Strona główna

"Poetyckie Rocznice" w Osieku Jasielskim

5
Napisany dnia: 25.05.2019, 10:12 , Tagi: Brak

„Kocham jutro

 Z jego każdą obietnicą

 Z jego wielką tajemnicą

 Kocham jutro…”         

 W. Młynarski

XV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego POETYCKIE  ROCZNICE poświęcona była twórczości Wojciecha Młynarskiego. Wszystko, co wyszło spod pióra poety, nie traci na aktualności, to wiersze uniwersalne, ponadczasowe.

Konkurs, którego organizatorami byli Zespół Szkół Integracyjnych i Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku Jasielskim,  stał się okazją, aby oddać hołd poecie, który zawsze szedł swoją drogą, cieszył się życiem i optymistycznie …kochał jutro!

W klimat poezji Wojciecha Młynarskiego  wprowadzili wszystkich uczniowie z klasy III gimnazjum w montażu „Jeszcze w zielone gramy…”

W konkursie wzięło udział 23 recytatorów z 10 szkół powiatu jasielskiego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle, polonisty Pana Andrzeja Papciaka przyznała następujące nagrody i wyróżnienia.

I m. Sandra Wachowicz – Opacie

II m. Przemysław Szot – Trzcinica i Aleksandra Węcek – Nienaszów

III m. Karolina Grasela – Krempna, Natalia Korczykowska –Trzcinica i Emilia Poliwka – Osiek Jasielski

Wyróżnienia : Weronika Źrebiec –Wróblowa i Joanna Harmata – Opacie

Nagrodę specjalną za wyjątkowo ciekawą interpretację wiersza „ A wójta się nie bójta” przyznano uczennicy z Krempnej – Elizie Poterze.

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, podziękowania i długopisy z okazjonalnym grawerem.

Organizatorom Paniom Zofii Ciomci  i Lidii Szarek podziękowania i gratulacje złożyli  Wójt Gminy Osiek Jasielski Pan Andrzej Stachusrki oraz dyrektor Zespołu Szkół w Osieku Jasielskim Pan Jan Ciurej.

Pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich uczestników i sympatyków konkursu przekazała również za pośrednictwem poczty elektronicznej córka poety Agata Młynarska.

GOK Osiek Jasielski

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ anna
dnia 26.05.2019, 10:23
Ocena
komentarza:
1
Ciekawy pomysł z takimi rocznicami. Gratulacje!
@ anna
dnia 26.05.2019, 10:27
Ocena
komentarza:
1
Gratuluję pomysłu konkursu. Młynarski aktualny, szczególnie teraz w naszej rzeczywistości.
@ Irunia- men
dnia 26.05.2019, 23:44
Ocena
komentarza:
0
Pan wójt wpasowuje się w to towarzystwo, nie ma co...
@ Ewelina
dnia 27.05.2019, 14:26
Ocena
komentarza:
1
Róbmy swoje - te proste słowa Młynarskiego powinny dać do myślenia i róbmy co do Nas należy a wszystkim będzie się żyło lepiej.
@ Ewelina
dnia 27.05.2019, 14:30
Ocena
komentarza:
1
Róbmy swoje - te proste słowa Młynarskiego powinny nam dać do myślenia i gratulacje dla organizatorów bo jak widać - ROBIĄ SWOJE .
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Głupota, czy polityczna manifestacja?

  W miniony weekend przy wjeździe do Jasła od strony Krosna został zniszczony witacz. Wandal, który tego dokonał użył żółtej farby w spray'u malując na nim napis "#STOP447" nawołujący do manifestacji przeciwko roszczeniom żydowskim i przyjętej amerykańskiej ustawie mówiącej o zwrocie mienia ofiar Holocaustu.

 • Policjanci użyli gazu wobec agresorów

  Dwóch agresywnych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu po tym, jak obelżywymi słowami znieważyli funkcjonariuszy i naruszyli ich nietykalność cielesną. Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas interwencji w Łężynach.

 • Tłumy na Baciarach i Brathankach

  Tegoroczne Dni Gminy Skołyszyn odbyły się pod nazwą "Prozioki 2019" na stadionie sportowym w Skołyszynie. Kilka tysięcy mieszkańców powiatu jasielskiego, krośnieńskiego oraz gorlickiego przyjechało mile spędzić czas przy muzyce zespołów Baciary i Brathanki.

 • Pszczoły w sercu miasta? To możliwe!

  W maju na dachu galerii VIVO! Krosno stanęły cztery ule. Jak się okazuje centrum miasta to dla tych pracowitych owadów doskonałe miejsce do życia. Blisko 200 tysięcy pszczół z „Pasieki VIVO!” może w ciągu roku wyprodukować aż 100 kg naturalnego miodu, o kuszącym smaku i nieocenionych walorach zdrowotnych.

 • "Pojedynek z Triceratopsem" - wyzwanie dla prawdziwych łasuchów!

   

  Zapraszamy wszystkich niestrudzonych śmiałków do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu "Pojdeynek z Triceratopsem". Zasady pojedynku są proste: 1. Zamów Triceratops Burgera, 2. Zjedz go w całości, 3. Zrób to szybciej niż Twoi rywale.

 • Pracuj za granicą!

   

  Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105