Przedszkolna Wigilia
Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres roku, jest to szczególny czas. Czas składania życzeń, śpiewania kolęd, wręczania prezentów bliskim. Opłatek jest symbolem Świąt, a dzielenie się nim w Wigilię to wyraz uczuć, przyjaźni i życzliwości. Tradycja dzielenia się opłatkiem podtrzymywana jest również w Przedszkolu Miejskim nr 6 Pluszowgo Misia w Jaśle...
Każdego roku dzieci, personel przedszkola, rodzice i zaproszeni goście uczestniczą we wspólnej Wigilii. W tym roku przedszkolna Wigilia odbyła się 21 grudnia 2010r. Był to dzień niezwykły, pełen niespodzianek, przygotowań, w którym od samego rana można było wyczuć świąteczną atmosferę.
Spotkanie rozpoczęła Dyrektor przedszkola Pani Marta Mosoń witając serdecznie wszystkich zebranych. Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii przedszkolacy z grupy Słoneczka, Leśne Duszki i Jagódki zaprezentowały Jasełka, które podniosły atmosferę czyniąc ją bardzo wzruszającą. Dzieci przedstawiły osoby i wydarzenia z czasów narodzenia Pana Jezusa. Odtwarzane przez dzieci role były dużym przeżyciem dla aktorów i widzów. Następnie, przy akompaniamencie pianina, odbyło się wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.
Swoja obecnością zaszczyciło nas wielu gości; Elżbieta Bernal – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jaśle, Wiesław Latoszek – Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle, Krystyna Długosz – Kierownik Biura Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle, Leokadia Kuznecka – Kierownik Oświaty Zdrowotnej Promocji Zdrowia SANEPID w Jaśle, Joanna Garbacik – przedstawiciel KPP w Jaśle, Grzegorz Stanek - przedstawiciel Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Jaśle oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Na uroczyście przygotowanych stołach znajdowały się tradycyjne wigilijne potrawy. Czas upłynął w serdecznej i rodzinnej atmosferze. Dzieci doświadczyły wielu przeżyć i emocji, które na długo pozostaną w ich pamięci. Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, integrujące dorosłych i dzieci.
Krystyna Pietraszek
Anna Bożek
