jest PR??? - nigdzie nie napisałem, że będzie to łatwe.
@ Ks_jaslo4u
dnia 23.02.2010, 11:14
Ocena
komentarza:
0
@ do ks - traktuję Pana/Pani wypowiedź jako żart: "rozszyfrowanie" TSM - świetne! : )
@ Ks_jaslo4u
dnia 23.02.2010, 11:15
Ocena
komentarza:
0
@xx - nigdzie nie napisałem, że pani Burmistrz wygra wybory. Zwracam tylko uwagę, że "to" nie jest takie proste jak się wydaje autorowi TSM.
@ Ks_jaslo4u
dnia 23.02.2010, 11:18
Ocena
komentarza:
0
@aga - to pisałem ja! Jarząbek Wacław.
@ Ks_jaslo4u
dnia 23.02.2010, 11:21
Ocena
komentarza:
0
@miro - b. dziękuję za dobre słowo. A jednak: nie jestem politologiem ani socjologiem i żadnego (anty)elektoratu nie chcę mobilizować : ). Pozdrawiam!
@ mika
dnia 23.02.2010, 11:56
Ocena
komentarza:
1
Jak każdy pani burmistr robi błedy ale obserwójąc politykę da się zauważyć gorączkę u sympatyków PO SZUKAJĄC POOOOPARCIA dzieci a najlepiej wybory przeprowadzić w nocy wtedy mocher śpi wnioski wyciągcie sami słowa uznania dla Pani Burmistrz
@ zosia
dnia 23.02.2010, 11:59
Ocena
komentarza:
1
Bingo-pismaaaaaaan to kurowska,ale jaja
@ Zosia
dnia 23.02.2010, 12:03
Ocena
komentarza:
1
Popatrzcie na pierwsze zdjęcie:"wesoło mam w głowie i fiołki w niej kwitną";),a może "teatr mój widzę ogromny.....":):):):)
@ Ronin
dnia 23.02.2010, 12:37
Ocena
komentarza:
1
PiS-man - ty aż tak jeteś doświadczony tmi lotami że azutopsii wiesz że da się tak latać?
@ Hmm...
dnia 23.02.2010, 14:11
Ocena
komentarza:
0
Pomijając meritum felietonu i dyskusji, nie sposób nie zauważyć, że większość sadzi takie byki stylistyczne i ORTOGRAFICZNE, że aż zęby bolą. Gdzie chodziliście do szkoły!? Kto, i za co dawał wam świadectwa!?
@ Bezstronny
dnia 23.02.2010, 15:01
Ocena
komentarza:
0
DO agat25: Rozsądny ma rację, to co piszę jest najprawdziwszą prawdą. To ty plujesz jadem, bo nie przyjmujesz do wiadomości rzeczywistości, żyjesz w innym świecie to co wszyscy nazywają białym ty nazywasz czarnym - OPAMIĘTANIA.
@ PiS-man
dnia 23.02.2010, 16:59
Ocena
komentarza:
1
Agat - gdzie ta sygnatura? :D
@ Jan
dnia 23.02.2010, 17:16
Ocena
komentarza:
1
Wiecie, nie jestem osobiscie za zadna opcją polityczną, ale serdecznie dość mam rządów wiesniaków w Jasle i okolcach. Nie mam nic do nich jako ludzi ale nie mog znieść że w 50 cio tysięcznym prawie mieście stery w rę kach mają zające z przysiek, rzonca z cieklina, kuroska z dąbrówki, kmiecik ze żmigrodu chyba starego, w urzędach mies=jskich sane wiesniaki, wszędzie smród spoconych koszul, tanich perfum i przemoczonych butów. Jak długo tak jeszcze ma byc. Ludzie z okolicznych wiosek! Apeluję do was. Wróćcie na role zkąd pochodzicie, idziw wiosna, zajmijcie sie sadzeniem ziemniaków a zarządzanie sprawami lokalnej społecznosci zostawcie wykształconym fachowca z miasta. Wszystkim wyjdzie nam to na dobre.
Nie chcę broń Boze nikogo obrażać ale taka jest nasza jasielska prawda i koniec. Zmieńcie do cholery to!!!
@ Żancia
dnia 23.02.2010, 17:25
Ocena
komentarza:
0
Dla mnie artykuł jest kompletnie niezrozumiały. Co do "niebieskiej telewizji": ktoś chyba boi się konkurencji. A wy nie dorastacie Pani Burmistrz nawet do pięt.
