Strona główna

Powiatowy etap „Wielkiej Ligi Czytelników” przeszedł do historii

0
Napisany dnia: 04.03.2019, 20:50 , Tagi: Brak

28 lutego 2019 r. w jasielskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.  Głównym celem tego Konkursu jest upowszechnianie czytania książek.

Jasielska Filia jako Koordynator Powiatowy po raz pierwszy  włączyła się w organizację tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Z powiatu jasielskiego do pisania testu przystąpiły dwie drużyny (po jednej z poszczególnych kategorii) z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Drużynę w kategorii klas 1‑4 tworzyli uczniowie: Zofia Jodłoska, Gabriela Ruwińska i Jan Kędzior.  Zmagali się oni z pytaniami dotyczącymi książki Justyny Bednarek Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.  Natomiast w kategorii klas 5‑8 z testowymi pytaniami zmierzyła się drużyna w składzie: Anika Koba, Julia Tarnowska i Wiktoria Wielgosz.  Dla tej kategorii klas Organizator wybrał książkę Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik i niesamowity dwór.

Drużyny do Konkursu przygotowała Agnieszka Juryś – nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.  Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwała Komisja w składzie: Grażyna Jędryczka – przewodnicząca – Koordynator Powiatowy, Beata Szczepanik – członek jury – Koordynator Powiatowy i Anna Jagielska – członek jury. Po zakończeniu pisania testów uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek w postaci pączka oraz nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle i Jacka Nowosielskiego właściciela Księgarni u Jacka. Mimo, że na wyniki musimy poczekać jako Koordynator Powiatowy gratuluję wszystkim uczestnikom. Gratuluję im przede wszystkim zapału do czytania i chęci wzięcia udziału w tym projekcie, bo jak podkreślił główny Organizator:  W tym konkursie nie ma przegranych. Jeżeli startujesz i czytasz – jesteś zwycięzcą!

Serdeczne podziękowanie składam fundatorom nagród książkowych.

Grażyna Jędryczka

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105