Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Piknik kolejowy nie odbędzie się w tym roku

12

W tym roku, w czerwcu miała odbyć się piąta edycja pikniku kolejowego dla dzieci. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania cyklicznej imprezy. O fakcie tym poinformował jego organizator Adam Filar.

Jasielski Piknik Kolejowy w ciągu kilku lat na stałe wpisał się do kalendarza imprez dedykowanych dla młodych jaślan, jakie organizowane są w mieście z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie z jasielskich szkół podstawowych wraz z opiekunami chętnie odwiedzali stację kolejową w Jaśle, aby zwiedzić wnętrze lokomotywy SM-42, którą udostępniało PKP Cargo, przejechać się drezyną, czy też zaliczyć kilkuminutową przejażdżkę pociągiem znajdującym się w taborze przewoźnika SKPL Cargo Sp. z o.o. W ubiegłym roku dodatkowo, na stację Jasło zawitali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy z wykorzystaniem fantomów objaśniali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy zaprezentowali sprzęt i wyposażenie, z jakiego korzystają podczas pełnienia służby. W Jaśle pojawiła się także delegacja SOK z Przemyśla z tzw. Mobilnym Centrum Monitoringu.  

Dzieci poprzez zabawę, biorąc udział w pikniku uczyły się również zasad bezpiecznego zachowania w obrębie infrastruktury kolejowej. Wydarzenie było jednym z elementów realizowanej lokalnie przez Adama Filara, kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.  O odwołaniu tegorocznej edycji pikniku, jego organizator poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

MD

Napisany dnia: 30.05.2020, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Wielka strata
dnia 30.05.2020, 13:31
Ocena
komentarza:
16
Taki pożyteczny i atrakcyjny dla dzieciaków pilnik odwołany.Żal dzieci,że tyle tracą przez fanaberie polityków.Jakie będą mieć wspomnienia z dzieciństwa?
@ Do@Wielka strata
dnia 31.05.2020, 10:27
Ocena
komentarza:
-4
Dni Wina będą. Główny cel rozpijania mieszkańców miasta i powiatu musi zostać zrealizowany.
@ dragoness
dnia 31.05.2020, 11:01
Ocena
komentarza:
5
Rozpijanie? Na siłę ktoś leje?
@ Heyah
dnia 31.05.2020, 21:35
Ocena
komentarza:
-1
@tak, dragoness, widocznie tak się dzieje skoro Wiekastrata tak alarmuje.
@ Heyah
dnia 31.05.2020, 21:36
Ocena
komentarza:
5
@ wielkastrato może zamieścisz film, jak plantatorzy winorośli z pomocą tutejszych bimbrowników, porywają ludzi na ulicy, podważają im zęby nożem i wlewają kilka litrów trunku ?
@ Heyah
dnia 31.05.2020, 21:41
Ocena
komentarza:
1
Przepraszam chodzi o "dowielkastrata"...
Szkoda że ta osoba nie zechciała się nawet przedstawić.
A usera "Wielka stata" proszę o wybaczenie...
@ Wielka strata
dnia 02.06.2020, 18:33
Ocena
komentarza:
3
Do Heyah:dzięki za piękny gest.Przy okazji dodam,że pociągi kursują a dzieciaków pozbawiono przejażdżki ciuchcią.
@ Slim
dnia 30.05.2020, 14:18
Ocena
komentarza:
0
Szkoda wielka, a tylko pijackie imprezy w Jaśle i ci włodarze ryczące
Szkodniki
@ Kim Dzong Un
dnia 30.05.2020, 17:56
Ocena
komentarza:
4
W tym roku przez tą całą szopkę z tym koronobożkiem nic sienie odbędzie.
@ Szopka trwa
dnia 30.05.2020, 23:32
Ocena
komentarza:
4
Gdy ducha odbiorą,stracimy wszystko.Nadal restrykcje,izolowanie ludzi od siebie,a ludziska godzą się na wszystko.
@ Lokomotywa pparowo
dnia 02.06.2020, 22:42
Ocena
komentarza:
1
To to siy porobiło nie będzie pikniku kolejowego, nie będzie lansu
@ Stalowy
dnia 04.06.2020, 15:45
Ocena
komentarza:
1
Zrobić piknik kolejowy w kościele najlepiej takim co mieści 500 osób.
Jak starym babkom i dziadkom tam nie szkodzi to dzieciom tym bardziej nie zaszkodzi.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105