@ Troszkę obiektywizmu
dnia 23.02.2010, 17:30
Ocena
komentarza:
1
Wydaje mi się, że co niektórzy przyjęli za pewnik, że temat związany z dębem przyczynił się do ośmieszenia miasta. Nic bardziej błędnego.Przeczytałem wiele artykułów w prasie obcojęzycznej i nikt się nie wyśmiewał z Jasła. Podchodzono tam ze zrozumieniem do dylematu moralnego przed jakim stanęło miasto. Z jednej strony nikomu niewinne drzewo, z drugiej skojarzenia związane z dramatem II wojny światowej. Nikt poważny na Zachodzie nie ośmieliłby się żartować z takiego tematu w dzisiejszych czasach, bo natychmiast przestałby się liczyć. Wystarczy poczytać gazety z Europy zachodniej. W niektórych gazetach był to nawet przyczynek do poważnych przemyśleń związanych z historią. Lubię rozmawiać kulturalnie, ale nie mogę już patrzeć spokojnie na określenie "moherowe berety". To jest po prostu obrzydliwe, prostackie i puste. Ludzie wierzący ginęli w powstaniach, obozach, łagrach, ochronili nasz język i tożsamość, jeszcze w XIX wieku pojęcie ateista było prawie nieznane. Szanuję ateistów, jako ludzi, obdarzonych niezbywalną godnością osoby, ale trudno się pogodzić z taką pogardą dla wierzących. To podłość i pustka.
@ expert
dnia 23.02.2010, 17:42
Ocena
komentarza:
1
A ja wciąż ubolewam nad braćmi moimi Jaslanami,ktorzy nadal blądzą,widać wyraznie,że są z innego niż PIS ugrupowania i dlatego ludzie z PIS a zwlaszcza ludzie sukcesu dzialają na nich jak czerwona płachta na byka,spójrzmy do Warszawki czy tam mnie jest tak samo;zagryżć,opluć ,zadeptać drugich,żeby wyjść na calo (przynajmniej obecnie).Ten nerw nienawiści i klamstwa może by jakoś leczyc sie dalo,poki pora!!Do rzeczy bracia Jaslanie!!
@ dyzio
dnia 23.02.2010, 20:01
Ocena
komentarza:
-1
nieźle kolega Kamil włożył kij w mrowisko
@ agat25
dnia 23.02.2010, 21:01
Ocena
komentarza:
0
Marysiu,siu - jest mało istotne pod jakimkolwiek nickiem się ukrywasz :)))) NAJWAŻNIEJSZE ŻE OBGRY<ZAJĄC> PAZURY siedzisz na necie z pełnym pampersem i wyczekujesz opinii na własny temat . Bardzo musi boleć że zdecydowana większość jest negatywna:) . W ewidencji ludności w magistracie nie ma już miejsca dla niepokornych - ale będzie feta w UM jak się Jaślanie pozbędą mocherowego bereta :)))))) damy na mszę ,DAMY - KLER SIĘ UCIESZY :) to tylko kwestia kasy do kogo się uśmiechną . ................ ODLICZAMY CZAS BEZPOWROTNEGO STARTU NA ORBITĘ .
@ PiS-man
dnia 23.02.2010, 21:32
Ocena
komentarza:
0
Jan - przestałem się dziwić, że bohaterem wiekszości głupawych dowcipów jest ktoś o twoim imieniu :D Agat - ty rzeczywiście myślisz, że twoja opinia kogokolwiek obchodzi? :D
@ ona
dnia 23.02.2010, 21:37
Ocena
komentarza:
0
a ja zagłosuję na PANIĄ BURMISTRZ!!!!
@ ssss
dnia 23.02.2010, 21:43
Ocena
komentarza:
-1
wielu osobom ten artykuł się nie podoba, bo nie nasączony jest jadem, ale najzwyklejszym obiektywnym myśleniem. Brawa dla autora!
@ Do "Jana" i "agat25"
dnia 23.02.2010, 22:44
Ocena
komentarza:
1
Oj mieszczuchy, mieszczuchy zdemoralizowani i źli, nauczcie się najpierw poprawnie pisać, a dopiero później bierzcie się za krytykę kogokolwiek?, bo wieś wykształcona bije Was na łeb, na szyję! Agat 25 - "SKURA" pisze się przez "ó", a Janie - "zkąd" pisze się "skąd". I tacy niedouczeni ludzie próbują krytykować osoby z wyższym wykształceniem i chcą pouczać innych? - do podstawówki uczyć się ortografii!
