Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Podsumowania konkursów organizowanych przez SMJiRJ

2

W jasielskim Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość podsumowania XXV Konkursu Fotograficznego „Jasło - Moje Miasto ” oraz Konkursu Historycznego „80. rocznica wybuchu II wojny światowej”. Organizatorem pierwszego z nich było jak co roku Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, drugi zorganizowało SMJiRJ. Odbyły się one pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

W jubileuszowej edycji konkursu fotograficznego jego uczestnicy musieli zmierzyć się z dwoma tematami do wyboru: „Ślady dawnego Jasła i regionu”  oraz „Uchwycić chwilę”.  Rywalizowali w trzech kategoriach: uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych. Ich prace oceniali: Andrzej Gawlewicz  (przewodniczący jury, architekt, wiceprezes SMJiRJ), Barbara Żegleń (członek SMJiRJ), dr Wacław Mendys (członek sekcji fotograficznej SMJiRJ), Bogdan Samborski (artysta rzeźbiarz, członek SMJiRJ) i Tomasz Kasprzyk (fotograf, członek Polskiego Związku Artystów Fotografików, członek zarządu SMJiRJ).

W konkursie fotograficznym na temat „Ślady dawnego Jasła i regionu” w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Lena Kraus (SP nr 12 w Jaśle), II - Daria Tęcza (MDK Jasło), III - Jakub Gancarz (MDK Jasło) i Kamila Mastej (MDK Jasło). Wyróżnieni zostali: Tymoteusz Łącki  (SP nr 4 w Jaśle), Weronika Frydrych, Faustyna Felczyńska, Szymon Zagórski, Bartosz Dzięglewicz (wszyscy MDK Jasło). W kategorii szkół ponadpodstawowych - nagrodę za wartość dokumentacyjną i „ocalenie od zapomnienia” otrzymał Rafał Krupa (Zespół Szkół Technicznych w Jaśle), nagrodę za kompozycję, pomysł i wartość artystyczną - Anna Poliwka (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle), a nagrodę za pomysł, za ciekawe zestawienie śladów przeszłości i teraźniejszości - Weronika Syrek (Zespół  Szkół nr 4 w Jaśle). Wyróżnieni zostali zaś uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle - Patryk Woźniak i Dominik Krzyżanowski. W kategorii osób dorosłych I miejsce zajął Wiesław Telega, a na II uplasowały się wspólnie - Teresa Czyżowicz-Tęcza i Martyna Piórek.

Fotografia autorstwa Szymona Żołądzia

W konkursie fotograficznym na temat „Uchwycić chwilę” w grupie szkół podstawowych zwyciężył Mikołaj Piątkowski (MDK Jasło), drugi był Mikołaj Kurowski  (MDK Jasło), a trzeci - Marcel Łącki (SP nr 4 w Jaśle). Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Szymon Żołądź (Zespół Szkół Technicznych w Jaśle), II - Kamila Krajewska (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle), a III - Natalia Sroka i Paweł Krajewski (oboje z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle). Wyróżnienia otrzymały:Patrycja Rutana (Zespół Szkół Technicznych w Jaśle) i Iga Gałuszka (Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym). Wśród osób dorosłych główną nagrodę otrzymał Wiesław Telega, a wyróżnienia - Żaneta Jobda, Martyna Piórek i Teresa Czyżowicz-Tęcza.

Praca Mikołaja Piątkowskiego

W drugiej części spotkania podsumowano również ogłoszony we wrześniu ub. roku Konkurs Historyczny „80. rocznica wybuchu II wojny światowej”.  W kategorii -  prace plastyczne - na temat „Wspomnienia II wojny światowej w Jasielskiem w rysunku” jurorami byli: Andrzej Gawlewicz, Tomasz Kasprzyk i Bogdan Samborski. A oto laureaci. Klasy I-IV SP: I m. - Hanna Schabińska,  II m. - Kacper Żyra,  III m. - Szymon Latoszek (wszyscy SP nr 6 w Jaśle), wyróżnienia: Aleksandra Zossel (SP nr 1 w Jaśle), Zofia Żyra (SP nr 6 w Jaśle).  Klasy V-VIII SP: I m. - Aleksandra Setlak (SP nr 6 w Jaśle), II m. - Emilia Furmankiewicz (SP nr 1 w Jaśle), III m. - Julia Dziubanik (SP nr 12 w Jaśle), IV m. - Mikołaj Kołodziej (SP nr 1 w Jaśle), wyróżnienia:   Karol Kolbusz (SP nr 12 w Jaśle)  i Laura Iossa (SP nr 6 w Jaśle).

Praca konkursowa Hanny Schabińskiej

Praca konkursowa Aleksandry Setlak

Prace pisemno-fotograficzne na temat „Moja rodzina w okresie II wojny światowej we wspomnieniach i dokumentach archiwalnych” oceniali znawcy dziejów Jasła, regionaliści i zasłużeni działacze SMJiRJ: Henryk Zych i Józef Laskowski.  Uhonorowali oni następujące osoby. W grupie szkół podstawowych: za I m. - Natalię Stanek (SP nr 10 w Jaśle), za II m. - Julię Dedo (SP nr 1 w Jaśle) i za III m. - Weronikę Strugałę (SP nr 12 w Jaśle). Na poziomie szkół średnich kolejne miejsca zajęli: I m. - Weronika Witusik (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle „Ekonomik”), II m. - Krystian Mamroł i III m. - Tomasz Wilk (obaj Zespół Szkół Technicznych w Jaśle). W kategorii osób dorosłych wyróżniono pracę Jakuba Józefa Musiała.

W trakcie uroczystości podsumowania tych konkursów wszystkich zebranych powitała Małgorzata Piotrowska - wicedyrektor MDK w Jaśle. O ich idei przypomniał Wiesław Hap - prezes SMJiRJ - prowadzący całe spotkanie. W imieniu Burmistrza Miasta Jasła głos zabrał Paweł Rzońca - Sekretarz Miasta Jasła, który pogratulował wszystkim laureatom i podziękował organizatorom. Jurorzy - Andrzej Gawlewicz, Bogdan Samborski i Józef Laskowski - dokonali podsumowania pracy komisji oceniających pracę uczestników konkursów. Nagrody ufundowane przez Miasto Jasło oraz Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wraz z okolicznościowymi dyplomami przygotowanymi przez MDK wręczyli laureatom: Paweł Rzońca, Małgorzata Piotrowska, Wiesław Hap, Andrzej Gawlewicz, Józef Laskowski i Bogdan Samborski.

fot. Dariusz Tęcza

Oprawę artystyczną uroczystego podsumowania konkursów zapewniły pięknym występem wokalistki z jasielskiego MDK - Patrycja Burek, Natalia Kubacka i Joanna Staniszewska -  pod opieką Małgorzaty Czeluśniak. Nagrodzone fotografie z tegorocznej edycji znajdują się na wystawie przygotowanej przez Dariusza Tęczę w jasielskim Młodzieżowym Domu Kultury.

Organizatorzy

Napisany dnia: 11.02.2020, 09:10
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Gratulacje
dnia 12.02.2020, 06:44
Ocena
komentarza:
4
Piękne konkursy i prace,wielkie uznanie.
@ ja
dnia 12.02.2020, 15:43
Ocena
komentarza:
3
I piękna praca Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105