Strona główna

Sędzi Anna Maria Wesołowska w ramach kampanii „Ty decydujesz”

17
Napisany dnia: 17.03.2019, 12:46 , Tagi: Brak

Mądra, wyrozumiała i niezwykle charyzmatycza – tak pokrótce można opisać najsłynniejszą sędzię w Polsce. Na zaproszenie Urzędu Miasta w Jaśle, Straży Miejskiej w Jaśle oraz Zakładu Karnego w Jaśle gościła obecnie najbardziej rozpoznawalna sędzia – Anna Maria Wesołowska, która ponad trzydzieści lat orzekała w sprawach karnych w łódzkim sądzie dla nieletnich.

Nazbierało się mnóstwo przykładów i doświadczeń, z których każde ma jednostkowy wymiar dotyczący ludzkich tragedii. Właśnie te przykłady z życia wzięte doskonale obrazujące trudne sytuacje, w których mogą się znaleźć młodzi ludzie: ofiary, czy sprawcy – wywarły na słuchaczach ogromne wrażenie. Spotkanie niezwykle ważne, do bólu poruszające problemy realne, zagrożenia czyhające zwłaszcza na młodych ludzi, ale dotyczące też rodziców, nauczycieli, instytucji pomocowych, a tak naprawdę każdego z nas. Nie mogę się pogodzić z tym, że coraz więcej młodych ludzi trafia na salę sądową w charakterze oskarżonych (…) – mówiła do młodzieży sędzia, wspominając, że tyle razy widziała łzy w oczach oskarżonego i rozpacz całej rodziny i słyszała: ja nie chciałem tego zrobić, ja nie wiedziałem, że za taki czyn grozi kara, żałuję…. Niestety na sali sądowej, już jest za późno.

Według panującego stereotypu sędzia to taki wyrachowany, bezduszny urzędnik, typowy biurokrata, wydający wyroki w imieniu prawa. Podczas spotkania chyba wszyscy przekonali się, jak fałszywy jest to stereotyp. Tu mieliśmy do czynienia z osobą niezwykle ciepłą i życzliwą. Sędzia mówiła do słuchaczy z ogromnym szacunkiem, wierząc, że jej wiedza i doświadczenie mogą komuś pomóc w życiu. Po wielogodzinnych, wyczerpujących spotkaniach znalazła również czas na krótką rozmowę z uczestnikami, wspólne zdjęcie oraz autograf.

Podczas spotkania z sędzią odbyła się premiera filmu edukacyjnego pt. „Ty decydujesz”, w którym udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle pod kierunkiem Piotra Jurysia oraz nauczycieli Ilony Dranki, Katarzyny Barzyk i Barbary Myśliwiec. Scenariusz do filmu napisały funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle insp. Bożena Krupa i insp. Iwona Głogowska. Pomocy przy nagraniach udzieliła Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Bohater filmu - 17 letni Kostek żyje intensywnie, bawi się, terroryzuje młodszych i słabszych, pije alkohol. W końcu powoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Trafia za kratki. Czy taki plan na swoje życie miał ten młody człowiek? Film ma pobudzić w młodych odbiorcach refleksje na temat odpowiedzialności i konsekwencji podejmowanych wyborów, uczyć szacunku dla prawa.

Kampania „ Ty decydujesz” jest prowadzona przez Urząd Miasta w Jaśle, Straż Miejską w Jaśle oraz Zakład Karny w Jaśle. Zadanie zostało zrealizowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii – Kampania „ Postaw na Rodzinę”.

Straż Miejska w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ ustawa447pl
dnia 17.03.2019, 16:27
Ocena
komentarza:
-11
Niech się pani sendzia wykarze w sprawie ustawy 447 i 1066. Tu jest pole do popisu !
@ MałaMi
dnia 17.03.2019, 18:24
Ocena
komentarza:
21
A Ty się lepiej naucz ortografii, też będzie pole do popisu ;)
@ monia
dnia 18.03.2019, 09:21
Ocena
komentarza:
-8
Prawo własności jest święte. Jak państwo Polskie przejęło po wojnie majątki Żydów to powinno się je oddać, albo wypłacić odpowiednie zadośćuczynienie. Jakby sprawa dotyczyła Polaków, to wszyscy by byli za. A że dotyczy Polaków-Żydów, to większość jest przeciw.
@ xtr
dnia 18.03.2019, 11:09
Ocena
komentarza:
8
moniu!! komu oddać ...spadkobierców brak a domaganie się przez Gminy Zydowskie to mniej więcej tak...umiera Polak pochodzący z Jasła w USA lub w Niemczech i pan Burmistrz Jasła chce zwrotu po Polaku...mercedesa,domu z basenem ITP z uwagi że brak spadkobierców. Zadośćuczynienie w pierwszej kolejności dla Polaków i Polaków Zydowskiego pochodzenia,oraz miata Jasło ale od Niemców bo to nie Polacy bombardowali i zniszczyli prawie w 100% miasto.(więc jakie majątki ?)
moniu prawo własności Święte... popieram...ale też troszeczkę logiki.pozdrawiam..
@ Żenada
dnia 17.03.2019, 23:01
Ocena
komentarza:
4
Celebrytka z tvn przyjechała i wielkie halo z tego powodu. Zaproście jeszcze Wojewódzkiego i Kingę Rusin. To też wielkie osobowości są.
@ Lord Kruszwil - TVN
dnia 18.03.2019, 07:39
Ocena
komentarza:
4
Że kogo ? KUPĘ Wojewudzkiego ? tego co włożył polską flagę w góóównooo na wizji ?
@ @do
dnia 18.03.2019, 07:09
Ocena
komentarza:
2
Ludzie od zarania szukaja rozrywki i pocieszenia tak to dziala nawet zwierzeta na wolnosci smakuja uzywki
!!!wiedza co dobre i co leczy ewidetnie te na wolnosci nie chorują bo trzymane w zamknieciach (blokach)