@ do Ks_jaslo4u
dnia 23.02.2010, 23:03
Ocena
komentarza:
0
"@ Co to jest PR??? - nigdzie nie napisałem, że będzie to łatwe"

Ja nie pytam się Ciebie co to jest PR, bo drogi autorze Ty o tym nie wiesz niestety. Przeczytaj uważnie mój komentarz, może Ci coś zaświta. Żeby wypowiadać się na temat czyjegoś wizerunku trzeba mieć "zielone pojęcie" o czym się mówi!!! a za świetny żart to uważam ten stek bzdur, który tu oto napisałeś, choć po przeczytaniu pseudo felietonu (odsyłam do podręcznika: Co to jest felieton!!!) TSM (również Twojego) uśmiałem się bardziej :)
@ misiek
dnia 23.02.2010, 23:08
Ocena
komentarza:
0
Agat leszczyku bagienny rada dobra cobyś nie ciskał się za nadto bo ci O2 zabraknie i pośniesz biedaczysko na amen(sory towarzyszu) nim tyrana ze dombrówki obalisz.
@ mały
dnia 23.02.2010, 23:10
Ocena
komentarza:
0
Myślę, że pan Kamil ma sporo racji, w tym co pisze. Internauci nie są grupa reprezentatywną dla całego społeczeństwa Jasła. Bardzo smutne jest to, że część piszących komentarze nie zrozumiała intencji pana Kamila. Część owa nie zauważyła, że pan Kamil jako solidny dziennikarz stara się dokonać bezstronnej analizy sytuacji przedwyborczej w Jaśle. A przecież chyba takiego dziennikarstwa nam trzeba...
@ Bezstronny
dnia 24.02.2010, 00:16
Ocena
komentarza:
0
Do agat25 : twoje rozumowanie jest chore, twój świat to świat podejrzeń, uważasz że ktoś się pod kogoś podszywa,popadasz w paranoję, musisz skorzystać z pomocy, bo twoje zdrowie psychiczne nie jest w najlepszym stanie.
@ jaś
dnia 24.02.2010, 08:16
Ocena
komentarza:
0
Która to niebieska telewizja?
@ cart
dnia 24.02.2010, 08:41
Ocena
komentarza:
1
Panie Kamilu? Pan wiesz co to jest w ogóle "wizerunek"?
1) "Po pierwsze, nie dajmy się zatem zwieść potędze wizerunku, gdy wszystko dzieje się „po sąsiedzku” (a nie tylko w telewizji)"
:) Słyszałeś Pan kiedyś o viralach albo buzz marketingu czy innych "szeptańcach"? Dla Pana wizerunek kreuje się tylko w telewizji??
2)"Spójrzmy jednak na Prawo i Sprawiedliwość przed wygranymi przez tę partię wyborami parlamentarnymi. Powiedzmy delikatnie, że wizerunek tej partii był daleki od ideałów prezentowanych w książeczkach do marketingu politycznego."
A jakiż jest według Pana ideał prezentowany w podręcznikach marketingu politycznego? PiS przecież postąpił dokładnie wedle podręczników - dokonał segmentacji rynku, przebadał oczekiwania segmentu do którego kierował swój przekaz i stworzył wizerunek, który Pan opisujesz jako "PiS jest szorstki, PiS ma za krótkie nogawki, PiS nie lubi mediów, PiS jest agresywny, PiS jest arogancki". Wizerunek zadziałał. A więc jednak WIZERUNEK JEST WAŻNY! Eureka!

Czas na wnioski Panie Kamilu - powtarzasz Pan bzdury, które o marketingu politycznym, wizerunku, PR itp... opowiadają w TV i pismach fachowych typu "Fakt" i "Super Express". Dobrze przynajmniej, że nie zacząłeś Pan pisać o "czarnym PiaRze"... :)))
Moja rada - następnym razem zanim zdecydujesz się Pan na napisanie podobnego "felietonu" zajrzyj Pan wcześniej do któregoś ze wspomnianych podręczników marketingu politycznego.
@ Maciej
dnia 24.02.2010, 11:32
Ocena
komentarza:
1
A jaka jest alternatywa dla Jaśnie nam Panującej??Nazwisko jedno ...proszę.Bo nie widzę alternatywy no chyba że Pan Czeluśniak. Ale wtedy ja głosuję na Panią Kurowską ( mniejsze zło).
