Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Otwarcie MBP w Jaśle - informacje dla czytelników

8

Drodzy Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle bardzo się cieszymy, że możemy Was poinformować o ponownym otwarciu Biblioteki. Aby zapewnić bezpieczny i sprawny dostęp do naszych zbiorów przygotowaliśmy zasady korzystania z Biblioteki zgodne z obowiązującymi nas wytycznymi, w szczególności ministerialnymi i Biblioteki Narodowej. Zapraszamy serdecznie i prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi godzin i zasad funkcjonowania poszczególnych działów i filii.

- Bibliotekę Główną otwieramy 8 maja.

Na czytelników czekamy w godzinach:

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci i Młodzieży:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10:00 – 14:30 (przerwa techniczna: 12:00 – 12:30)

środa: 12:00 – 17:00 (przerwa techniczna: 14:00 – 14:30).

Czytelnia Regionalna będzie NIECZYNNA, Czytelnia Główna będzie realizować wyłącznie wypożyczenia na zewnątrz w środy w godz.: 12:00 – 17:00 (przerwa techniczna: 14:00 – 14:30).

Wejście do Biblioteki Głównej wyłącznie od ul. Kościuszki.

- Filię nr 2 (ul. Kopernika 8) otwieramy 11 maja, na czytelników czekamy:

poniedziałek: 10:00 – 14:30 (przerwa techniczna: 12:00 – 12:30)

środa 12:00 – 17:00 (przerwa techniczna: 14:00 – 14:30).

- Filia nr 1 i Filia nr 3 będą otwarte w późniejszym czasie, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie.

- Wszystkich odwiedzających bibliotekę obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych.

- Prosimy NIE DEZYNFEKOWAĆ książek w domu. Zwracane zbiory będą poddawane kwarantannie.

- w poszczególnych placówkach obowiązują limity osób mogących jednocześnie przebywać w Bibliotece.

- Wypożyczenia odbywają się bez wolnego dostępu do półek. Preferowane są zamówienia dokonane poprzez konto czytelnika w systemie SOWA lub złożone telefonicznie.

W miarę rozwoju sytuacji będziemy się starać poszerzać godziny otwarcia i aktualizować zasady korzystania z Biblioteki. Więcej szczegółowych informacji na naszej stronie www.mbp.jaslo.pl

MBP w Jaśle

Napisany dnia: 06.05.2020, 12:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Live
dnia 07.05.2020, 07:01
Ocena
komentarza:
3
Nareszcie.
@ Tak
dnia 07.05.2020, 13:02
Ocena
komentarza:
3
Akurat ta placówka jest potrzebna innych może nie być.
@ do tak
dnia 07.05.2020, 16:50
Ocena
komentarza:
3
A są inne?
@ miniu
dnia 08.05.2020, 23:28
Ocena
komentarza:
7
biblioteka wreszcie otwarta ,ale geniusz ktory wymyslil zasady korzystania z niej powinien dostac Nobla ,takich obostrzen to nie ma nawet w szpitalu ,w lidlu i biedronce ludziska przewalaja sie miedzy regalami a w ,,szpitalu jednoimiennym ,,czyli naszej bibliotece wstep miedzy regaly zabrononiony ,nawet ksiazki maja 5 dniowa kwarantanne a wystarczylby zwykly przelicznik ludzi na m2 jak w sklepie czy kosciele tym bardziej ze nigdy tlumow nie bywalo w bibliotece,na razie to po prostu horror , jak zwykle durny pomysl jak ten juz byly na szczescie zakaz z chodzeniem do lasu
@ Italia
dnia 10.05.2020, 16:29
Ocena
komentarza:
-1
Miniu jaki masz problem?
@ miniu
dnia 10.05.2020, 20:04
Ocena
komentarza:
3
moze nie bywasz w bibliotece i nie wiesz ze ksiazki stoja na polce jak towar w biedronce lub w lidlu i jeszcze ,,ubrane,,w plastikowe koszulki , chcialbym miec mozliwosc samodzielnego wyszukania towaru czyli ksiazki ,trodno pamietac wszystkie ksiazki ktore sie przeczytalo ,znac wszystkich autorow i polegac na przemilych paniach bibliotekarkach ze znaja wszystkie ksiazki a informacje o ksiazce znajduja sie na obwolucie i normalnie mozna bylo poczytac o czym dana ksiazka jest,rozumiem ze trzeba zachowac pewne rygory sanitarne w tym czasie ale jak to sie mowi ,,przesada gorsza od faszyzmu,, ale jak sie malo korzysta z biblioteki albo wcale to nie rozumie sie pewnych regol
@ GalAnonim
dnia 11.05.2020, 11:50
Ocena
komentarza:
3
wystarczy się zalogować do systemu Sowa i samemu sprawdzić co się przeczytało. Zamówisz sobie co będziesz chciał czy to z biblioteki czy z magazynu. Gdy książki będą dostępne do odbioru dostaniesz wiadomość. Wygodniejsze niż grzebanie między półkami.
@ Misiek
dnia 16.05.2020, 19:01
Ocena
komentarza:
1
A czemu biblioteka dla ludzi pracujących jest czynna tylko w srode
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Wypadek w Brzyskach z udziałem motocyklisty. Zmarł 16-latek.

   

  AKTUALIZACJA: Dzisiaj około 16. w Brzyskach doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.  Na miejscu jest zespół ratownictwa medycznego udzielał kierowcy jednośladu pierwszej pomocy. Niestety, 16-latek zmarł. 

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

 • W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!

   

  O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

 • The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

 • Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic

   

  Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

 • Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

   

  Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1

   

  Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

 • Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia

   

  W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. 

 • Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?

   

  Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

 • Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

   

  Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój...

 • Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

  Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

 • Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

   

  Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105