Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pocztówka do Świętego Mikołaja. Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

3

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle chcąc pobudzić wyobraźnię i aktywność twórczą dzieci i młodzieży ogłosiła w październiku 2010 roku  konkurs „Pocztówka do Świętego Mikołaja”.

Konkurs plastyczny, miał na celu również umożliwić  przedszkolakom, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zaprezentowanie swojego talentu.

9 grudnia 2010 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się uroczysty finał konkursu.

Na konkurs wpłynęło 458  prac wykonanych różnymi technikami. Oprócz rysunków kredkami, farbami i pastelami zdobionych różnymi ozdobami, pojawiły się również wydzieranki i wyklejanki. Bardzo ciekawie prezentują się kolaże wykonane za pomocą różnych materiałów takich jak plastelina, papier kolorowy, skrawki materiałów. Staraliśmy się wybrać te, które były zgodne z celami konkursu, zawierały wartości poznawcze i jednocześnie posiadały duże walory artystyczne. Mile zaskoczyła nas Wasza duża pomysłowość, oryginalność i sposób patrzenia na świat – wyjaśniła podczas spotkania Beata Szybka, członek jury.

Z pośród 458  pocztówek do Świętego Mikołaja nadesłanych na konkurs jury (w składzie:  przewodnicząca Alicja Romanow –instruktor plastyki z MDK w Jaśle, Beata Szybka – Kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego z Czytelnią Główną MBP w Jaśle oraz Marta Gąsiorowska– Kierownik Oddziału dla Dzieci MBP w Jaśle) wyróżniło i nagrodziło 33 najlepszych.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Karpacką Spółkę Gazowniczą Sp. z o.o. w Tarnowie – Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.

W czasie finału wystąpił teatrzyk „Jeżowy kolec” działający przy Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Jaśle., który zaprezentował przedstawienie ,,Niezwykłe przygody ołowianego żołnierzyka’’. Niezwykle barwne przedstawienie w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze SP nr 5 w Jaśle uświadomił widzom , że  ,, … prawdziwej miłości  i przyjaźni nikt i nic nie może zniszczyć”.

W trakcie spotkania nie zabrakło oczywiście głośnego czytania –Barbara Chochołek (Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych z Zakładu Gazowniczego w Jaśle), Grażyna Leńczuk (Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle), Antoni Wydro (Podkarpacki Wicekurator Oświaty) oraz Małgorzata Piekarska (Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle) czytali dzieciom „Nowe przygody Mikołajka” R. Goscinnego i J.Sempe.

Z konkursowymi pracami można zapoznać się odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle (ul. Kołłątaja 1). Wystawa będzie czynna czynna do  stycznia 2010 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, a w soboty w godzinach od 10.00 do 15.00.

 

MBP w Jaśle

Lista nagrodzonych:

Wiek przedszkolny:

I miejsce – Anna Tomasik (6 lat) Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle
II miejsce – Natalia Tomkiewicz (6 lat) Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle
III miejsce – Dominika Matysik (6 lat) Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle

Wyróżnienia:
1. Małgorzata Szychta (6 lat) Oddział przedszkolny przy SP w Harklowej
2. Patryk Gotfryd (6 lat) Oddział przedszkolny przy SP w Harklowej
3. Magdalena Nowacka (4 lata) Przedszkole Gminne w Nowym Żmigrodzie
4. Jagoda Szeląg (5 lat) Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle
5. Ewa Miśkowicz (5 lat) Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle
6. Szymon Jaśkowiak (6 lat) Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle
7. Izabela Mosoń (5 lat) Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle
8. Dagmara Piątkowska (5 lat) Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle

Klasy I-III, SP

I miejsce – Natalia Wietecha; kl. II, ZSP w Umieszczu
II miejsce – Emilia Kmiotek; kl. I, SP w Harklowej
III miejsce – Anna Kopko; kl. II, SP w Buszkowicach
III miejsce – Aldona Michalska; kl. II, ZSP w Umieszczu

Wyróżnienia:
1. Kamil Kras; kl. I, SP nr 1 w Jaśle
2. Joanna Halik; kl. I, SP w Harklowej
3. Michał Zając; kl. II, SP w Buszkowicach
4. Edyta Sitnik; kl. II, SP w Buszkowicach
5. Daria Winkler; kl. I, ZSM nr 2 w Jaśle

Klasy IV-VI, SP

I miejsce – Aleksandra Konieczna; kl. VI, ZSM Nr 2 w Jaśle – SP Nr 11
II miejsce – Kamila Jakieła; kl. IV, ZS w Krempnej
III miejsce – Gabriela Wójtowicz; kl. IV, SP nr 1 w Jaśle

Wyróżnienia:
1. Kinga Substelna; kl. V, ZSP w Tarnowcu
2. Dominika  Piątkiewicz; kl. VI, SP  w Dobryni
3. Patrycja Paluch; kl. IV, SP w Woli Dębowieckiej
4. Wioleta Wokurka; kl. IV, SP nr 1 w Jaśle

Gimnazjum

I miejsce – Kamil Bonar, kl. III gimnazjum, ZSP w Umiesczu
II miejsce – Amanda Kosiba, kl. III gimnazjum, ZS w Szebniach
III miejsce – Magdalena Tomkiewicz; kl. III, Gimnazjum nr 4 w Jaśle

Wyróżnienia:
1. Ewa Kupczyk; kl. II, Gimnazjum nr 4 w Jaśle
2. Dorota Brej, kl. II gimnazjum, ZSM nr 3 w Jaśle – Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
3. Paulina Zgrzebieniowska, kl. II gimnazjum, ZSM nr 4 w Jaśle


Napisany dnia: 12.12.2010, 19:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Miki
dnia 13.12.2010, 00:58
Ocena
komentarza:
0
Wielkie gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych. Dziękuję wszystkim za tak piękne pocztówki:) Mikołaj
@ M
dnia 13.12.2010, 01:04
Ocena
komentarza:
0
Przedstawienie teatrzyku - po prostu piękne. Gratulacje dla młodych aktorów. Wielki szacunek dla opiekunów.
@ WTF?!
dnia 13.12.2010, 22:24
Ocena
komentarza:
1
Magdalena Tomkiewicz chodzi do II klasy gim. a Ewa Kupczyk do III klasy gim.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105