Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Oddając krew uratujesz życie i oddajesz hołd powstańcom warszawskim

11

Oddaj krew w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego zostań współczesnym bohaterem. 1 sierpnia br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie odbędzie się akcja honorowego dawstwa krwi. - Już dzisiaj zapraszamy wszystkie osoby, które chcą przekazać cząstkę siebie dla ratowania innych – zachęcają strażacy ochotnicy.

W sobotę 1 sierpnia w Skołyszynie po raz pierwszy stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W godzinach od 9.00 do 13.00 w remizie OSP w Skołyszynie odbędzie się zbiórka krwi dla potrzebujących. Akcja odbędzie się w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Organizatorzy zapraszają również na stadion, gdzie odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Strażacki Klub HDK OSP Gogołów przy współpracy z OSP Skołyszyn.Współorganizatorami są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Terenowy Oddział w Jaśle, Gmina Skołyszyn, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP oraz Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa.

id

Napisany dnia: 27.07.2020, 11:26
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 27.07.2020, 12:04
Ocena
komentarza:
-4
A ile kosztuje krew teraz między spitolami ? Pytam z czystej ciekawości
,bo swego czasu to był dobry interes dla spitoli w których dużo krwi oddawana a mało zużywano .
Jak jest teraz ?
@ dragoness
dnia 27.07.2020, 13:16
Ocena
komentarza:
3
Będziesz miał wypadek, to się przekonasz.
@ dodo
dnia 27.07.2020, 15:58
Ocena
komentarza:
3
Ale wymyślili akcję hołd powstańcom warszawskim.Takie głupoty to tylko naprawdę Polacy mogą wymyslać. Zamiast po prostu zachęcać do oddawania krwi to muszą się na coś powołać , szkoda tylko że nie powołali się na dudusia może byłby lepszy skutek.
@ dd
dnia 28.07.2020, 14:24
Ocena
komentarza:
-2
pamięć o historii nie boli i nie jest powodem do wstydu w przeciwieństwie do twojego poziomu inteligencji. a co chodzi o powołanie się na dudusia to raczej impreza nie ma charakteru politycznego
@ do dd
dnia 29.07.2020, 08:30
Ocena
komentarza:
3
Owszem boli i jest się czego wstydzić. Gen. Anders uważał że tych co wywalali powstanie powinno się podstawić przed sądem wojskowym. Bezsensowna zagłada miasta i śmierć 200 tys. warszawiaków głownie Bogu ducha winnych cywilów przy stratach niemieckich 2 tys. to powód do chwały? Lepszego prezentu Stalinowi i jego polskim kolaborantom , którzy zresztą podżegali do powstania, nie można było zrobić.
@ kras
dnia 30.07.2020, 18:31
Ocena
komentarza:
2
Z opowiadań przedwojennych warszawiaków wiem, pod koniec lipca każdy mający choć trochę oleju w głowie widząc co się szykuje uciekał z Warszawy gdzie się dało. O planowanym powstaniu wiedziała cała Warszawa, również Niemcy, którzy nie tylko znali godzinę "W" ale także plany powstańców. Znamienny jest los powstania na Pradze o którym milczą nasi zakłamani historycy. Tam również wybuchło powstanie, które zakończyło się po 3 dniach. Niemcy oszczędzili Pragę, gdzie zniszczone zostało pomimo zaciętych walk ulicznych Armią Czerwoną tylko 16 % domów, nie deportowano ludności cywilnej, nie było masowych egzekucji.
@ Czy to prawda?
dnia 28.07.2020, 12:00
Ocena
komentarza:
-1
Czy dawca krwi może wskazać osobę,by w razie potrzeby podać jej krew w pierwszej kolejności?
@ dd
dnia 28.07.2020, 14:26
Ocena
komentarza:
2
Można ale to nie ma sensu ponieważ krew jest dawana osobom potrzebującym na bieżąco. Często są apele o oddawanie krwi z tym że nikt nie umrze jeśli apel będzie miał mały rozgłos.
@ Czy to prawda?
dnia 28.07.2020, 18:40
Ocena
komentarza:
1
Dziękuję dd-tak pytam,gdyż słyszę,że w bankach krwi bywają braki i pacjenci czekają na krew.
@ Xxx
dnia 29.07.2020, 19:35
Ocena
komentarza:
3
Witam. Jaki hold dla powstancow warszawskich ,ktorzy otr,ymujac smieszna emeryture przymierali glodem a pseudo politycy plawili sie w luksusie i byli bohaterami afer .Szanujcie honorowych krwiodawców a nie grajcie na uczuciach patriotycznych pseudopolacy.
@ osioł
dnia 30.07.2020, 13:07
Ocena
komentarza:
-1
mysle że chodzi o pamieć. zawsze znajdą się tacy którym wszystko nie pasuje ale sami nic nie robią. nie czuje grania na moich uczuciach, jestem Polakiem i oddam krew.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!

   

  O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

 • The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

 • Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic

   

  Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

 • Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

   

  Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1

   

  Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

 • Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia

   

  W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. 

 • Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?

   

  Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

 • Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

   

  Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój...

 • Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

  Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

 • Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

   

  Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105