Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie.
Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl.
Korzystając ze strony akceptujesz
Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Dwie utalentowane zawodniczki z Podkarpacia, Jessica Orzechowicz z Tarnowca oraz Joanna Rudna z Ropczyc, otrzymały powołania do polskiej reprezentacji na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Badmintonie, które odbędą się w dniach 14-18 lutego w Łodzi. To wyjątkowe wyróżnienie zarówno dla Jessici, jak i Joanny, oraz powód do dumy dla całego regionu Podkarpackiego.
Trwają zapisy na XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które odbędą się w dniach 9-10.03.2024 r. na stoku Ośrodka Narciarskiego CzorsztynSki...
Imprezę otworzyła Wójt Agata Augustyn, komendant Gminny OSP dh Jarosław Lula oraz pomysłodawcy turnieju dh Piotr Pętlak i dh Michał Smyka. Po przywitaniu wszystkich obecnych...
Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie, odbył się XI Turniej Tenisa Stołowego Strażaków o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród, który przyciągnął uwagę miłośników sportu...
Gmina Jasło przyznała wsparcie finansowe dla siedmiu klubów sportowych w zakresie rozwoju sportu. Na ten cel przeznaczono blisko 228 tysięcy złotych...
W minioną sobotę, 3 lutego, dzieci i młodzież z powiatu jasielskiego, w ramach „Ferii na stoku Mereszka” uprawiali sporty zimowe i bawili się na śniegu, korzystając z pięknej aury i być może ostatnich podrygów zimy. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Starosta Jasielski Adam Pawluś, a Powiat Jasielski był fundatorem tego wydarzenia.
W minioną sobotę (27 stycznia br.) w słowackim Bardejovie odbył się Międzynarodowy Noworoczny Turniej Judo. Judocy UKS-u MOSiR Jasło zaprezentowali się na nim z jak najlepszej strony. Zdominowali rywalizację w swoich kategoriach wagowych zdobywając aż 5 złotych medali.
24 stycznia br. w ZS nr 3 oraz ZS Budowlanych w Jaśle odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jasielskiego w Siatkówce Chłopców. W całodziennych rozgrywkach znakomicie zaprezentowała się reprezentacja II Liceum...
Wraz z początkiem nowego roku Kamil Piątkowski rozpoczął nowy rozdział w swojej piłkarskiej karierze. Wychowanek UKS 6 Jasło i były zawodnik drużyn młodzieżowych Karpat Krosno przeniósł się z austriackiego RB Salzburg do hiszpańskiej Granady CF. Jaślanin spędzi na wypożyczeniu przynajmniej pół roku. Utalentowany obrońca ma pomóc klubowi z Andaluzji w utrzymaniu się w Primera Division.
Podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego mają za sobą bardzo udaną rundę jesienną sezonu 2023/24. Choć Czarni z solidną przewagą liderują ligowemu zestawieniu, władze klubu postanowiły wzmocnić potencjał ofensywny drużyny seniorów. Od 1 stycznia 2024 r. nowym zawodnikiem jasielskiej ekipy będzie Radosław Macnar.
W minioną sobotę (9 grudnia br.) w Jaworznie odbyły się zawody Pucharu Polski Kata w judo. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Wśród nich znaleźli się reprezentanci klubu UKS ASW Judo Jasło. Paulina Górniak i Henryk Górniak sięgnęli po złoto w konkurencji ju-no-kata.
10 grudnia br. skromna ekipa judoków UKS MOSiR Jasło wystartowała w Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Bochni. W turnieju wzięło udział ponad 500 zawodników z 36 klubów sportowych.
To nie był dzień podopiecznych Bartosza Kilara. Zespół MKS-u „Gamrat” MOSiR Jasło niespodziewanie przegrał we własnej hali z drużyną Błękitnych Ropczyce 1:3. Jaślanie tylko w pierwszej partii byli dla gości godnym przeciwnikiem. Porażka przed własną publicznością poważnie komplikuje sytuację ulubieńców jasielskiej publiczności.
Rywalizacja w rozgrywkach krośnieńskiej klasy okręgowej powoli dobiega końca. W ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2023/24 Czarni Jasło zmierzyli się na własnym stadionie z ekipą MKS-u SMS Bieszczady Ustrzyki Dolne. Drużyna lidera tabeli, z pewnymi kłopotami w samej końcówce spotkania, pokonała gości 3:2.
Czarni Jasło pokonali LKS Czeluśnica w meczu wyjazdowym 14. kolejki rozgrywek krośnieńskiej klasy okręgowej. Goście zdołali odwrócić losy rywalizacji po golach Michonia i premierowym trafieniu Monzera. Dzięki kolejnemu zwycięstwu podopieczni trenera Ostrowskiego umocnili się na pozycji lidera tabeli.
15 października uczestnicy projektu „Czas naŁuki” realizowanego w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego zmierzyli się w finałowym mini-turnieju łuczniczym. Ich wyniki potwierdziły umiejętności, które zdobyli podczas warsztatów, ale wydarzenie było przede wszystkim okazją do podsumowania nowej łuczniczej przygody.
W miniony weekend (21-22 października) w Rybiku odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w Judo. Klub UKS ASW JUDO JASŁO reprezentowały: Blanka Zbylut oraz Julia Zagórska. Obie wróciły do Jasła z medalami.
W minioną sobotę (21 października br.) Czarni Jasło zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Tempa Nienaszów. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Tym samym podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zaznali pierwszej porażki w bieżącym sezonie krośnieńskiej klasy okręgowej.
Na miłośników koni i pasjonatów jeździectwa, czeka weekend pełen sportowych wraże. 28 i 29 października, w Święcanach, odbędą się zawody jeździeckie „Skok ku zdrowiu”. Udział w imprezie jest bezpłatny.