@ Ks_jaslo4u
dnia 24.02.2010, 12:59
Ocena
komentarza:
0
@do Ks_jaslo4u - a, czyli Pan jednak poważnie z tym TSM. Po raz wtóry zatem i ostatni: nie jam Ci to! Odnośnie reszty: liczę na dalszą uważną lekturę moich tekstów i pozdrawiam!
@ Ks_jaslo4u
dnia 24.02.2010, 13:01
Ocena
komentarza:
0
@mały - sytuacji przedwyborczej nie znam i nie analizuję. Raczej chodziło, jak napisałem w jednym z poprzednich komentarzy, o pokazanie, że TSM widzi sprawy zbyt prosto.
@ Ks_jaslo4u
dnia 24.02.2010, 13:03
Ocena
komentarza:
0
@wszyscy: zachęcam do rezygnacji z formy "Pan", czy "Autor" - jestem na to zbyt młody, a Internet bardzo lubi prostą formę "Ty".
@ Ks_jaslo4u
dnia 24.02.2010, 13:04
Ocena
komentarza:
0
@dyzio - jaki kij w jakie mrowisko?
@ Ks_jaslo4u
dnia 24.02.2010, 13:05
Ocena
komentarza:
0
@żancia - co jest niezrozumiałe? Cel? Teza? Uzasadnienie? Chętnie się wytłumaczę i popracuję nad lepszym zrozumialstwem.
@ Ks_jaslo4u
dnia 24.02.2010, 13:07
Ocena
komentarza:
0
@expert - to kolejny żart, tylko jeszcze nie rozszyfrowałem, który z moich zacnych przyjaciół postanowił mnie przekpić.
@ X-men
dnia 24.02.2010, 13:23
Ocena
komentarza:
0
Jak dalej będą rządzić PIS-uary i kleryki to jednym słowem "KAPLICA"
@ dragoness
dnia 24.02.2010, 13:30
Ocena
komentarza:
0
Wiecie co w tym wszystkim jest najsmutniejsze? Że wzorując się na Zachodzie "tworzy" się wizerunki, które nic nie mają wspólnego z rzeczywistością. Głosujemy na maskę, partię, program, a nie na kompetentnego człowieka. Ten zaś, zmiast zajmować się tym, do czego został powołany, pracuje usilnie nad tym, aby dobrze wypaść i nikomu się nie narazić. "Życie to jest teatr", a może jest "jedynie powieścią idioty"?
@ mieszkanka
dnia 24.02.2010, 15:49
Ocena
komentarza:
0
A JA MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH CO PISZĄ TE GŁUPOTY I OSKARŻENIA . Czy BYŁ KIEDY TAKI BURMISTRZ KTÓRY BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ? CO BY NIE ZROBIĆ - ŹLE, ZROBIĆ - JESZCZE GORZEJ. POŚWIECIĆ SWÓJ CZAS - TEŻ NIE PASUJE.LUDZISKA PUKNIJCIE SIĘ W CZÓŁKO. NIGDY NIE BĘDZIECIE SIĘ CHWALIĆ WŁADZ a dlaczego? Bo to zawsze ktoś a nie wy.
@ Do JEST TAKI JEDEN
dnia 24.02.2010, 16:05
Ocena
komentarza:
-1
CZY TO CHODZI O CZAJKĘ Z GAMRATU ?
@ wiesniak
dnia 24.02.2010, 16:09
Ocena
komentarza:
-1
Do Jana!Panie Jan,wielu ciemniaków spod ciemnej gwiazdy ukrywa sie w miejskim tlumie,tam ich nie widać.Przedtawiasz waść luidzi ze wsi z epoki np.Reymonta,dziś chętnie wlazl bys na wies,gdzie kultura,cywilizaja przewyższa nieraz standardy blokowisk miejskich ale coć glupiemu po rozumie.Gdyby nie ciężka praca ludzi na roli zdechl byś gagatku z glodu!
@ Do "mały"
dnia 24.02.2010, 17:04
Ocena
komentarza:
1
Wcale tak nie uważam, Pan Kamil jest przeciwnikiem PiS-u i Pani Burmistrz. To czuć u Niego przez skórę.
