Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pomoc dla Piotrusia

8
ZARZECZE, JASŁO. Piotruś Tybik z Zarzecza ma 12 lat. Choruje na raka mózgu. Potrzebuje specjalistycznej opieki, a przede wszystkim obecności mamy, która trzy razy w miesiącu towarzyszy mu podczas wizyt w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Piotruś zachorował w 2005 roku, mając niespełna 7 lat. Lekarze wykryli u niego guza prawego płata czołowego mózgu. Wydawało się, że specjalistyczne leczenie i opieka medyczna w Centrum Zdrowia Dziecka pozwoliła Piotrusiowi wygrać z chorobą. Niestety w 2009 roku pojawił się nawrót.

Rodzinie brakuje środków na jego leczenie i wyjazdy do Warszawy. Do tej pory odbyły się dwie kwesty: w kościele oo. franciszkanów, zebrano wówczas 2 920,97 zł oraz w jasielskich szkołach, zakładach pracy i instytucjach, w której wzięli udział wolontariusze – uczniowie jasielskich szkół. Ogółem na pomoc 12-latkowi udało się zebrać ponad 6,6 tys zł.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć leczenie Piotra, mogą kontaktować się z Młodzieżową Radą Powiatu Jasielskiego działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle lub Krystyną Długosz z Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle.

Ciągle też można przekazywać pieniądze na pomoc Piotrusiowi na niżej podane konto:


POLSKI CZERWONY KRZYŻ ZARZĄD REJONOWY BANK PEKAO SA O/JASŁO 83124023371111000037285317

z dopiskiem

"PIOTR TYBIK"
 

/mm/ - Nowe Podkarpacie
Napisany dnia: 27.04.2010, 10:59
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Pppptomro tak wiele
dnia 29.04.2010, 23:20
Ocena
komentarza:
0
Najmniejszy gest jest mile widziany ! Otwórzmy serca ! To tak mało kosztuje ,a tak wiele znaczy!
@ AXEL BAND
dnia 02.05.2010, 10:58
Ocena
komentarza:
0
Zespół muzyczny Axel Band .Zwracam sie z prośbą do kogos z zarzecza kto potrafi zorganizowac festyn lub zabawe taneczną w tej miejscowosci na ten własnie szczególny cel. My jako zespół zagramy te impreze gratis . W Majscowej juz gralismy na taki cel dla chorej dziewczynki w lutym tego roku i wiem ze taka impreza może przyniesc pożądany efekt a konkretnie pieniądze dla Piotrusia i jego rodziny bo leczenie wymaga dużych nakładów. Wszystkich zainteresowanych taką imprezą prosze o kontakt.
@ do AXEL BAND
dnia 02.05.2010, 12:30
Ocena
komentarza:
0
skontaktujcie się z naszym sołtysem :)
p.s dobry pomysł z tym festynem
@ AXEL BAND
dnia 16.05.2010, 11:15
Ocena
komentarza:
0
Wydawało mi sie że po moim apelu do ludzi z Zarzecza o zorganizowanie festynu lub jakiejs innej imprezy która miałaby na celu zebranie środków na leczenie Piotrusia bedzie wiekszy odzew, niestety myliłem sie do dzis nikt sie tym nie zainteresował choc my jako zespół muzyczny kilku osobom z Zarzecza mówilismy o tym. Dobrze że nasz proboszcz z Dębowca stanoł na wysokosci zadania i organizuje kweste w przyszłą niedziele po mszach świetych na ten cel. Mam nadzieje ze ludzie podejdą do tematu poważnie bo w koncu nasze dzieci też mogła taka choroba dotknąc, co nie daj Bóg.
@ syśka
dnia 22.05.2010, 00:22
Ocena
komentarza:
0
nie ksiądz proboszcz, a młodzież i nauczyciele z Gimnazjum w Dębowcu. (:
@ AXEL BAND do syśka
dnia 22.05.2010, 18:14
Ocena
komentarza:
0
Droga koleżanko bez zgody proboszcza nic w kosciele nie mogłabys zrobic tak wiec ostateczną decyzje o waszym występie podjoł proboszcz .następnym razem powstrzymaj sie od takich tekstów a swoją mądrość sprobuj wyrazic w szkole bo tu nie chodzi o to co bedzie młodzież przedstawiac ale o to ze ktos pozwolił zrobic to w kosciele gdzie sie zbiera najwiecej ludzi w jednym miejscu a młodzież i nauczyciele decydują o tym co można zrobic w szkole a nie w kosciele . Pozdrawiam serdecznie
@ bebilo333
dnia 04.06.2010, 13:14
Ocena
komentarza:
0
pozdrawiam wszystkich,
pomoc finansowa jak najbardziej mile widziana ale informuje rowniez ze w usa lecze pacjenta z guzem mozgu (glejoblastoma multiforme = glejak wielopostaciowe) dieta dr.kwasniewskiego czyli malo weglowodanow, malo bialka ale za to duzo tluszczu. dosc jesli powiem ze chory w wieku 66 lat zyje juz 3 rok i nie ma zadnych objawow chorobowych.
@ Madonna & Ania
dnia 21.07.2010, 15:54
Ocena
komentarza:
0
Przemowa Madonny :

Hello. I am sympathizing piotrusiowi, gladly I will play the concerto to his benefit. People, help for poor wretch, contribute to it!!! The poor boy... help, people, Help!!! Hot of greeting for Piotusia!!!

Tłumaczona za pomocą translatica.pl :

Współczuję piotrusiowi, chętnie zagram koncert jego korzyści. Ludzie, pomóżcie dla biedy z nędzą, przyczyniać się troche do tego!!! Sandwicz z bagietki... pomoc, ludzie, Pomoc!!! Gorący z pozdrowienia dla Piotusia!!!

Tłumaczone z pomocą Ani F. :

Cześć. Współczuję piotrusiowi, chętnie zagram koncert jego korzyść. Ludzie, pomóżcie biedakowi!!! Przyczyniać się do tego!!! Biedaczysko ... pomóżcie, ludzie, pomóżcie!!! Gorące pozdrowienia dla Piotusia!!!

WYSYŁAJCIE TO PO JASIELSKIEJ STRONIE, POMÓŻCIE MADONNIE ZROBIĆ TEN KONCERT!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105