Strona główna

Przysieki: Zebrali 25 tysięcy złotych na kościół

23
Napisany dnia: 11.07.2019, 14:37 , Tagi: Brak

W minioną niedzielę odbył się jubileuszowy XV Charytatywny Festyn Parafialny w Przysiekach, podczas którego zebrano 25 tysięcy złotych na dokończenie budowy Kościoła im. Jana Pawła II. Imprezie towarzyszyły koncerty, na których wystąpiły zespoły Disco-Polo. Gwiazdą wieczoru był Bayera.

W minioną niedzielę na boisku przy Szkole Podstawowej w Przysiekach odbył się XV festyn parafialny, który od lata cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców nie tylko gminy Jasło, ale również całego powiatu jasielskiego. Na uczestników zabawy czekało wiele ciekawych atrakcji. Dzieci największą frajdę miały podczas udziału w różnych konkursach przygotowanych przez organizatorów imprezy.

 

Ponadto najmłodsi mieli okazję zapoznać się ze sprzętem pożarniczym lokalnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, co także dało im mnóstwo radości i satysfakcji. Na scenie oczywiście wystąpiły młode talenty oraz lokalny zespół High 5. Pierwszy koncert rozpoczął się występem zespołu LILI. Po nim na scenie pojawił się Exelent, a na koniec gwiazda wieczoru – Bayera. Dalszą cześć zabawy poprowadził dj Marcus.

Dochód z imprezy w kwocie 25 tysięcy złotych został przekazany za dokończenie budowy Kościoła św. Jana Pawła II w Przysiekach. Jego budowa rozpoczęła się w 2005 r., tuż po śmierci papieża. - Kiedy zmarł Jan Paweł II, ksiądz biskup ordynariusz ówczesny Kazimierz Górny zasugerował, abyśmy zbudowali kościół w Przysiekach, gdzie mieszka większa liczba naszych parafian. Podjęliśmy to dzieło. Budowa trwała niespełna dziesięć lat.Obecnie potrzebne jest przygotowanie wystroju kościoła m.in. jego pomalowanie, zakup ołtarza, ambony – to są kosztowne sprawy – podkreśla proboszcz parafii ks. Marek Cesarz. Parafianie do czasu powstania nowej świątyni udawali się na modlitwę do kościoła w Sławęcinie. - Jest to piękny kościół drewniany, który powstał blisko 250 lat temu. Dbamy o niego i również poddajemy go remontom – dodaje proboszcz Cesarz.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Wojtek
dnia 11.07.2019, 20:55
Ocena
komentarza:
2
3000 x 10 = 30000
@ xxx
dnia 12.07.2019, 11:05
Ocena
komentarza:
38
Kościół się modli o trzeźwość narodu i mówi o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, ale jak się zarabia na kościół sprzedając alkohol to wtedy wszystko ok. Obłuda kościoła i organizatorów.
@ Jo
dnia 12.07.2019, 21:51
Ocena
komentarza:
10
Ile beczek piwa pękło żeby zebrać 25k
na ołtarz?
@ jd
dnia 13.07.2019, 12:39
Ocena
komentarza:
4
czyli i niewierzący a pijący mogli nieświadomie wspomóc to dobre dzieło !
@ Do Wojtek
dnia 13.07.2019, 18:26
Ocena
komentarza:
5
3000 pomnożone przez 10 to 30 tys tylko odlicz koszty choćby gwiazdy wieczoru.Myslisz że występowali za Bóg zapłać?
@ ORMO i ZOMO
dnia 14.07.2019, 12:13
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz nie na temat]
@ Artur
dnia 12.07.2019, 00:15
Ocena
komentarza:
12
Mało która wieś w powiecie jest tak zintegrowana jak społecznośc Przysiek. Gratulowac zapalu!
@ prawda
dnia 14.07.2019, 12:15
Ocena
komentarza:
6
lepiej jak by sobie jakąś drogę wyremntowali, mostek czy altankę pod domem ludowym... Kościół w każdej wsi jest zupełnie niepotrzebny...
@ Patroniusz
dnia 12.07.2019, 07:28
Ocena
komentarza:
0
Podoba mi się, ze impreza w Brzyskach jest przygotowana z takim rozmachem. Słyszałem, ze niektóre miasta maja problem z ochrona bo ceny ochrony skoczyły nawet dwukrotnie po wydarzeniach z Gdańska. Popieram mocno takie inicjatywy. Sam byłem z rodzinka i na lokalny poziom jest naprawdę fajnie! Pozdrawiam W.
@ Xyz
dnia 12.07.2019, 10:29
Ocena
komentarza:
17
Zebrali na kościół czy dla KS. Cesarza i niby nową Audi
@ Do @Xyz
dnia 13.07.2019, 18:30
Ocena
komentarza:
-1
Na samochód ksiądz sam zarabia - jest katecheta śluby pogrzeby i nikomu na siłę nie wyciąga kasy więc daj sobie spokój z tymi insynuacjami.Jeśli chodzi o kasę proboszcz należy do grona najmniej pazernych i parafianie to wiedza więc nie siej tu zamentu na forum
@ harklowiak
dnia 12.07.2019, 11:23
Ocena
komentarza:
14
A my nadal wody nie mamy...
@ kl
dnia 12.07.2019, 12:15
Ocena
komentarza:
4
To niech się proboszcz pomodli
@ zeniu
dnia 12.07.2019, 12:20
Ocena
komentarza:
9
Disco Polo króluje na wsi
@ ixi
dnia 12.07.2019, 19:05
Ocena
komentarza:
16
Ile dał biskup i kuria? Poważnie pytam, jako praktykujacy i dumny katolik. Przykład musi iść z góry.
@ Yes
dnia 12.07.2019, 20:57
Ocena
komentarza:
8
Ha ha ha. Zwykły proboszcz kropi za 500 zl/h a biskup za 2500 zl/h.
@ prawda
dnia 14.07.2019, 12:15
Ocena
komentarza:
1
za 2500 to biskup nawet na kropidło nie popatrzy...
@ ixi
dnia 15.07.2019, 14:44
Ocena
komentarza:
0
Aż tak??? :)
@ Cytaty Majk
dnia 13.07.2019, 23:04
Ocena
komentarza:
2
Disco polo odmóżdża, nie słuchajcie tego.
@ disko
dnia 14.07.2019, 01:43
Ocena
komentarza:
7
że się ludzie jeszcze na to nabierają...
@ Bobo
dnia 14.07.2019, 11:33
Ocena
komentarza:
6
Z czegos ksiadz musi życ hahahahahahahaah
@ Gość
dnia 15.07.2019, 09:11
Ocena
komentarza:
6
Kościół ma pomagać innym, biednym, bezdomnym, głodującym a nie żeby na zbierać jeszcze pieniądze na niego, to są złodzieje w sutannach, skandal ludzie puknijcie sie w głowę. Czy jak ktoś buduje dom to kosciól sie doklada!
@ Madzia
dnia 15.07.2019, 21:51
Ocena
komentarza:
1
Najwięcej pyskują te osoby co nic nie dają
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105