Strona główna

Otwarcie Wystawy rękodzieła artystycznego Alicji Antonik i spotkanie z autorką prac w jasielskiej Filii

5
Napisany dnia: 10.12.2018, 18:00 , Tagi: Brak

5 grudnia b. r. w jasielskiej Filii PBW w Krośnie miało miejsce otwarcie Wystawy rękodzieła artystycznego Alicji Antonik. Autorka prac mieszka w Jaśle. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Jasielskich Rękodzielników oraz kółka rękodzieła „Asterki”, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Jaśle.

Artystka bierze udział w przeglądach sztuki ludowej, przeglądach artystycznych oraz okolicznościowych kiermaszach. Prowadzi również zajęcia warsztatowe w przedszkolach, szkołach i bibliotekach. Za swoją twórczość  została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Kultury Jasielskiej” . Otrzymała także wiele nagród i dyplomów.

Spotkanie z artystką wprowadziło licznie zgromadzoną publiczność w zaczarowany świat sztuki ludowej. Każdy element jej twórczości miał swoją historię, opowiedzianą przez autorkę
w pasjonujący sposób. Ponadto wiersze „z szuflady” Alicji Antonik, czytane przez nią wprowadziły wszystkich w klimat jej  rodzinnego domu, pełnego ciepła oraz pasji. W tej atmosferze talent artystki mógł się rozwijać i  wyrażać jej artystyczną wizję.

Prace, misternie wykonane ze sznurka, sizalu, tasiemki i wełny, zachwyciły oglądających. Publiczność wyraziła swój podziw dla pracy twórczej naszego gościa, nagradzając ją brawami. Wystawę można obejrzeć w godzinach pracy Filii do 11 stycznia 2019 roku.

Małgorzata Kasza

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ K Toto Ja
dnia 10.12.2018, 20:26
Ocena
komentarza:
5
Naturalne Dzieło Sztuki to jest"Człowiek",który tworzy
Prawdziwe Dzieła Sztuki
Kolorowo=Na Ludowo=Fachowo
PozDraWiam
@ Zośka
dnia 11.12.2018, 00:28
Ocena
komentarza:
3
Dobrze byłoby zorganizować taką wystawę w Jaśle.
@ K Toto Ja
dnia 11.12.2018, 07:21
Ocena
komentarza:
4
Wystawa ta jest w Jasielskiej Bibliotece Pedagogicznej
Jasło.plac Żwirki i Wigury 9 - II piętro
POLECAM bo WARTO oglądnąć
@ Jaślanka
dnia 11.12.2018, 15:42
Ocena
komentarza:
4
Gratulacje dla p. Alicji. Super wystawa, polecam.
@ Znajoma.
dnia 11.12.2018, 18:13
Ocena
komentarza:
2
Bardzo pani gratuluję. Zawsze panią podziwiałam. Spotykaliśmy się w szkole pod.numer 1.gdzie nasze córk chodziły do klasy.życzę pomyślności.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105