@ mika
dnia 24.02.2010, 18:23
Ocena
komentarza:
0
do jana i agata wy zamiast muzgu macię korę z wierzby bo np dębowej do waszych tępych głów byłoby szkoda a co do wioski nie masz racji pooglądaj się wokól siebie ile smrodu i tępoty koło was nie będę się zniżać do waszego poziomu i serdecznie was pozdrawiam
@ Lord
dnia 24.02.2010, 19:28
Ocena
komentarza:
1
Brawo internauci!!!!!!! Dołożę wszelkich starań, aby już nigdy dwie kobietki nie rządziły naszym miastem.A podobno mają zatrudnić fachowców od kampani....pożal się Boże....
@ do Ks_jaslo4u
dnia 24.02.2010, 23:40
Ocena
komentarza:
0
Młody jesteś jak sam zauważyłeś a pojechałeś po bandzie z nie byle kim- zauważ, że jak ktoś wygra wybory to będziesz Pan spalony w Jasełku!!!

Z wyrazami współczucia,
@ x
dnia 25.02.2010, 01:47
Ocena
komentarza:
0
Do Jana
No popatrz Janie, a Ty z wielkiej pachnącej jasielskiej aglomeracji i zabrakło Cię wśród, jak to mówisz, śmierdzącej Arystokracji. Janie szkoda czasu, bierz się do pracy, Twoje "miasto" Jasło Cię potrzebuje!
Boże, czy naprawdę ziemia nosi jeszcze ludzi o takich poglądach jak Jan, sorry Pan Jan?
Janie przejrzyj trochę historię,większość najwspanialszych i najwybitniejszych ludzi ma swoje korzenie właśnie na wsi, bo tam nauczyli się surowego życia, szacunku do pracy i ludzi. A tego ostatniego tobie niestety brakuje.
@ Ks_jaslo4u
dnia 25.02.2010, 09:00
Ocena
komentarza:
0
@cart - ma Pan trochę racji, tzn. najprawdopodobniej nie wyraziłem się dość jasno = sformułowanie "książeczki" nie jest wystarczająco zrozumiałe. Proszę zauważyć: 1) problem wizerunku pokazuję w kontekście wypowiedzi TSM - czy Pana zdaniem w tamtym artykule wizerunek był przeanalizowany na tak dogłębnym poziomie, o jaki panu chodzi? Moim zdaniem nie - tam "Dobry wizerunek" czyli "wybieralny" był wyraźnie skontrastowany z p. burmistrz. I dokładnie to, że trzeba być np. "grzeczny" żeby być wybieralny podałem w wątpliwość, pokazując, że można być wybrany ze "złym" - w rozumieniu TSM - wizerunkiem. Zresztą proszę zwrócić uwagę Pan odsyła mnie do "podręcznika" a ja NIE odnoszę się do poważnych opracowań, tylko właśnie do "książeczek" - czyli dokładnie tego, co Pan nazywa "bzdurami" (w rodzaju: PiS nie wygra, bo jest chamski/ważne żeby szeroko się uśmiechnąć = czytaj w "Nauce dobrego wizerunku w weekend").
2) Odnośnie sąsiedzkości: nie chodzi o to, że po sąsiedzku nie da się kreować wizerunku, ani nim pracować, ale że jest - mimo wszystko - większa możliwość weryfikacji faktów. I to daje, mimo wszystko, wizerunkowi "ujemny modyfikator" na poziomie lokalnym.
Czas na wnioski. Powtórzę jak w pierwszych zdaniach artykułu, nieco przekształcając, być może dla lepszego zrozumienia: teza że wizerunek to rzecz święta w odniesieniu do sytuacji p. Kurowskiej, sformułowana jak zrobił to TSM, jest co najmniej naiwna a być może kompletnie fałszywa.
@ Ks_jaslo4u
dnia 25.02.2010, 09:02
Ocena
komentarza:
0
@Do "mały" - powtórzę za artykułem: nie jest ani "za" ani "przeciw". Jest "o".
@ Ks_jaslo4u
dnia 25.02.2010, 09:03
Ocena
komentarza:
0
@ do Ks_jaslo4u - cóż mogę powiedzieć: :)
@ expert
dnia 25.02.2010, 09:35
Ocena
komentarza:
0
Jak slońce zza chmur tak i w tych komentarzach prawda przebijać sie zaczyna i w tym jest sukces artykułu Pana Kamila.Powtarzam;"mlyny prawdy i sprawiedliwości wolno mielą zaś obludy i klamstwa zbyt szybko.."Popieramy urzędującego burmistrza!!
