Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Setne urodziny najstarszej mieszkanki Gminy Skołyszyn

10

W poniedziałek 25 maja 2020 roku Pani Klara Szarek, mieszkanka Bączala Dolnego obchodziła wyjątkowy jubileusz 100. urodzin. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Skołyszyn p. Bogusław Kręcisz wraz z Kierownikiem USC p. Urszulą Grygą, by w imieniu wszystkich mieszkańców gminy, złożyć Jej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz kolejnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu.

fot. skolyszyn.pl

Najstarsza Mieszkanka Gminy Skołyszyn wraz z życzeniami otrzymała okolicznościowy kosz kwiatów oraz kilka drobnych upominków. Odebrała także listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów oraz Wojewody Podkarpackiego.

Pani Klara Szarek urodziła się 25 maja 1920 roku w Bączalu Dolnym, będąc jedną z dziewięciorga dzieci Wojciecha i Katarzyny Podkulskich. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w rodzinnej miejscowości. Jej kolegą z klasy jest inż. Bronisław Stoj (z Bączala Górnego, od 1945 zamieszkały w Gorlicach), który przed miesiącem również obchodził setne urodziny. W 1940 roku zawarła związek małżeński ze Stanisławem. Jej mąż i szwagier Jan działali w Armii Krajowej. Byli skierowani na roboty przymusowe do III Rzeszy. Pani Klara wraz z mężem przeżyła 46 lat w małżeństwie. Pomimo wielu niełatwych doświadczeń, Jubilatka nadal cieszy się zdrowiem i witalnością. Doczekała się sześciorga dzieci, jedenaściorga wnuków, dwadzieścia jeden prawnuków i dwie praprawnuczki (bliźniaczki). Jak podaje, Jej receptą na długowieczność jest radość czerpana z życia oraz życzliwość dla ludzi.

fot. skolyszyn.pl

Pani Klara Szarek jest czwartą osobą z Bączala, która w ostatnim dziesięcioleciu ukończyła 100. rok życia. Wcześniej, bo w 2011 roku setne urodziny obchodził dh Kazimierz Dybka z Bączala Dolnego, w 2018 roku p. Kazimiera Zabawa z Bączala Górnego oraz w kwietniu 2020 roku inż. Bronisław Stoj z Bączala Górnego (zamieszkały w Gorlicach).

Gratulujemy pięknego jubileuszu setnych urodzin. Życzymy zadowolenia z każdego nowego dnia, przeżycia w szczęściu i zdrowiu wielu pięknych lat oraz miłości ze strony najbliższych. Raz jeszcze wszystkiego najlepszego!

Źródło: skolyszyn.pl

Napisany dnia: 27.05.2020, 08:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ 200 lat
dnia 27.05.2020, 09:24
Ocena
komentarza:
11
Gratulacje i dużo zdrowia !
@ uuuu
dnia 27.05.2020, 12:30
Ocena
komentarza:
0
nie spiewajcie jej 100 lat
@ ccccc
dnia 27.05.2020, 12:30
Ocena
komentarza:
4
zaśpiewajcie
@ Najlepsze życzenia
dnia 27.05.2020, 13:18
Ocena
komentarza:
13
Jaka śliczna i sympatyczna babunia.Zaśpiewajmy:Życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa...
@ zus
dnia 27.05.2020, 18:48
Ocena
komentarza:
3
jak to mozliwe
@ NoToJak
dnia 27.05.2020, 21:53
Ocena
komentarza:
4
To proste.
Wrogów niema.
Wszystkich przeżyła.
WszyskieGoNajLepszego.
@ Dobry chłopak.
dnia 27.05.2020, 19:59
Ocena
komentarza:
5
Moja kochana.. Zdrówka, uśmiechu na twarzy...
Pani się trzyma!!!
@ Robot
dnia 27.05.2020, 22:48
Ocena
komentarza:
5
Dużo dobrego zdrowia samopoczucia
I wszystkiego naj naj najlepszego życzę
@ zwolnić ich wszystkich
dnia 28.05.2020, 08:52
Ocena
komentarza:
0
Jak do mnie na setne urodziny przyjdzie urządnik to poczęstuję go ciastkiem wedle przepisu kałasznikowa.
@ he
dnia 05.06.2020, 07:21
Ocena
komentarza:
0
200lat 2000lat
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105