Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Przedszkolaki zrobiły prawdziwe „show”

9

Wczoraj w Jasielskim Domu Kultury dzieci z dziewięciu publicznych przedszkoli w Jaśle miały okazję zaprezentować mieszankę tańców nowoczesnych z tańcami ludowymi. Na scenie wystąpiło 110 przedszkolaków w barwnych, kolorowych strojach.<FOTOGALERIA>

Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia po raz 15. zorganizowało Przegląd Tańców Przedszkolaków pn. „Zatańczyć z Tobą Chcę”. W ciągu ostatnich 14 lat na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpiło 1700 przedszkolaków. W tym roku udział wzięło 110 dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Jedenaście zespołów zaprezentowało takie tańce jak trojak, belgijkę, taniec kowbojski, walc „Noce i dnie”, polkę cygańską, lajkonik-krakowiak, rock and roll oraz „Moja Maryneczka”, „Kalinka”, „My Cyganie” i taniec w parach.

- Naszym celem jest popularyzacja tańca, jako formy spędzania wolnego czasu. Dzięki temu przeglądowi integrują się zarówno dzieci, jak i nauczyciele, rodzice – cała społeczność jasielska. Taniec ma zbawienny wpływ na nasze ciało, ale też na umysł. Rozwijamy talenty u małych dzieci. Przez te 14 lat na deskach wystąpiło około 1700 uczestników – podkreśliła Marta Mosoń, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle.

Dzieciom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji. Każdy z uśmiechem na ustach wychodził na scenę, aby pokazać się na niej z jak najlepszej strony. Największą dla nich nagrodą i podziękowaniem za trud, jaki włożyły w przygotowania były pluszowe biedronki. Dyrektor przedszkola podziękowała również nauczycielom i wychowawcom za trud i mozolną codzienną pracę włożoną w rozwijanie zainteresowań wśród najmłodszych.

Sponsorami tegorocznego przeglądu byli:

Mariusz Szykulski – dyrektor Naturex Polska, Janusz Przetacznik- prezes Jasielskiego Spółdzielni Mieszkaniowej, Rada Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle, Małgorzata Górniak z Pracowni Florystycznej „Magnolia”, Kazimierz Dąbrowski z Flora in Vitro Laboratorium Ogrodnicze, radni Rady Miejskiej Jasła w osobach: Iwona Dziedzic, Bogusława Wójcik, Lech Polak i Marcin Węgrzyn oraz Wioletta Korczykowska z salonu fryzjerskiego New Trend, Józef Nawracaj z Jasielskiego Centrum Reklamowego „Flogart”.

id

Napisany dnia: 04.03.2020, 10:36
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ 000
dnia 04.03.2020, 11:01
Ocena
komentarza:
10
Cudne maluszki
@ Wspaniałe Dzieciaki
dnia 04.03.2020, 12:42
Ocena
komentarza:
3
Wiedzą,że taniec wyleczy wszystko,a uśmiech i bezstresowe zabawy to zdrowie.
@ gość
dnia 04.03.2020, 13:55
Ocena
komentarza:
-5
Pani dyrektor jak zawsze super .
@ Tak
dnia 04.03.2020, 15:42
Ocena
komentarza:
0
Dzieciaczki cudne, ich panie sympatyczne a reszta według mnie ...zbędna:-)
@ Gratulacje Dzieciaki
dnia 05.03.2020, 06:19
Ocena
komentarza:
1
Śliczne i zdolne dzieci mamy w Jaśle-wielkie brawa dla Was.Warto inwestować w przyszłość takich Skarbów.
@ Klara
dnia 05.03.2020, 08:50
Ocena
komentarza:
0
Więcej zdjęć się nie dało dodać? Ja tu widzę tylko Pm nr 6 a były też inne
@ cimek
dnia 05.03.2020, 09:23
Ocena
komentarza:
2
Więcej zdjęć znajduje się w fotogalerii. Wystarczy kliknąć.
@ Klara
dnia 09.03.2020, 12:10
Ocena
komentarza:
0
O fotogalerii pisze właśnie. Jest raptem 15 zdjęć. Zenada
@ cimek
dnia 09.03.2020, 13:23
Ocena
komentarza:
0
W fotogalerii są 72 zdjęcia droga Pani. Wystarczy kliknąć w kolejne zakładki, a ujrzy Pani upragnione zdjęcia. Zalecam większą rozwagę w używaniu określeń takich jak np. "żenada".
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105