@ Arcybiskup
dnia 25.02.2010, 10:18
Ocena
komentarza:
1
a gdzie jest sport w Jaśle ? odpowiem wam odrazu w D...E szlak mnie trafia jak widze co te wladze zrobiły 100 lat za murzynami jestesmy i przynajmniej tyle samo lat za Krosnem i mam nadzieje ze ludzie tej niby burmistrz nie wybacza bo to sport łaczy ludzi mozna sie spodkac wszyscy razem i podopingowac nawet nie bede pisał o tym jak to buduje sie stadiony w miasteczkach co maja 10 lub 15 tysiedzy mieszkancow hale sportowe cokolwiek zeby ludzie mieli co robic w weekendy i w lecie i w zimie ! od naszej burmistrz bije na kilometr sztucznosc i tomnie przeraza mam nadzieje ze mlodzi beda glosowac bo inaczej nie wyplewimy tego zjawiska
@ ben
dnia 25.02.2010, 11:07
Ocena
komentarza:
1
Krótkie nogawki może i nie są ważne, ale strata dotacji unijnych to już chyba istotna sprawa.

Ale za to mamy patrona budżetu na 2010 i jego figurkę na Foluszu.
@ Cytryn Kwas
dnia 25.02.2010, 12:06
Ocena
komentarza:
0
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego odbiera 80 mln zł unijnych dotacji kilku samorządom ...Jasło ...
Warunek był tylko jeden: odbiorcy dotacji mieli zrealizować inwestycje w terminie.
http://biznes.onet.pl/stracili-miliony-z-unii,18543,3182570,1,prasa-detal
@ Ks_jaslo4u
dnia 25.02.2010, 12:37
Ocena
komentarza:
0
@ben - ale utrata dotacji to chyba nie jest problem wizerunku, w takim sensie w jakim są nim krótkie nogawki?
@ xyz
dnia 25.02.2010, 14:01
Ocena
komentarza:
-2
Nic mi ta kobieta dobrego ani złego nie uczyniła, sam nawet cztery lata temu głosowałem na nią, gdyż Baniak czy Czarnecki to było gorsze zło. Ale z perspektywy czasu widzę że Jan i agat25 mają rację. Ośmieszyła miasto, urząd burmistrza i niech wraca do swoich i tam się realizuje.Może być całkiem dobrym nauczecielem w szkole podstawowej lub np. działać w kole gospodyń wiejskich lub kółku różańcowym. Tu w Jaśle nie ma już dla niej miejsca.

Platformo .. błagam, przywróć normalność w moim ukochanym mieście, przejmij władzę w Jaśle.

Panie Prezesie Andrzeju Czajka -bądź Pan burmistrzem wszystkich jaślan.
@ --------------------
dnia 25.02.2010, 15:50
Ocena
komentarza:
-1
dajcie już święty spokuj tej pani mari kurowskiej
@ ks
dnia 25.02.2010, 16:20
Ocena
komentarza:
0
Agat Agat... wylej ta nienawiśc gdzie indziej.... uparłaś sie na Pania Burmistrz i uwiesiłaś jak psiego ogona... współczuje tym którzy musza z toba mieszkac i słuchac takiego jadu.. miłego dnia Ci zycze..
@ ks
dnia 25.02.2010, 16:22
Ocena
komentarza:
0
i to sa wybory: na byle kogo i bez sensu... tylko potem nie narzekajcie moi drodzy...
@ gazeta wyborcza
dnia 25.02.2010, 18:35
Ocena
komentarza:
0
Jasło (rządzi tu PiS) na pewno do tego konkursu nie stanie. Teraz leje krokodyle łzy nad nieziszczonym marzeniem uruchomienia strefy przemysłowej, która miała tu wyrosnąć dzięki unijnym pieniądzom. Jasło nie przewidziało, że planując strefę na 160 ha, będzie musiało wykupić je wszystkie od prywatnych właścicieli. A kiedy ludzie się dowiedzieli o wykupie, ceny poszybowały. - Jeśli mielibyśmy wykupić wszystko, musielibyśmy wydać kolosalne pieniądze, 80 mln zł. To niemal tyle, ile wynosi nasz cały roczny budżet - porównuje wiceburmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Gmina chciała ratować projekt i kroiła go. Zamiast 160 ha postanowiła uzbroić tylko 20. - Na wykup potrzebowaliśmy już tylko 10 mln zł, dalibyśmy radę. Niestety, w ub. roku okazało się, że zmieniły się wytyczne i za budowę dróg wewnętrznych zdobylibyśmy zwrot kosztów, ale już za drogi dojazdowe dostalibyśmy tylko 20 proc. Obliczyliśmy, że cały projekt kosztowałby 45-46 mln zł, a z naszego budżetu trzeba byłoby wydać 35 mln zł. Nie dalibyśmy rady - rozkłada ręce wiceburmistrz Pabian.
