Puchar Przewodniczącego Rady Gminy po raz kolejny wędruje do Nienaszowa
Jak co roku w sali gimnastycznej przy domu ludowym w Kątach , w dniu 23 lutego odbyły się otwarte zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Zbyt dużego zaskoczenia nie było, że po raz kolejny wygrała drużyna z Nienaszowa, bo jak wiadomo to Nienaszów przoduje w piłce siatkowej wśród miejscowości z terenu Gminy Nowy Żmigród.

Turniej został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury oraz sołtysa wsi Kąty. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn. Po losowaniu grup rozpoczęły się rozgrywki, podczas których zawodnicy mogli wzmocnić się bigosem.


Początkowe rozgrywki w grupach wskazały już dwie drużyny, które mają szansę rywalizować o I miejsce - były to: Nienaszów i Łysa Góra. Drużyny te wygrywały z każdym przeciwnikiem i w ostatecznej finałowej rozgrywce to właśnie Nienaszów pokonał Łysą Górę wygrywając dwa sety. W pierwszym wynikiem - 16:14 natomiast w drugim - 15:12.


O trzecie miejsce walczyły drużyny z Desznicy i Łężyn, lepsze okazały się Łężyny wygrywając oba sety wynikiem 15:10 - pierwszy oraz 15:11 - drugi.

Po zakończeniu rozgrywek miejsca drużyn przedstawiały się w następujący sposób:
1.Nienaszów
2.Łysa Góra
3.Łężyny
4.Desznica
5.Nowy Żmigród
6.Kąty 1
7.Kąty 2
8.Brzezowa
Każdej z drużyn organizatorzy wręczyli puchar, dyplom i skromne nagrody rzeczowe.
To już czwarte gminne zawody halowe o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy, które przyciągnęły młodzież w różnym wieku i wpisały się w kalendarz cyklicznych rozgrywek sportowych organizowanych przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury – Jerzego Dębca.
Marek Sroka
