Strona główna

Spotkanie Wigilijne w Domu Pomocy Społecznej w Kołaczycach

18
Napisany dnia: 21.12.2018, 13:12 , Tagi: Brak

W dniu 19 grudnia 2018 r. burmistrz Kołaczyc Stanisław Żygłowicz wziął udział
w uroczystym i wyjątkowym Spotkaniu Wigilijnym z Mieszkankami Domu Pomocy Społecznej „Nazaret” w Kołaczycach.

W Spotkaniu Wigilijnym uczestniczyli także Przewodniczący Rady Miejskiej w Kołaczycach Edward Zbylut, Proboszcz Parafii pw. Św. Anny w Kołaczycach Ks. Prałat Jan Sabat, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołaczycach Danuta Pachana, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Magdalena Podlasek wraz z Pracownikami Domu.

Spotkanie przy wigilijnym stole rozpoczęło się wspólną modlitwą, po której połamano się opłatkiem, składano sobie życzenia świąteczne i śpiewano kolędy.

Burmistrz życzył wszystkim zebranym: radości płynącej z betlejemskiego żłóbka, miłości, która pozwala w każdym widzieć bliźniego, nadziei na ludzką szczerość, życzliwość
i dobroć. A w Nowym 2019 Roku – zdrowia, pogody ducha i spełnienia marzeń.

Na zakończenie Stanisław Żygłowicz wraz z Edwardem Zbylutem wręczyli Mieszkankom Domu zakupione przez siebie upominki.

UM w Kołaczycach

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ bhp
dnia 21.12.2018, 15:08
Ocena
komentarza:
-13
Sprawdza sie powiedzenie że Panu Bogu starość sie nie udała. Ponoć odpowiedzia na to jest fakt,iż jego syn Jezus zostal zameczony w mlodym wieku,majac 33 lata.
@ gf
dnia 21.12.2018, 18:55
Ocena
komentarza:
-3
"kosciol z panstwem zawsze w parze,kierat woda i oltarze" :)!!!
@ Onon
dnia 24.12.2018, 12:32
Ocena
komentarza:
1
Święta prawda nic nie ma za darmu u niego.
@ TELEWIZJA KŁAMIE
dnia 26.12.2018, 05:39
Ocena
komentarza:
-3
Nie martwcie się chłopaki jak wy będziecie staży to takich miejsc z prałatami nie będzie. Będziecie mieli postępową eutanazję. Zastrzyk i problem resolved.
@ Mieszkanka Kołaczyc
dnia 21.12.2018, 19:14
Ocena
komentarza:
2
to nie jest dom pomocy społecznej tylko dom pogodnej starości.
@ Bb
dnia 22.12.2018, 17:03
Ocena
komentarza:
-1
Brawo dla wójta i Kolaczyc
@ justus
dnia 23.12.2018, 15:51
Ocena
komentarza:
-5
A miało być po nowemu, inaczej .Tymczasem robi się swojsko, biesiadnie pani Magdo ? .Chichot historii.
@ Koli
dnia 25.12.2018, 23:11
Ocena
komentarza:
-4
Gdzie tu widzisz biesiadę???
@ justus
dnia 26.12.2018, 15:45
Ocena
komentarza:
-9
Na zdjęciach , polecam dobrego okulistę.Czyż nie jest zastawiony, przystrojony stół wigilijny?
@ Alia
dnia 26.12.2018, 18:49
Ocena
komentarza:
1
Wigilia biesiada... nie kompromituj się człowieku...
@ Ciekawa
dnia 24.12.2018, 07:21
Ocena
komentarza:
3
Nowe władze nastały to i może pracownicy DPS dostaną podwyżki? Bo tyrają za śmieszne pieniądze. Przypominam że tak w zwanym "ruchu ciągłym" lub jak ktoś woli "czterobrygadowka". Pani Kierownik dostała nagrodę i podwyżkę to i pracownikom sie należy!
@ łodyniec
dnia 24.12.2018, 09:37
Ocena
komentarza:
3
Dps folusz dobrze placi swoim pracownikom
@ edek
dnia 28.12.2018, 18:02
Ocena
komentarza:
-3
Tam sama ciemność pracuje w tym foluszu
@ eva
dnia 03.01.2019, 19:08
Ocena
komentarza:
-2
Co wy z tym Foluszem, przecież pod DPS- em same luksusowe samochody stoją. A niektórzy jeżdżą samochodami po 100 tyś. ( np. vw passat).
@ stary
dnia 28.12.2018, 19:20
Ocena
komentarza:
-4
Wzruszający artykuł.
A juści.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105