Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Powiatowe święto szachowe w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle

2

Dnia 29 pażdziernika 2019 r. w ZSUiS w Jaśle odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych w ramach:

 • Igrzysk Dzieci (Szkoły Podstawowe klasy 1-6 )
 • Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7 i 8 Szkół Podstawowych),
 • Licealiady.

VII edycja konkursu to kontynuacja spotkań pasjonatów , dla  których „ królowa  gier”jest  sposobem na ciekawe i twórcze spędzanie wolnego czasu. Staje się przepiękną przygodą, pozwalającą oddającym się  szlachetnej  grze, doznać niezapomnianych przeżyć  estetycznych  niedocenianych przez  tych , którzy nie zrozumieli  filozofii  szachów.

Dawniej szachy były rozrywką monarchów, następnie stały się areną zmagań wielkich umysłów, a dzisiaj w epoce zdominowanej przez  technologie komputerowe, gra w szachy staje się sztuką, nauką i rozrywką jednocześnie,  sprzyja życiu towarzyskiemu , rozwija abstrakcyjne i logiczne  myślenie. Jest to gra rozwijająca uwagę , systematyczność, opanowanie nerwów, wyobraźnię, pamięć, wymagająca jednocześnie niezłej kondycji pozwalającej na  efektywny udział w kilkugodzinnym turnieju.

Mistrzostwa zostały rozegrane w formule otwartej, systemem „każdy z każdym” na dystansie 10 min. dla zawodnika. Drużyny ze szkół, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w każdej kategorii, awansowały do zawodów rejonowych.

W trakcie przerw pomiędzy rozgrywkami uczestnicy jak co roku mogli pokrzepić się chrupiącymi drożdżówkami, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół  Usługowych i Spożywczych w szkolnej pracowni cukierniczej. Poczęstunek ten staje się już tradycją tego turnieju i jest niecierpliwie wyczekiwany nie tylko przez najmłodszych uczestników zawodów.

Klasyfikacja Igrzysk Dzieci:

1. SP Tarnowiec

2. SP nr 1 Jasło

3. SP nr 1 Osobnica

Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

1. SP nr 1 Jasło

2. SP Tarnowiec

Klasyfikacja Licealiady:

1. I LO Jasło

2. ZS nr 3 Jasło

3. ZSB Jasło

4. ZSUiS Jasło

Organizatorzy mają nadzieję, że turniej przyczyni się do spopularyzowania wśród dzieci  i młodzieży gry w szachy.                                                                                                                                              ZSUiS

Napisany dnia: 12.11.2019, 09:46
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ tylko normalność
dnia 12.11.2019, 15:52
Ocena
komentarza:
7
Gratuluje !
@ To ja
dnia 12.11.2019, 17:48
Ocena
komentarza:
1
Brakuje dziewcząt. Kluby posposzukują Panie chętne do gry w szachy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • WIOŚ wszczął postępowanie o ukaranie zakładu. Kontrola wykazała rażące nieprawidłowości

  Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie przeprowadzili kontrolę w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Wolicy w celu m.in. oceny ekologicznych skutków pożaru. Jej wyniki są niepokojące. W tej sprawie prowadzone jest także śledztwo pod kątem nieodpowiedniego postępowania z odpadami...

 • Fakty o podwyżce cen śmieci w Jaśle

   

  Mówić i pisać można wiele, a także podawać różne wybiórcze informacje dotyczące podwyżek cen za śmieci. Fakty są jednak takie, że Miasto nie zarabia na śmieciach, a na wzrost cen składa się kilka czynników od Miasta niezależnych.

 • Świąteczne szaleństwo w Galerii Jasło! Sprawdź, jakie atrakcje przygotowaliśmy

 • Zamiast cmentarza odkryli osadę z epoki brązu

   

  Archeolodzy, którzy na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 poszukiwali śladów cmentarza żydowskiego niespodziewanie odkryli pozostałości po osadnictwie pradziejowym. Znalezisko najprawdopodobniej jest reliktem, który można wiązać z epoką brązu.

 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105