@ kana
dnia 25.02.2010, 21:03
Ocena
komentarza:
-1
Ludzie dajcie spokój już Kurowskiej, za cztery lata będziecie tak samo psioczyć na jej następcę tak jak i psioczyliście na poprzedniego...;(
@ Ronin
dnia 25.02.2010, 22:21
Ocena
komentarza:
0
ehhh żal poprostu żal - agresja musi mieć swoją przyczynę kerujmy sówj wizerunek w medjech a wduszy jak w tej słynnej modlitwie z "Dzień Świra":

"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, dop...dolcie sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawistny i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego sk....syna. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto modlitwa Polaka."
@ Ks_jaslo4u
dnia 26.02.2010, 01:20
Ocena
komentarza:
0
@bisan - z pokorą i szacunkiem przyjmuję pod rozwagę.
@ Cytryn Kwas
dnia 26.02.2010, 01:38
Ocena
komentarza:
1
Co M.Kurowska dokonała w 4-y lata:
1.Wizerunek Jasła na zewnątrz (-)
2.Czystość miasta (+)
3.Drogi wewnętrzne (+)
4.Drogi zewnetrzne (-)
5.Pamieć historyczna, religijna ... (+)
6.Zatrzymanie młodzierzy,walka z bezrobociem(-)
7.Gospodarka ekologiczna (-)
8.Zdobywanie środków unijnych (-)
9.Brak koncepcji globalnej rozwoju miasta (-)
10.Pomoc w relizacji KT dla turystyki (+)
wniosek: to nie są same (+) albo same (-)
@ Ks_jaslo4u
dnia 26.02.2010, 11:39
Ocena
komentarza:
0
@cytryna kwas - tego rodzaju rozumienie sytuacji, tzn. że-są-plusy-i-minusy, wcale nie jest takie łatwe. bo wymaga zrezygnowania z myślenia personalnego (tego lubię, tego nie lubię, kogo lubię jest dobry, kogo nie lubię, zły) i wejścia na poziom myślenia politycznego, gdzie liczy się realizacja celów - i te same osoby trzeba oceniać na różne sposoby - za jedno chwalić za inne ganić. a gdy jeszcze trzeba w ten sposób zestawić ze sobą kilka osób...
@ -----------
dnia 26.02.2010, 16:45
Ocena
komentarza:
0
pani maria kurowska to jest rzecz święta
@ jarr
dnia 26.02.2010, 18:13
Ocena
komentarza:
0
bardzo rozsądny komentarz, gratuluję autorowi
@ do TSM
dnia 28.02.2010, 00:08
Ocena
komentarza:
1
synek dopisz sobie kreseczkę w L, w nomen omen Twoim nazwisku!!!
@ Do rozsądnego
dnia 11.11.2010, 11:08
Ocena
komentarza:
1
Twoje ochy i achy wypływają na pewno z Twojego zbolałego serca , może nie byłeś w gronie tych pisowskich urzędników UM ,którzy w godzinach urzędowania rozlepiali w mieście afisze z pięknym wizerunkiem p. Marii Kurowskiej.
@ BINGO
dnia 09.12.2010, 14:54
Ocena
komentarza:
0
PANI KUROWSKA TO NAJLEBSZY BURMISTRZ
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drzewa pod topór. Mieszkańcy pytają - dlaczego?

  Niedaleko Jasła w lesie w Gorajowicach od marca trwa pozyskiwanie drewna przez Nadleśnictwo Kołaczyce. Jaślanie na widok wielu ściętych drzew znajdujących się w tym rejonie obawiają się, że trwa wycinka na masową skalę. – W tym miejscu trwają planowe prace związane z gospodarką leśną – wyjaśnia Przemysław Telep z Nadleśnictwa Kołaczyce.

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105