Strona główna

"Poetyckie Rocznice" w Osieku Jasielskim

5
Napisany dnia: 25.05.2019, 10:12 , Tagi: Brak

„Kocham jutro

 Z jego każdą obietnicą

 Z jego wielką tajemnicą

 Kocham jutro…”         

 W. Młynarski

XV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego POETYCKIE  ROCZNICE poświęcona była twórczości Wojciecha Młynarskiego. Wszystko, co wyszło spod pióra poety, nie traci na aktualności, to wiersze uniwersalne, ponadczasowe.

Konkurs, którego organizatorami byli Zespół Szkół Integracyjnych i Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku Jasielskim,  stał się okazją, aby oddać hołd poecie, który zawsze szedł swoją drogą, cieszył się życiem i optymistycznie …kochał jutro!

W klimat poezji Wojciecha Młynarskiego  wprowadzili wszystkich uczniowie z klasy III gimnazjum w montażu „Jeszcze w zielone gramy…”

W konkursie wzięło udział 23 recytatorów z 10 szkół powiatu jasielskiego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle, polonisty Pana Andrzeja Papciaka przyznała następujące nagrody i wyróżnienia.

I m. Sandra Wachowicz – Opacie

II m. Przemysław Szot – Trzcinica i Aleksandra Węcek – Nienaszów

III m. Karolina Grasela – Krempna, Natalia Korczykowska –Trzcinica i Emilia Poliwka – Osiek Jasielski

Wyróżnienia : Weronika Źrebiec –Wróblowa i Joanna Harmata – Opacie

Nagrodę specjalną za wyjątkowo ciekawą interpretację wiersza „ A wójta się nie bójta” przyznano uczennicy z Krempnej – Elizie Poterze.

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, podziękowania i długopisy z okazjonalnym grawerem.

Organizatorom Paniom Zofii Ciomci  i Lidii Szarek podziękowania i gratulacje złożyli  Wójt Gminy Osiek Jasielski Pan Andrzej Stachusrki oraz dyrektor Zespołu Szkół w Osieku Jasielskim Pan Jan Ciurej.

Pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich uczestników i sympatyków konkursu przekazała również za pośrednictwem poczty elektronicznej córka poety Agata Młynarska.

GOK Osiek Jasielski

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ anna
dnia 26.05.2019, 10:23
Ocena
komentarza:
1
Ciekawy pomysł z takimi rocznicami. Gratulacje!
@ anna
dnia 26.05.2019, 10:27
Ocena
komentarza:
1
Gratuluję pomysłu konkursu. Młynarski aktualny, szczególnie teraz w naszej rzeczywistości.
@ Irunia- men
dnia 26.05.2019, 23:44
Ocena
komentarza:
0
Pan wójt wpasowuje się w to towarzystwo, nie ma co...
@ Ewelina
dnia 27.05.2019, 14:26
Ocena
komentarza:
1
Róbmy swoje - te proste słowa Młynarskiego powinny dać do myślenia i róbmy co do Nas należy a wszystkim będzie się żyło lepiej.
@ Ewelina
dnia 27.05.2019, 14:30
Ocena
komentarza:
1
Róbmy swoje - te proste słowa Młynarskiego powinny nam dać do myślenia i gratulacje dla organizatorów bo jak widać - ROBIĄ SWOJE .
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Z pomocą dietetyka Naturhouse schudłam 20 kg

 • Spektakularne nokauty i walka roku na gali HFO: Spartan Night Jasło

   

  W piątkowy wieczór, w hali MOSiR Jasło odbyła się gala sportów walki HFO: Spartan Night. Kibice, którzy niemal szczelnie wypełnili trybuny zobaczyli dwanaście emocjonujących pojedynków. Nie brakowało walk na wyniszczenie i spektakularnych nokautów. Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Spartan Jasło Fight Club.

 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105