Strona główna

Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

14
Napisany dnia: 13.03.2019, 08:00 , Tagi: Brak

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni. Jest to największy w Polsce i jeden z największych festiwali podróżniczych w Europie. Podróżnicy dostali wyróżnienie "za doskonale przygotowane i zrealizowane zimowe przejście Łuku Karpat".

fot. Michalina Kupper

Po raz dwudziesty przyznano statuetki za podróżnicze dokonania roku. Kolosa otrzymali Michał Woroch i Maciej Kamiński, za „wyczyn, który nadał ich życiu sens i przyniósł szczęście”. Dwaj przyjaciele, poruszający się na wózkach inwalidzkich, którzy w 371 dni przemierzyli landroverem defenderem obie Ameryki z południa na północ.

Wyróżnienia otrzymali również Mateusz Waligóra za samotny, pieszy trawers mongolskiej pustyni Gobi oraz Artur Wysocki, uczestnik sztafety rowerowej Bike Jamboree, który, samotnie przejechał zimą przez Mongolię w temperaturach sięgających -50 stopni Celsjusza.

Nagrody za rok 2018 otrzymali: Andrzej Bargiel (ALPINIZM), Szymon Kuczyński (ŻEGLARSTWO), Kamila Kielar (PODRÓŻE), Michał Woroch i Maciej Kamiński (WYCZYN ROKU) oraz Michał Ciszewski, Marcin Czart, Agata Klewar, Andrzej Porębski i Ewa Wójcik (EKSPLORACJA JASKIŃ). Super Kolos za całokształt osiągnięć trafił w ręce czeskiego żeglarza, Richarda Konkolskiego.

 red

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Tom
dnia 13.03.2019, 08:33
Ocena
komentarza:
9
Gratulacje!
@ Pupka
dnia 13.03.2019, 14:40
Ocena
komentarza:
-4
Eeeeee tam.
@ mona
dnia 13.03.2019, 08:36
Ocena
komentarza:
18
Gratulacje!!! to musiała być fantastyczna przygoda. Należy podziwiać ludzi z pasją, którzy maja ciekawe pomysły i umieją je realizować.
@ Jaślanin
dnia 13.03.2019, 09:00
Ocena
komentarza:
-6
A na Nanga Parbat byliście?
@ kolon
dnia 13.03.2019, 10:05
Ocena
komentarza:
11
Nanga nie leży w Karpatach
@ ksiądz Mateusz
dnia 13.03.2019, 11:15
Ocena
komentarza:
0
Wszystko ładnie ale zawsze zastanawia mnie jedna rzecz skąd ludzie biorą kasę na takie podróże, skoro jak widać na co dzień nie chodzą do pracy.
@ SMOG
dnia 13.03.2019, 12:50
Ocena
komentarza:
-4
z mops...
@ .
dnia 13.03.2019, 13:02
Ocena
komentarza:
0
tia...napewno...190 tysiecy od razu na początek im MOPs czy GOPs rzuci plus paczkę na święta i mleko UHT. Wiecie co ludzie, moglibyście czasem spojrzeć na życie z innych stron a nie tylko przez pryzmat szmalu.
@ As
dnia 13.03.2019, 18:08
Ocena
komentarza:
-3
Może ich parafia rodzinna sponsorowala? Haha wiem że to żart.
@ Pupka
dnia 13.03.2019, 14:43
Ocena
komentarza:
-7
Niech mają, niech się cieszą. Tylko jeśli jest to ich pasja, to powinni to robić skromnie a nie na pokaz i dla tytułów, nagród, wyróżnień. Moim zdaniem nie do końca to pasja ale i chęć sławy.
@ dragoness
dnia 13.03.2019, 14:47
Ocena
komentarza:
4
Rozumiem. O sportowcach tez nie powinniśmy mówić głośno, powinni skromnie schować swoje medale :-D
@ No tak
dnia 14.03.2019, 06:56
Ocena
komentarza:
-1
Jest z pięć dyscyplin najwyżej, o których mówisz głośno , pięć na 105, tak gwoli ścisłości.
@ Load58
dnia 13.03.2019, 17:48
Ocena
komentarza:
15
Gratulacje!! młodzi ludzie z pasją...super
@ B.
dnia 15.03.2019, 12:16
Ocena
komentarza:
4
Wspaniale !!! Gratulacje i uznanie. no i duma dla Jasła.
DZIĘKUJEMY !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Z pomocą dietetyka Naturhouse schudłam 20 kg

 • Spektakularne nokauty i walka roku na gali HFO: Spartan Night Jasło

   

  W piątkowy wieczór, w hali MOSiR Jasło odbyła się gala sportów walki HFO: Spartan Night. Kibice, którzy niemal szczelnie wypełnili trybuny zobaczyli dwanaście emocjonujących pojedynków. Nie brakowało walk na wyniszczenie i spektakularnych nokautów. Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Spartan Jasło Fight Club.

 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105