Strona główna

Policjanci czytali dzieciom

2
Napisany dnia: 12.06.2019, 15:00 , Tagi: Brak

Policjanci brali udział w kampanii społecznej w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, która przebiegała pod hasłem "Czytanie to fajna rzecz - policjanci czytają". Celem tej inicjatywy było aktywne promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Ogólnopolska kampania czytania dzieciom rozpoczęła się 1 czerwca. Z tej okazji, aby promować ideę głośnego czytania, policjanci uczestniczyli w szeregu spotkań z najmłodszymi czytelnikami. Jedno z nich odbyło się w miniony piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle.

W ramach trwającej kampanii, jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zainicjowała spotkanie z policjantami. Jasielską komendę odwiedziły przedszkolaki, dla których przygotowano wiele atrakcji. Na początek Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Robert Wróbel czytał najmłodszym lekturę pt. "Mam przyjaciela policjanta".

Następnie najmłodszych słuchaczy zainteresowało spotkanie z technikiem kryminalistyki. Policjant opowiedział o swojej pracy i pokazał jak zabezpiecza na miejscu zdarzenia ślady i dowody. Frajdę dzieciom sprawiła możliwość odbicia na kartce papieru swoich linii papilarnych.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły obejrzeć policyjny radiowóz i motocykl i zasiąść za kierownicą. Każdy z uczestników otrzymał od funkcjonariuszy słodycze oraz elementy odblaskowe.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Lepiej niech czytają książki
dnia 13.06.2019, 07:09
Ocena
komentarza:
-2
dotyczące paragrafu 266 łamanego notorycznie jaslo,nowy żmigród i inne , zachowania olewcze gdzie czlowiek zglasza napastoeanie pobicie lub tragedie w domu- zachowania sa na poziomie ucznia szkoly podstawowej ,w sumie sie nie dziie bo niewiele wiecej klas skonczyli , tatus kazal idz na policjanta bo tam lepsza posada zarobek wolne i pracs to debil poszedl i teraz wychodzi ten wstyd na cale wojewodztwo!!! .albo gowniarz podjezdza nieslusznie oskarzajsc ze jestes pijany pod same drzwi !!! jakim ptaaem pamid gomulka??? przed brama ! !!! stoj i mozesz grzecznie poprosic o zbadanie na jakiejsc pistawie o zbadanie ,nie wiem jaki masz powod,zachowaj kulture a nie jak uczen 15 letni!!! zero kultury wjezdza taki co juz zloye pierscienie mial na pakcach pod same drzwi zebuy upokorzyc czlowieka w srodku dnia przed innymi , negatywnie wypada to odjezdza z pyskiem sni przepraszam.brama jest ostatnim miejscem mej posesji gfzie masz
zatrzymac pojazd ! potem mozesz rylko poprosic i grzecznie z kultura wejsc ! a tu jest popis zabawa brawura z piskiem pod drzwi nsooglda sie filimkow i udaje ,szkoda ze dali do zawodu pozwolenie tskim niedouczonym barankom.prezentuj siebie! miej szacunek! kulture! ka,dy zawod zobowiazuje do odpoeiednich zachoean ! a nie zabawe w indianina
@ Kasuja
dnia 15.06.2019, 18:01
Ocena
komentarza:
0
Pasują aż się zakazują .co MILICJA z własnymi wykroczeniami czekające w kolejce do Sądu może czytać DZIECIOM???:-) no jaja
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105