i karmione z tych worów gmo leczą sie u weterynarzy przez glopote właścicieli .Teraz madry da plusa a głò ...i minusa
@ telewzja KŁAMIE
dnia 18.03.2019, 08:41
Ocena
komentarza:
1
Na podstawie powyższego artykułu stwierdzam iż poziom telewizyjnego OGŁUPIENIA w powiecie jasielskim jest niestety ale nadal WYSOKI. Celebryci zagranicznej polskojęzycznej stacji telewizyjnej przyjmowani są O DZIWO przez " naszych ? " przedstawicieli nadzwyczaj ochoczo.
@ somsiad
dnia 18.03.2019, 09:30
Ocena
komentarza:
3
Trzeba dodać że ta zagraniczna telewizja jest Amerykańska. A w naszym narodzie co Amerykańskie jest godne podziwu. Ciekawe skąd ww. czerpie informacje o świecie, pewnie z internetu, gdzie można wyczytać "niestworzone rzeczy" i nad którym nikt nie panuje. Ale mam przeczucie, że głównym źródłem informacji dla tego Pana jest TVP Info, które mu wmówiło że TVN kłamie.
@ puk puk jest tam kto ?
dnia 18.03.2019, 09:59
Ocena
komentarza:
-5
Błąd ! Wszystkie telewizje, powtarzam WSZYSTKIE są zarządzane z jednego miejsca - to raz.
Dwa: Role telewizji są podzielone tak aby taki TELEWIDZ myślał że jak jedna kłamie to druga mówi prawdę (stąd posądzenie że ogladam inną stacje a tak na prawdę nie oglądam żadnej). Zrozum mały człowieczku że gdziekolwiek nie najedziesz pilotem tam jest JEDEN I TEN SAM koncern medialny tylko pod różnymi nazwami.
@ do powyższego
dnia 18.03.2019, 13:55
Ocena
komentarza:
0
Ale masz wyprany mózg,więc pewnie jesteś Korwinowiec, albo antyszczepionkowiec albo wierzysz że samoloty rozpylają truciznę itp. bzdury i inne teorie spiskowe no i oczywiście że Żydzi rządzą Światem ...buuahahhaha
@ o telewizjach
dnia 18.03.2019, 14:13
Ocena
komentarza:
0
Co to znaczy telewizja kłamie. Proszę mi to wytłumaczyć. Bo jak ja widzę że na żywo jakiś polityk coś mówi to ktoś jego słowa zniekształca ?. Albo jak jest materiał śledczy oparty na dokumentach, albo nagraniach który udowadnia jakiś przekręt, to to prawda czy kłamstwo. Jeżeli kłamstwo, to osoby pomówione mogą pójść do sądu przeciwko telewizji i domagać się sprostowań i odszkodowań. Prawdziwie niezależna telewizja nie może kłamać, bo straci widownie, reklamy, z czego żyje. W przeciwieństwie do TVP która jest na usługach władzy i na widzach jej nie zależy. Zawsze przecież ta władza da im kolejne miliardy na działalność.
@ oj telewizja kłamie kłamie
dnia 18.03.2019, 14:37
Ocena
komentarza:
1
Zmanipulować obraz i głos to nie jest problem ŻADEN oni są w tym mistrzami. Wycinanie zdań z kontekstu wypowiedzi czy inny sposób filmowania i odbiór jest inny. Powiem Ci więcej że nie tylko telewizja kłamie ale np współczesna medycyna ukąszenie komara pod kolanem nazywa inną choroba niż ukąszenie komara za uchem. To jest dopiero schizofrenia paranoidalna ? Jak jest recepta na to ? Założyć MOSKITIERĘ !
@ cc
dnia 18.03.2019, 08:41
Ocena
komentarza:
2
a co to "sędzi"?
@ prof dr hab nadzw. mgr inszJan (k)Miotek
dnia 18.03.2019, 08:47
Ocena
komentarza:
0
sędzi to jest aktor odgrywający rolę sendziego w programie TVN
@ stary glina
dnia 21.03.2019, 15:43
Ocena
komentarza:
-2
jest Zakład Karny, jest Straż Miejska a gdzie przedstawiciele Policji.
@ stary glina
dnia 21.03.2019, 15:44
Ocena
komentarza:
-2
wstyd, wstyd, wstyd
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105