Strona główna

Podróżnicy z Jasła wyróżnieni na festiwalu "Kolosy"

14
Napisany dnia: 13.03.2019, 08:00 , Tagi: Brak

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki, którzy w minionym roku zakończyli zimowy trawers Karpat, otrzymali wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU na 21. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy" w Gdyni. Jest to największy w Polsce i jeden z największych festiwali podróżniczych w Europie. Podróżnicy dostali wyróżnienie "za doskonale przygotowane i zrealizowane zimowe przejście Łuku Karpat".

fot. Michalina Kupper

Po raz dwudziesty przyznano statuetki za podróżnicze dokonania roku. Kolosa otrzymali Michał Woroch i Maciej Kamiński, za „wyczyn, który nadał ich życiu sens i przyniósł szczęście”. Dwaj przyjaciele, poruszający się na wózkach inwalidzkich, którzy w 371 dni przemierzyli landroverem defenderem obie Ameryki z południa na północ.

Wyróżnienia otrzymali również Mateusz Waligóra za samotny, pieszy trawers mongolskiej pustyni Gobi oraz Artur Wysocki, uczestnik sztafety rowerowej Bike Jamboree, który, samotnie przejechał zimą przez Mongolię w temperaturach sięgających -50 stopni Celsjusza.

Nagrody za rok 2018 otrzymali: Andrzej Bargiel (ALPINIZM), Szymon Kuczyński (ŻEGLARSTWO), Kamila Kielar (PODRÓŻE), Michał Woroch i Maciej Kamiński (WYCZYN ROKU) oraz Michał Ciszewski, Marcin Czart, Agata Klewar, Andrzej Porębski i Ewa Wójcik (EKSPLORACJA JASKIŃ). Super Kolos za całokształt osiągnięć trafił w ręce czeskiego żeglarza, Richarda Konkolskiego.

 red

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Tom
dnia 13.03.2019, 08:33
Ocena
komentarza:
9
Gratulacje!
@ Pupka
dnia 13.03.2019, 14:40
Ocena
komentarza:
-4
Eeeeee tam.
@ mona
dnia 13.03.2019, 08:36
Ocena
komentarza:
18
Gratulacje!!! to musiała być fantastyczna przygoda. Należy podziwiać ludzi z pasją, którzy maja ciekawe pomysły i umieją je realizować.
@ Jaślanin
dnia 13.03.2019, 09:00
Ocena
komentarza:
-6
A na Nanga Parbat byliście?
@ kolon
dnia 13.03.2019, 10:05
Ocena
komentarza:
11
Nanga nie leży w Karpatach
@ ksiądz Mateusz
dnia 13.03.2019, 11:15
Ocena
komentarza:
0
Wszystko ładnie ale zawsze zastanawia mnie jedna rzecz skąd ludzie biorą kasę na takie podróże, skoro jak widać na co dzień nie chodzą do pracy.
@ SMOG
dnia 13.03.2019, 12:50
Ocena
komentarza:
-4
z mops...
@ .
dnia 13.03.2019, 13:02
Ocena
komentarza:
0
tia...napewno...190 tysiecy od razu na początek im MOPs czy GOPs rzuci plus paczkę na święta i mleko UHT. Wiecie co ludzie, moglibyście czasem spojrzeć na życie z innych stron a nie tylko przez pryzmat szmalu.
@ As
dnia 13.03.2019, 18:08
Ocena
komentarza:
-3
Może ich parafia rodzinna sponsorowala? Haha wiem że to żart.
@ Pupka
dnia 13.03.2019, 14:43
Ocena
komentarza:
-7
Niech mają, niech się cieszą. Tylko jeśli jest to ich pasja, to powinni to robić skromnie a nie na pokaz i dla tytułów, nagród, wyróżnień. Moim zdaniem nie do końca to pasja ale i chęć sławy.
@ dragoness
dnia 13.03.2019, 14:47
Ocena
komentarza:
4
Rozumiem. O sportowcach tez nie powinniśmy mówić głośno, powinni skromnie schować swoje medale :-D
@ No tak
dnia 14.03.2019, 06:56
Ocena
komentarza:
-1
Jest z pięć dyscyplin najwyżej, o których mówisz głośno , pięć na 105, tak gwoli ścisłości.
@ Load58
dnia 13.03.2019, 17:48
Ocena
komentarza:
15
Gratulacje!! młodzi ludzie z pasją...super
@ B.
dnia 15.03.2019, 12:16
Ocena
komentarza:
4
Wspaniale !!! Gratulacje i uznanie. no i duma dla Jasła.
DZIĘKUJEMY !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Jasło zatańczyło dla św. Jana Pawła II

   

  Na płycie jasielskiego rynku odbył się dzisiaj czwarty w historii miasta FISHMOB. Dla św. Jana Pawła II zatańczyły setki osób od przedszkolaków po licealistów.

 • „Wiem, co zależy od Unii Europejskiej dla Polski”

  W biurze posła na Sejm Bogdana Rzońcy z Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego...

 • Biecz zmodernizował dworzec kolejowy. Kiedy przyjdzie czas na Jasło?

   

  W Bieczu oddano do użytku zmodernizowany budynek dworca kolejowego wraz z centrum przesiadkowym. Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 2 mln zł. Inwestycji przyglądał się Ryszard Pabian, burmistrza Jasła. Czy dworzec w Jaśle w przyszłości również doczeka się kompleksowego remontu?

 • Sięgnęli po własne marzenia. Siatkarze MKS-u awansowali do II ligi

   

  To była mozolna i wyboista droga zwieńczona awansem do II ligi. Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło nie mogą jednak żałować...

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • BEZPŁATNE zabiegi falą uderzeniową w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Centrum Zdrowia Dr Mastej zaprasza pacjentów z dolegliwościami bólowymi nadgarstka (Zespół Cieśni Nadgarstka w stopniu lekkim i umiarkowanym) na BEZPŁATNĄ rehabilitację z wykorzystaniem fali uderzeniowej w ramach projektu badawczego realizowanego we współpracy z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 • Atrakcyjny zawód – szansą na ciekawą pracę

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105