Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Podsumowania konkursów organizowanych przez SMJiRJ

2

W jasielskim Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość podsumowania XXV Konkursu Fotograficznego „Jasło - Moje Miasto ” oraz Konkursu Historycznego „80. rocznica wybuchu II wojny światowej”. Organizatorem pierwszego z nich było jak co roku Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, drugi zorganizowało SMJiRJ. Odbyły się one pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

W jubileuszowej edycji konkursu fotograficznego jego uczestnicy musieli zmierzyć się z dwoma tematami do wyboru: „Ślady dawnego Jasła i regionu”  oraz „Uchwycić chwilę”.  Rywalizowali w trzech kategoriach: uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych. Ich prace oceniali: Andrzej Gawlewicz  (przewodniczący jury, architekt, wiceprezes SMJiRJ), Barbara Żegleń (członek SMJiRJ), dr Wacław Mendys (członek sekcji fotograficznej SMJiRJ), Bogdan Samborski (artysta rzeźbiarz, członek SMJiRJ) i Tomasz Kasprzyk (fotograf, członek Polskiego Związku Artystów Fotografików, członek zarządu SMJiRJ).

W konkursie fotograficznym na temat „Ślady dawnego Jasła i regionu” w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Lena Kraus (SP nr 12 w Jaśle), II - Daria Tęcza (MDK Jasło), III - Jakub Gancarz (MDK Jasło) i Kamila Mastej (MDK Jasło). Wyróżnieni zostali: Tymoteusz Łącki  (SP nr 4 w Jaśle), Weronika Frydrych, Faustyna Felczyńska, Szymon Zagórski, Bartosz Dzięglewicz (wszyscy MDK Jasło). W kategorii szkół ponadpodstawowych - nagrodę za wartość dokumentacyjną i „ocalenie od zapomnienia” otrzymał Rafał Krupa (Zespół Szkół Technicznych w Jaśle), nagrodę za kompozycję, pomysł i wartość artystyczną - Anna Poliwka (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle), a nagrodę za pomysł, za ciekawe zestawienie śladów przeszłości i teraźniejszości - Weronika Syrek (Zespół  Szkół nr 4 w Jaśle). Wyróżnieni zostali zaś uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle - Patryk Woźniak i Dominik Krzyżanowski. W kategorii osób dorosłych I miejsce zajął Wiesław Telega, a na II uplasowały się wspólnie - Teresa Czyżowicz-Tęcza i Martyna Piórek.

Fotografia autorstwa Szymona Żołądzia

W konkursie fotograficznym na temat „Uchwycić chwilę” w grupie szkół podstawowych zwyciężył Mikołaj Piątkowski (MDK Jasło), drugi był Mikołaj Kurowski  (MDK Jasło), a trzeci - Marcel Łącki (SP nr 4 w Jaśle). Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Szymon Żołądź (Zespół Szkół Technicznych w Jaśle), II - Kamila Krajewska (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle), a III - Natalia Sroka i Paweł Krajewski (oboje z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle). Wyróżnienia otrzymały:Patrycja Rutana (Zespół Szkół Technicznych w Jaśle) i Iga Gałuszka (Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym). Wśród osób dorosłych główną nagrodę otrzymał Wiesław Telega, a wyróżnienia - Żaneta Jobda, Martyna Piórek i Teresa Czyżowicz-Tęcza.

Praca Mikołaja Piątkowskiego

W drugiej części spotkania podsumowano również ogłoszony we wrześniu ub. roku Konkurs Historyczny „80. rocznica wybuchu II wojny światowej”.  W kategorii -  prace plastyczne - na temat „Wspomnienia II wojny światowej w Jasielskiem w rysunku” jurorami byli: Andrzej Gawlewicz, Tomasz Kasprzyk i Bogdan Samborski. A oto laureaci. Klasy I-IV SP: I m. - Hanna Schabińska,  II m. - Kacper Żyra,  III m. - Szymon Latoszek (wszyscy SP nr 6 w Jaśle), wyróżnienia: Aleksandra Zossel (SP nr 1 w Jaśle), Zofia Żyra (SP nr 6 w Jaśle).  Klasy V-VIII SP: I m. - Aleksandra Setlak (SP nr 6 w Jaśle), II m. - Emilia Furmankiewicz (SP nr 1 w Jaśle), III m. - Julia Dziubanik (SP nr 12 w Jaśle), IV m. - Mikołaj Kołodziej (SP nr 1 w Jaśle), wyróżnienia:   Karol Kolbusz (SP nr 12 w Jaśle)  i Laura Iossa (SP nr 6 w Jaśle).

Praca konkursowa Hanny Schabińskiej

Praca konkursowa Aleksandry Setlak

Prace pisemno-fotograficzne na temat „Moja rodzina w okresie II wojny światowej we wspomnieniach i dokumentach archiwalnych” oceniali znawcy dziejów Jasła, regionaliści i zasłużeni działacze SMJiRJ: Henryk Zych i Józef Laskowski.  Uhonorowali oni następujące osoby. W grupie szkół podstawowych: za I m. - Natalię Stanek (SP nr 10 w Jaśle), za II m. - Julię Dedo (SP nr 1 w Jaśle) i za III m. - Weronikę Strugałę (SP nr 12 w Jaśle). Na poziomie szkół średnich kolejne miejsca zajęli: I m. - Weronika Witusik (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle „Ekonomik”), II m. - Krystian Mamroł i III m. - Tomasz Wilk (obaj Zespół Szkół Technicznych w Jaśle). W kategorii osób dorosłych wyróżniono pracę Jakuba Józefa Musiała.

W trakcie uroczystości podsumowania tych konkursów wszystkich zebranych powitała Małgorzata Piotrowska - wicedyrektor MDK w Jaśle. O ich idei przypomniał Wiesław Hap - prezes SMJiRJ - prowadzący całe spotkanie. W imieniu Burmistrza Miasta Jasła głos zabrał Paweł Rzońca - Sekretarz Miasta Jasła, który pogratulował wszystkim laureatom i podziękował organizatorom. Jurorzy - Andrzej Gawlewicz, Bogdan Samborski i Józef Laskowski - dokonali podsumowania pracy komisji oceniających pracę uczestników konkursów. Nagrody ufundowane przez Miasto Jasło oraz Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wraz z okolicznościowymi dyplomami przygotowanymi przez MDK wręczyli laureatom: Paweł Rzońca, Małgorzata Piotrowska, Wiesław Hap, Andrzej Gawlewicz, Józef Laskowski i Bogdan Samborski.

fot. Dariusz Tęcza

Oprawę artystyczną uroczystego podsumowania konkursów zapewniły pięknym występem wokalistki z jasielskiego MDK - Patrycja Burek, Natalia Kubacka i Joanna Staniszewska -  pod opieką Małgorzaty Czeluśniak. Nagrodzone fotografie z tegorocznej edycji znajdują się na wystawie przygotowanej przez Dariusza Tęczę w jasielskim Młodzieżowym Domu Kultury.

Organizatorzy

Napisany dnia: 11.02.2020, 09:10
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Gratulacje
dnia 12.02.2020, 06:44
Ocena
komentarza:
4
Piękne konkursy i prace,wielkie uznanie.
@ ja
dnia 12.02.2020, 15:43
Ocena
komentarza:
3
I piękna praca Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?

   

  Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. 

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105