Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pocztówka do Świętego Mikołaja. Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

3

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle chcąc pobudzić wyobraźnię i aktywność twórczą dzieci i młodzieży ogłosiła w październiku 2010 roku  konkurs „Pocztówka do Świętego Mikołaja”.

Konkurs plastyczny, miał na celu również umożliwić  przedszkolakom, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zaprezentowanie swojego talentu.

9 grudnia 2010 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się uroczysty finał konkursu.

Na konkurs wpłynęło 458  prac wykonanych różnymi technikami. Oprócz rysunków kredkami, farbami i pastelami zdobionych różnymi ozdobami, pojawiły się również wydzieranki i wyklejanki. Bardzo ciekawie prezentują się kolaże wykonane za pomocą różnych materiałów takich jak plastelina, papier kolorowy, skrawki materiałów. Staraliśmy się wybrać te, które były zgodne z celami konkursu, zawierały wartości poznawcze i jednocześnie posiadały duże walory artystyczne. Mile zaskoczyła nas Wasza duża pomysłowość, oryginalność i sposób patrzenia na świat – wyjaśniła podczas spotkania Beata Szybka, członek jury.

Z pośród 458  pocztówek do Świętego Mikołaja nadesłanych na konkurs jury (w składzie:  przewodnicząca Alicja Romanow –instruktor plastyki z MDK w Jaśle, Beata Szybka – Kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego z Czytelnią Główną MBP w Jaśle oraz Marta Gąsiorowska– Kierownik Oddziału dla Dzieci MBP w Jaśle) wyróżniło i nagrodziło 33 najlepszych.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Karpacką Spółkę Gazowniczą Sp. z o.o. w Tarnowie – Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.

W czasie finału wystąpił teatrzyk „Jeżowy kolec” działający przy Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Jaśle., który zaprezentował przedstawienie ,,Niezwykłe przygody ołowianego żołnierzyka’’. Niezwykle barwne przedstawienie w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze SP nr 5 w Jaśle uświadomił widzom , że  ,, … prawdziwej miłości  i przyjaźni nikt i nic nie może zniszczyć”.

W trakcie spotkania nie zabrakło oczywiście głośnego czytania –Barbara Chochołek (Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych z Zakładu Gazowniczego w Jaśle), Grażyna Leńczuk (Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle), Antoni Wydro (Podkarpacki Wicekurator Oświaty) oraz Małgorzata Piekarska (Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle) czytali dzieciom „Nowe przygody Mikołajka” R. Goscinnego i J.Sempe.

Z konkursowymi pracami można zapoznać się odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle (ul. Kołłątaja 1). Wystawa będzie czynna czynna do  stycznia 2010 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, a w soboty w godzinach od 10.00 do 15.00.

 

MBP w Jaśle

Lista nagrodzonych:

Wiek przedszkolny:

I miejsce – Anna Tomasik (6 lat) Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle
II miejsce – Natalia Tomkiewicz (6 lat) Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle
III miejsce – Dominika Matysik (6 lat) Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle

Wyróżnienia:
1. Małgorzata Szychta (6 lat) Oddział przedszkolny przy SP w Harklowej
2. Patryk Gotfryd (6 lat) Oddział przedszkolny przy SP w Harklowej
3. Magdalena Nowacka (4 lata) Przedszkole Gminne w Nowym Żmigrodzie
4. Jagoda Szeląg (5 lat) Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle
5. Ewa Miśkowicz (5 lat) Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle
6. Szymon Jaśkowiak (6 lat) Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle
7. Izabela Mosoń (5 lat) Przedszkole Miejskie Nr 10 w Jaśle
8. Dagmara Piątkowska (5 lat) Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle

Klasy I-III, SP

I miejsce – Natalia Wietecha; kl. II, ZSP w Umieszczu
II miejsce – Emilia Kmiotek; kl. I, SP w Harklowej
III miejsce – Anna Kopko; kl. II, SP w Buszkowicach
III miejsce – Aldona Michalska; kl. II, ZSP w Umieszczu

Wyróżnienia:
1. Kamil Kras; kl. I, SP nr 1 w Jaśle
2. Joanna Halik; kl. I, SP w Harklowej
3. Michał Zając; kl. II, SP w Buszkowicach
4. Edyta Sitnik; kl. II, SP w Buszkowicach
5. Daria Winkler; kl. I, ZSM nr 2 w Jaśle

Klasy IV-VI, SP

I miejsce – Aleksandra Konieczna; kl. VI, ZSM Nr 2 w Jaśle – SP Nr 11
II miejsce – Kamila Jakieła; kl. IV, ZS w Krempnej
III miejsce – Gabriela Wójtowicz; kl. IV, SP nr 1 w Jaśle

Wyróżnienia:
1. Kinga Substelna; kl. V, ZSP w Tarnowcu
2. Dominika  Piątkiewicz; kl. VI, SP  w Dobryni
3. Patrycja Paluch; kl. IV, SP w Woli Dębowieckiej
4. Wioleta Wokurka; kl. IV, SP nr 1 w Jaśle

Gimnazjum

I miejsce – Kamil Bonar, kl. III gimnazjum, ZSP w Umiesczu
II miejsce – Amanda Kosiba, kl. III gimnazjum, ZS w Szebniach
III miejsce – Magdalena Tomkiewicz; kl. III, Gimnazjum nr 4 w Jaśle

Wyróżnienia:
1. Ewa Kupczyk; kl. II, Gimnazjum nr 4 w Jaśle
2. Dorota Brej, kl. II gimnazjum, ZSM nr 3 w Jaśle – Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
3. Paulina Zgrzebieniowska, kl. II gimnazjum, ZSM nr 4 w Jaśle


Napisany dnia: 12.12.2010, 19:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Miki
dnia 13.12.2010, 00:58
Ocena
komentarza:
0
Wielkie gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych. Dziękuję wszystkim za tak piękne pocztówki:) Mikołaj
@ M
dnia 13.12.2010, 01:04
Ocena
komentarza:
0
Przedstawienie teatrzyku - po prostu piękne. Gratulacje dla młodych aktorów. Wielki szacunek dla opiekunów.
@ WTF?!
dnia 13.12.2010, 22:24
Ocena
komentarza:
1
Magdalena Tomkiewicz chodzi do II klasy gim. a Ewa Kupczyk do III klasy gim.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105